Czarne wogy i żółtaczki indyjskie

Awatar użytkownika
Asssieńka
Narybek
Narybek
Posty: 49
Rejestracja: 20 maja 04, 16:47
Lokalizacja: Elbląg

Czarne wogy i żółtaczki indyjskie

Postautor: Asssieńka » 28 listopada 04, 13:14

Witam.
mam 80 l zbiornik z czarnymi wodami. W akwa pływa 15 neonów inessa, parka pielęgniczek kakadu, na dnie kiryski, jakiś śmieszny glonojad.
I właśnie ostatnio spodobały mi sie bardzo żółtaczki indyjsie :D . Wiem ze są one zupełnie z innej strony świata niz kakadu i reszta. Czy mogła bym wsadzić parke tych rybek :?: :?: . Wyczytałam ze to spokojne i towarzyskie rybki wiec moze sie uda :D .
Powiedzcie co o tym sądzicie :D
Kwasna

Awatar użytkownika
kuwasa
Ryba
Ryba
Posty: 240
Rejestracja: 14 sierpnia 04, 17:05
Lokalizacja: Malbork

Re: Czarne wogy i żółtaczki indyjskie

Postautor: kuwasa » 28 listopada 04, 14:18

Żółtaczki indyjskie to takie dość sporawe rybki, a poza tym wolą inne parametry wody, takie z lekka malawijskie. Ponadto są dość wrażliwe na zarazki. Polecane są do akwa jednogatunkowych raczej, dlatego lepiej trzymaj się biotopu :) .
Teraz hodowla zmienniaków (sposobem azjatyckim, czyli: wpuszczasz kilka rybek do akwarium i po kilku latach wyciągasz nowe:]) a malawi w szkole:]
"Cause I'm a Voodoo child"

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Czarne wogy i żółtaczki indyjskie

Postautor: Dave » 29 listopada 04, 16:51

W dodaku lubia slonawa wode i sa strasznie wrazliwe na choroby, bardziej niz paletki

Awatar użytkownika
Saiqpat
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 524
Rejestracja: 19 maja 04, 23:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czarne wogy i żółtaczki indyjskie

Postautor: Saiqpat » 29 listopada 04, 16:58

Nalezy tez pamietac ze zoltaczki bardzo lubia roslinki. tak wiec mogly by skosic Twoje roslinki. Tymczasem
www.akwaria.pl/forum
Zapraszam na forum o krewetach

Awatar użytkownika
Asssieńka
Narybek
Narybek
Posty: 49
Rejestracja: 20 maja 04, 16:47
Lokalizacja: Elbląg

Re: Czarne wogy i żółtaczki indyjskie

Postautor: Asssieńka » 29 listopada 04, 19:22

wiecie dzisiaj rozmawiałam z jednym gościek, który ma podobne połaczenie od jakiś 2 lat i jest bardzo zadowolony. Z tym że ona ma zaiast kakadu - ramirezki. Wody nie soli bo żóltaczki podobno sie bez tego bez problemu obchodzą. I mówi ze wogule nie ma adnych kłopotów.
A i mówi ze nie urosły nu te żółtaczki do 8 cm tak jak podaje literatura wiec mysle że u mnie sie tez zmieszczą bez problemu.
Kurcze naprawde mam ochote sprobować :) .
Zyczcie mi powodzenia :D i dziękuje za odpowiedzi.
Kwasna

Awatar użytkownika
Saiqpat
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 524
Rejestracja: 19 maja 04, 23:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czarne wogy i żółtaczki indyjskie

Postautor: Saiqpat » 29 listopada 04, 19:50

Powodzenia zatem:D Tylko podawaj im pokarm roslinny, bo slyszalem ze naprawde niszcza mocno roslinki. Pozdrawiam
www.akwaria.pl/forum
Zapraszam na forum o krewetach

bonitka02
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 23 maja 09, 10:33

Re: Czarne wogy i żółtaczki indyjskie

Postautor: bonitka02 » 23 maja 09, 11:10

miałam żółtaczki. chyba samczyka i samiczkę. samiczka dręczyła samca np. podgryzała mu bardzo płetwy, zjadała mu jedzenie itp. w końcu samiec zdechł. bałam się dokopywać drugą rybkę z wiadomego powodu. z smotności (podejrzewam) samicę spotkał ten sam los. :neutral: warunki miały dobre, sprawdzałam. soli tylko nie dosypywałam ze względu na inne rybki.
bonitka02

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: Czarne wogy i żółtaczki indyjskie

Postautor: Jaro69 » 23 maja 09, 16:42

bonitka02, poszukaj sobie forum archeologicznego, ale tutaj nie odkopuj tak starych tematów. Patrz na daty!!!

Wróć do „Ameryka”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości