młode ramirezki

jacky2
Ikra
Ikra
Posty: 16
Rejestracja: 24 listopada 04, 14:50

młode ramirezki

Postautor: jacky2 » 24 listopada 04, 14:56

witam wszystkich i wszystko jako ten NOWY,
przylazłem tu do was z pewnym problemem, zastrzegam, że nie jestem doswiadczonym hodowcą ale juz na poczatku hodowli, dzięki literaturze udało mi sie doprowadzic do tarla kilku par ramirezek,
nie miałem nigdy klopotu z doborem par , odziwo!
w kotniku własnej konstrukcji udało mi sie potem uzyskać jakies 70-80% larw i z nich narybek...
w zbiorniczku nie było dorosłych, niestety kilkakrotnie już w 6-7 dobie nagle padały wszystkie (kilkadziesiąt!!!) młodych....nie wiem dlaczego, może ktoś powie gdzie tkwi błąd??
jacky2

Awatar użytkownika
Locter
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 700
Rejestracja: 7 sierpnia 04, 02:18
Lokalizacja: Limerick

Re: młode ramirezki

Postautor: Locter » 24 listopada 04, 16:25

Hmmm... może za dużo azotu w akwa ? Czyściłes codziennie akwarium i podmieniałeś wode ? Może chodzić tez o pokarm, Ramirezki to dosyć wymagające rybki do odchowania i potrzebuja urozmaiconego pokarmu. Opisz co im dawałeś, jakie wymiary ma kotnik, jak jest urządzony i wypisz sprzet jaki posiadasz do tego akwarium.
Ciężko myśle o akwarium...

jacky2
Ikra
Ikra
Posty: 16
Rejestracja: 24 listopada 04, 14:50

Re: młode ramirezki

Postautor: jacky2 » 24 listopada 04, 17:06

może pokarm, rzeczywiscie, bo stosowałem wyłącznie mikro suchy, a z larwami solowca nie potrafiłem sobie wtedy jeszcze poradzić., chociaz jadły całkiem nieźle!!..wode (z czarnym torfem) zmieniałem w ciągu tego tygodnia życia rybek tyko raz i to jakieś 10-20%,nie czyściłem, akwa dla narybku ma wymiary 30x15x20cm, temp 28st i filtr mikrofan, piaszczyste dno z kilkoma małymi echinodorusami
ale ze wzgledu na ten fakt przestałem męczyć rybki w ten sposób i chce podejsc do sprawy bardziej teoretycznie...poki co, tym bardziej, ze dorosłe zaczeły mi chorować?? nie wiem, bardzo powoli chudną i traca barwy, pomimo różnorodnego pokarmu i chyba niezłych warunków po kilku miesiącach takiego "ginięcia" padają.......miałem 3 parki , zostało półtora.....nie wiem co jest źle, ale nie chce meczyć tychy pieknych rybek......
jacky2

Awatar użytkownika
Saiqpat
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 524
Rejestracja: 19 maja 04, 23:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: młode ramirezki

Postautor: Saiqpat » 25 listopada 04, 01:40

Opisz tez warunki w jakich trzymasz dorosle ryby. Mi tez udalo sie doprowadzic do tarla ramirezek ale niestety w akwa ogolnym, a tam w nocy bocje zajely sie sprawa:) Natura to natura. Ale juz wystartowal kotnik. Tylko grzalke kupic i gotowe:)
www.akwaria.pl/forum
Zapraszam na forum o krewetach

Wróć do „Ameryka”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości