Ikra Kakadu

Awatar użytkownika
Gurkin
Narybek
Narybek
Posty: 41
Rejestracja: 2 października 04, 18:57
Lokalizacja: Głogów

Ikra Kakadu

Postautor: Gurkin » 10 listopada 04, 20:37

Cześć!!! Mam pytanie:
Wczoraj zauważyłem ikre w kokosie, której cały czas pilnuje mamusia Kakadu. Wiem, że musze teraz przenieść mamusie z kokosem z akwarium ogólnego do kotnika.
Jak ma wyglądać kotnik dla pielęgniczek Kakadu? i jakiej powinien być wielkości?
Z góry dziekuje za wszystkie odpwiedzi :)

POZDRAWIAM! :D

Awatar użytkownika
atusia
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 533
Rejestracja: 20 maja 04, 08:32
Lokalizacja: Bytom

Re: Ikra Kakadu

Postautor: atusia » 10 listopada 04, 20:51

Witam!
Posiadam akurat pielęgniczki kakadu, więc mogę Ci pomóc. Za kotnik służy mi akwarium 12l, wyposażony w filtr, grzałkę i termometr...na dnie mam piasek, mech jawajski, kabomby,wgłębka i moczarka. Samiczkę odławiam z ogólnego akwarium i razem z ikrą przenoszę do kotnika (przy przenoszeniu najlepiej, aby ikra pozostawała cały czas w wodzie) Potem czekam...codziennie podmieniam 4l wody (wodę dolewam z ogólnego, aby zachować parametry, w tak małym zbiorniczku szybko można zaburzyć równowagę) W zależności od temperatury ikra dojrzewa od 4-6 dni. Po tym czasie samiczka pierwszy raz wyprowadza swoje pociechy na spacer...opiekuje się nimi, miętoli w pyszczku, a na noc z powrotem chowa do domku (kokosa) Po miesiącu lub półtora miesiąca odławiam samiczkę i wraca ona do ogólnego. Małe kakadusie też mają przeprowadzkę, przenoszę je do 30l akwarium, które służy mi za przedszkole...i tam już same dorastają. Obecnie w moim przedszkolu mam kakadusie z sierpnia, września oraz z października :)
Życzę powodzenia w rozmnażaniu :)
Pozdrawiam Beata

240l-paletki

Wróć do „Ameryka”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości