krzyżowanie

Awatar użytkownika
madziaaa
Ryba
Ryba
Posty: 142
Rejestracja: 8 września 04, 10:04
Lokalizacja: Słupsk

krzyżowanie

Postautor: madziaaa » 8 listopada 04, 12:52

czytałam, że zmienniaki mogą krzyżować się z mieczykami a gupiki z molinezjami. A z innymi żyworodnymi? Przedewszystkim chodzi mi o to z jakimi innymi rybkami mogą rozmnażać się gupiki? (mam samce)
troche nie mam czasu ostatnio - sorki!

Awatar użytkownika
Locter
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 700
Rejestracja: 7 sierpnia 04, 02:18
Lokalizacja: Limerick

Re: krzyżowanie

Postautor: Locter » 8 listopada 04, 16:49

Zmieniaki mogą się mieszać z gatunkami ze swojej rodziny, a więc Piękniczkowate. Zmieniak Plamisty może się łączyć z mieczykami i milonezjami, ale na pewno nie z gupikami, gdyz są za małe ( przynajmniej ja się z takim przypadkiem nie spotkałem).
Ciężko myśle o akwarium...

Awatar użytkownika
august8
Ryba
Ryba
Posty: 270
Rejestracja: 1 czerwca 04, 11:33
Lokalizacja: Andrychów

Re: krzyżowanie

Postautor: august8 » 9 listopada 04, 00:57

ale mam nadzieje że to pytanie ma na celu zpobieganie takim połączeniom rybek bo jeśli nie to sie nawet nie wygłupiajże chcesz twożyć jakieś mutanty :!: :!: :!: :!:
bo takie zachowanie jest karygodne
nigdy nie krzyżuje sie różnych gatunków bo po co :mrgreen:

Awatar użytkownika
madziaaa
Ryba
Ryba
Posty: 142
Rejestracja: 8 września 04, 10:04
Lokalizacja: Słupsk

Re: krzyżowanie

Postautor: madziaaa » 9 listopada 04, 10:15

żeby sprawdzić co z tego wyjdzie - z kotem czy psem tak można to czemu nie z rybką? 8) a tak serio to pytam, bo nie chcę żeby mi się w akwa rozmnażały. Samice zmienniaka są ładniejsze niż samce - bo większe, z kolei z gupików są ładne samce. Dobieram sobie nowe rybki, bo zaraz oddam te małe gupiki, które się urodziły w moim akwa (zostawię sobie paru samców ;) ). Po prostu nie mogę znaleźć naskalników ozdobnych. Jeden facet powiedział, że mi sprowadzi ale po 25zł za rybkę i mam wziąć co najmniej 3.. więc podziękowałam :] i rozglądam się za innymi rybkami. ;) dzięki za odpowiedź! :wink:
troche nie mam czasu ostatnio - sorki!

Awatar użytkownika
kuwasa
Ryba
Ryba
Posty: 240
Rejestracja: 14 sierpnia 04, 17:05
Lokalizacja: Malbork

Re: krzyżowanie

Postautor: kuwasa » 9 listopada 04, 16:18

To ja się może wtrącę. Krzyżują się zazwyczaj rybki do siebie podobne, jak np. mieczyk ze zmienniakiem albo molinezja z limką. Inne (mieczyk/gupik) krzyżują się sporadycznie i raczej rzadko młode przeżywają, dlatego w grupach ryb nie ma praktycznie szans na skrzyżowanie się mieczyka z gupikiem. MMieczyki i zmienniaki to inna historia, bo wiąże je bliskie pokrewieństwo, a dzisiejsze miecie mają domieszkę zmienniaczej krwi(często na tyle dużą, że nie rosną samcom miecze).
Teraz hodowla zmienniaków (sposobem azjatyckim, czyli: wpuszczasz kilka rybek do akwarium i po kilku latach wyciągasz nowe:]) a malawi w szkole:]
"Cause I'm a Voodoo child"

Awatar użytkownika
madziaaa
Ryba
Ryba
Posty: 142
Rejestracja: 8 września 04, 10:04
Lokalizacja: Słupsk

Re: krzyżowanie

Postautor: madziaaa » 11 listopada 04, 13:32

dzięki za wpisy ;)
chyba w takim razie wezmę się za pielęgnice :P mogę w jednym akwa trzymać kilka różnych gatunków pielęgnic? (np kakadu, naskalniki i pyszczaki)
troche nie mam czasu ostatnio - sorki!

Awatar użytkownika
Locter
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 700
Rejestracja: 7 sierpnia 04, 02:18
Lokalizacja: Limerick

Re: krzyżowanie

Postautor: Locter » 11 listopada 04, 15:28

Boshe... 3 różne biotopy... :lol: :lol:
Madzia radze poświęcić więcej czasu na literature akwarystyczną...
Ciężko myśle o akwarium...

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: krzyżowanie

Postautor: Hawk » 11 listopada 04, 15:45

madziaaa pisze:dzięki za wpisy ;)
chyba w takim razie wezmę się za pielęgnice :P mogę w jednym akwa trzymać kilka różnych gatunków pielęgnic? (np kakadu, naskalniki i pyszczaki)

1. jak wyżej napisał mój przedmówca
2. A kakadu to pielęgniczka nie pielęgnica ...
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Awatar użytkownika
madziaaa
Ryba
Ryba
Posty: 142
Rejestracja: 8 września 04, 10:04
Lokalizacja: Słupsk

Re: krzyżowanie

Postautor: madziaaa » 12 listopada 04, 08:55

Boshe... 3 różne biotopy...
Madzia radze poświęcić więcej czasu na literature akwarystyczną...


jakie różne jak w zoologicznym (najlepszym w mieście) są w jednym wielkim akwarium?!?! Czytam dość dużo więc bez mi tu takich coo?

[ Dodano: 2004-11-12, 10:13 ]
PS a pielęgniczka nie należy do pielęgnic??
troche nie mam czasu ostatnio - sorki!

Awatar użytkownika
kuwasa
Ryba
Ryba
Posty: 240
Rejestracja: 14 sierpnia 04, 17:05
Lokalizacja: Malbork

Re: krzyżowanie

Postautor: kuwasa » 12 listopada 04, 11:48

Pierwsza zasada akwarystycznego BHP: nigdy nie wierz sprzedawcom, chyba że znają się na rzeczy. A ten widać że się zna słabo. Poza tym, biedne rybcie albo warunki skrajnie złe dla kakadu albo dla pyszczaków i naskalników niedobrze. Albo oba gatunki się marnują.
Teraz hodowla zmienniaków (sposobem azjatyckim, czyli: wpuszczasz kilka rybek do akwarium i po kilku latach wyciągasz nowe:]) a malawi w szkole:]
"Cause I'm a Voodoo child"

Awatar użytkownika
Locter
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 700
Rejestracja: 7 sierpnia 04, 02:18
Lokalizacja: Limerick

Re: krzyżowanie

Postautor: Locter » 12 listopada 04, 12:05

Wiesz co Madzia, jak w tym sklepie, o którym mówiłaś łączą biotop czarnych wód i Malawi w jednym akwa to powiem jedno - ROTFL... :shock:
NIE CHOÆ WIÊCEJ DO TEGO SKLEPU
Ciężko myśle o akwarium...

Awatar użytkownika
madziaaa
Ryba
Ryba
Posty: 142
Rejestracja: 8 września 04, 10:04
Lokalizacja: Słupsk

Re: krzyżowanie

Postautor: madziaaa » 12 listopada 04, 18:44

ale to najlepszy sklep- mają wszystkie (prawie) gatunki... nawet rekiny i aksolotle! i ogromniaste flower horn! ja wiem ze oni sie znaja na rzeczy ale ostatnio zatrudnili nowego a sami pojechali na miesieczne wakacje :] a co sie stanie z tymi rybami w tych warunkach? bo widzialam je- plywaja raz szybciej raz wolniej, ale nie widac, ze sa chore- nie chowaja sie ani nic. a akwa maja tam ogromniaste - 3 metrowej dlugosci kazde.

[ Dodano: 2004-11-14, 19:23 ]
No to tylko napiszcie mi jeszcze jedna rzecz - czytalam ze pyszczaki i np. kakadu nie lubia towarzystwa "ruchliwych" ryb - moge je trzymac z gupikami (samce)? czy gupiki sa zbyt ruchliwe dla nich? dzieki! :wink:
troche nie mam czasu ostatnio - sorki!

Wróć do „Ameryka”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 29 gości