Glonojad

Rutka
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 1 listopada 04, 18:07
Lokalizacja: Warszawa

Glonojad

Postautor: Rutka » 2 listopada 04, 16:02

Nie wiem czy powinnam (a jeśli tak to czym) dokarmiać glonojada. Kupiłam w sklepie akwarystycznym tabletki, które są mieszanką glonów z skorupiakami, mięczakami itp. Powiedziano mi, że są dla niego odpowiednie i to wystarczy... Niestety po wrzuceniu ich do zbiornika nie wzbudzają jego większego zainteresowania, są zjadane raczej przez innych mieszkańców mojego akwarium... Z góry dziękuję za odpowiedź na moje wątpliwośći.

Awatar użytkownika
zipke
Ryba
Ryba
Posty: 159
Rejestracja: 19 października 04, 21:44
Lokalizacja: Łuków

Re: Glonojad

Postautor: zipke » 2 listopada 04, 16:13

wydaje mi sie ze ryba powinna sie przyzwyczaic do pokarmu sprobuj wzucac tabletke wieczorkiem kiedy wylanczasz swiatlo i tak dalej :)
pozdrawiam

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: Glonojad

Postautor: ciosek » 2 listopada 04, 18:39

Wiesz, możesz jeszcze zaaplikować swoim glonożercom jakiś listek sparzonej salaty (tylko najlepiej z wlasnego ogrodka), albo wrzucić troche wygotowanej marchewki. Tylko pamietaj, że mozna to przyczepic na jakiejś niteczne, albo pozniej poprostu wyjać niezjedzone resztki, bo moze zacząć ci gnić w akwarium. Wrzucaj przed zgaszeniem swiatla.

Awatar użytkownika
Aigel
Administrator
Administrator
Posty: 2852
Rejestracja: 19 maja 04, 10:41
Lokalizacja: Warszawa/Legionowo

Re: Glonojad

Postautor: Aigel » 2 listopada 04, 19:47

Rozumiem ze rozmawiamy o zbroiniku niebieskim, dokarmiaj je koniecznie. Jak napisal zipke, wrzuc tabletke godzine po zgaszeniu swiatla, po 15 minutach podejdz z latarka, gloncie powinny palaszowac ja :)
Obrazek

Awatar użytkownika
atusia
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 533
Rejestracja: 20 maja 04, 08:32
Lokalizacja: Bytom

Re: Glonojad

Postautor: atusia » 3 listopada 04, 13:02

Moje zbrojniki uwielbiają pokarm w tabletkach. Po zgaszeniu światła wrzucam tabletkę...zbrojniki właściwie tak się już nauczyły, że wiernie na nią czekają i to zawsze w tym samym miejscu ;) Miło popatrzeć jak wcinają ;)
Pozdrawiam Beata

240l-paletki

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Glonojad

Postautor: Dave » 3 listopada 04, 14:32

Ale, jeśli ma się otoski to lepiej ich nie dokarmiać tabletkami, bo wtedy się "zleniwjają" i przestają zjadać glony.

Awatar użytkownika
august8
Ryba
Ryba
Posty: 270
Rejestracja: 1 czerwca 04, 11:33
Lokalizacja: Andrychów

Re: Glonojad

Postautor: august8 » 3 listopada 04, 21:50

sorki że sie pakuje w czyjś post ale cóż mam pytanko
posiadam 1szt Labeo( grubowarg dwubarwny) czy ta ryba zjada glony czy tylko ściąga resztki pokarmu z roślin i czy moge dokupić jeszcze pare sztuk bo ładne ryby są :mrgreen:

Awatar użytkownika
Locter
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 700
Rejestracja: 7 sierpnia 04, 02:18
Lokalizacja: Limerick

Re: Glonojad

Postautor: Locter » 3 listopada 04, 22:15

Ta ryba nie zjada glonów, ale jest agresywna i w jednym akwa można trzymać tylko jedną sztuke tego gatunku, bo jak będzie więcej to sie pozabijają.
Ciężko myśle o akwarium...

Awatar użytkownika
zipke
Ryba
Ryba
Posty: 159
Rejestracja: 19 października 04, 21:44
Lokalizacja: Łuków

Re: Glonojad

Postautor: zipke » 3 listopada 04, 23:09

no ja wsumi ich specjalnie nei dokarmiam tylko to co zostaje po karmieniu trofci kawalek tabletki czy gdzies spadnei troche platkow spiruliny i tak sie dozywiaja :D na ich nieszczescie 1 zawsze sa bocje no i sie tam przekomazaja ze soba :P

Awatar użytkownika
Est
Narybek
Narybek
Posty: 52
Rejestracja: 4 listopada 04, 01:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Glonojad

Postautor: Est » 4 listopada 04, 01:46

W sklepie doradzono mi zebym co jakis czas wrzucal do wody kawalek arbuza tzn bez tego czerwonego, dobrze umyty. co o tym sadzicie ??

Awatar użytkownika
Spaiky
Ryba
Ryba
Posty: 137
Rejestracja: 22 maja 04, 12:39
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Glonojad

Postautor: Spaiky » 4 listopada 04, 10:58

Teraz to z arbuzami będziesz miał problem. Ja wrzucałem kawałek miąższu, czyli tego czerwonego, zbrojnik zaraz przywłaszczał sobie go i jak się najadł inne rybki podskubywały po kawałeczku.

Awatar użytkownika
Aigel
Administrator
Administrator
Posty: 2852
Rejestracja: 19 maja 04, 10:41
Lokalizacja: Warszawa/Legionowo

Re: Glonojad

Postautor: Aigel » 4 listopada 04, 11:02

Arbuz jest bardzo dobry nie tylko dla zbroinikow, ale i dla trofci :), a co do zjadania glonow przez glonojada (mowa o najpospolitrzym zbroiniku niebieskim0 to tylko mlode ryby zeskrobuja, z wiekiem ryba ta zjada rosliny i padline, wiec trzeba ja dokarmiac dla prawidlowego rozwoju.
Obrazek

Awatar użytkownika
Tomekł
Fish Master
Fish Master
Posty: 1373
Rejestracja: 4 listopada 04, 21:07
Lokalizacja: Trzebinia

Re: Glonojad

Postautor: Tomekł » 5 listopada 04, 18:51

ja dokarmiam mojego zbrojnika tabletkami tropicala VITABIN 90sztuk u mnie za 5,50
wrzucaj mu zawsze w stałe miejsce żerowania rybki a się przyzwyczai mój je o karzdej porze :)

Awatar użytkownika
madziaaa
Ryba
Ryba
Posty: 142
Rejestracja: 8 września 04, 10:04
Lokalizacja: Słupsk

Re: Glonojad

Postautor: madziaaa » 5 listopada 04, 19:06

ja też mam tabletki ale niechętnie jedzą ani po zgaszeniu światła ani jak są w stałym miejscu... chyba po prostu nie lubią tablet ;)
troche nie mam czasu ostatnio - sorki!

Wróć do „Ameryka”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości