choroba gupiczki

Rutka
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 1 listopada 04, 18:07
Lokalizacja: Warszawa

choroba gupiczki

Postautor: Rutka » 1 listopada 04, 18:13

Błagam, ratujcie!!! Stałam się niedawno posiadaczką niewielkiego akwarium i okazało się, że o akwarystyce wiem bardzo niewiele... Dziś moja gupiczka zaczęła bezwładnie, pionowo opadać na dno. Po chwili bezruchu szleńczo pływa po akwarium i obija się o szyby. Pozostałe rybki zachowują się normalnie. Co powinnam zrobic? z góry dziękuję za odpowiedzi.

Raffy
Narybek
Narybek
Posty: 45
Rejestracja: 24 maja 04, 15:13
Lokalizacja: Gdańsk

Re: choroba gupiczki

Postautor: Raffy » 1 listopada 04, 20:15

nie jestesmy jasnowidzami :roll:

napisz cos więcej o swoim akwa

Rutka
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 1 listopada 04, 18:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: choroba gupiczki

Postautor: Rutka » 1 listopada 04, 20:52

Wiesz, w zasadzie jej to już raczej nie pomoże, bo właśnie zdechła....... Akwarium malutkie - 25l, zamieszkałe przez molinezje, mieczyki, fantomy czarne, gupiki oraz glonojada. Gupiczka została wpuszczona do zbiornika wczoraj, razem z samczykiem. U żadnej rybki brak podobnych objawów, na ciele zwierzątka brak żadnych zmian. Boję się czy może to zaszkodzić pozostałym rybkom...

Awatar użytkownika
Elmo
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 516
Rejestracja: 20 maja 04, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: choroba gupiczki

Postautor: Elmo » 1 listopada 04, 21:01

wiesz padnięcie ryby mogło byc spowodowene stresem (transport)+ słabym stanem zdrowotnym .... a być może kupiłaś już rybe w bardzo cięzkim stanie .. niestety częstą praktyką sprzedających jest to że jak widzą niedoświadczonego akwarystę to wciskają mu zdychające/chore rybki .... wiesz co napisz jeszcze ile masz tych rybek dokładnie bo coś mi się wydaję ze masz troszkę przreybione akwarium ....

Pozdrawiam :)

Rutka
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 1 listopada 04, 18:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: choroba gupiczki

Postautor: Rutka » 1 listopada 04, 21:12

Cóz, miało być ok... Ale jak mówiłam jestem dopiero początkująca:
- gupiki 2 (obecnie jeden)
- molinezje 2
- mieczyki 2
- fantomy 2
- glonojad 1
Z góry dziękuję za rady.... Widzę, że jeszcze wiele muszę się nauczyć...

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: choroba gupiczki

Postautor: Dave » 2 listopada 04, 15:28

Oj, oj, oj. Wszystkie ryby, jakie masz są stadne, nie żyją parami. Oddaj mieczyki, albo molinezje, a za to zrób małe stadko innych rybek. Będzie lepiej i ladniej.

Wróć do „Ameryka”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości