Jakie warunki do rozmnazania........

ZiOm
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 26 października 04, 23:03
Lokalizacja: Łuków- Lubelskie

Jakie warunki do rozmnazania........

Postautor: ZiOm » 28 października 04, 08:56

Siem :!:
Powiedzcie mi jakie mam stworzyć warunki do rozmnażania Pielęgnic amerykańskich, chodzi mi tu konkretnie o akarę pomarańczowopłetwą..., jak mam stymulawać pory suche, deszczowe.... bo to tez hyba jest wazne przy rozmnazaniu tych ryb.......
Pozdrawiam :!: :P

Awatar użytkownika
Locter
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 700
Rejestracja: 7 sierpnia 04, 02:18
Lokalizacja: Limerick

Re: Jakie warunki do rozmnazania........

Postautor: Locter » 28 października 04, 11:18

Ziom, żeby jakiekolwiek pielęgnice ci sie tozmnożyły, najpierw musi dobrać się para ( ale to już pewnie wiesz :), gdy dobierze się para to juz połówa sukcesu. W przypadku Akar Pomarańczowopłetwych, musisz mieć przede wszystkim duzy zbiornik ( 150 - 200l), dobrana para ozmnozy się bez problemu w zadbanym, odpowiednio urządzonym akwarium.W przypadku pielęgnic nie ma jakiejś złotej regóły żeby z sukcesem rozmnażać te ryby. Nie wiem jak stymulować pory suche i deszczowe, wątpię żeby to było potrzebne do udanej hodowli. Moje doświadczenia z pielęgnicami amerykańskimi pokazały, że gdy dobierze się para, to już tylko kwestia czasu kiedy się rozmnożą :wink: Nie wiem jak jest akarami pomarańczowopłetwymi, ale myslę, że niczym sie nie różnią pod względem rozmnażania do innych większych gatunków. Po prostu urządź akwa tak, żeby odpowiadało to ich warunkom i czekaj na efekty, mysle że nie bedzie problemu :wink:
Ciężko myśle o akwarium...

Wróć do „Ameryka”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości