wartosci wody po tygodniowym "dojrzewaniu" - pomoc

Engell1
Ikra
Ikra
Posty: 19
Rejestracja: 20 maja 06, 20:58
Lokalizacja: Wieden

wartosci wody po tygodniowym "dojrzewaniu" - pomoc

Postautor: Engell1 » 19 czerwca 06, 10:56

Witajcie,

Zakladam nowe akwarium i od zeszlej soboty woda "dojrzewa", dodalem na poczatku na start bakterii nitryfikacyjnych . . .
Dzis zrobilem testy wody i sa one nastepujace :
NO3 - 20
NO2 - 0
GH - 300 [ 17,0 ]
KH - 300 [ 17,0 ]
Ph - 8,4

Oczywiscie chce wpuscic pyszczaki malawijskie i wiem, ze Ph jest raczej dobre ( 8,4) bo one lubia zasadowa wode ale co jest grane z GH i KH ??? czy te wartosci nie sa za wysokie ?? a jesli tak to czy maja one jakis wplyw na ryby i jaka moze byc przyczyna tak wysokich wartosci? a moze to jest normalne . . .

Pomozcie prosze bo dzis chcialbym wpuscic pierwsze rybki

kam2121
Narybek
Narybek
Posty: 42
Rejestracja: 1 czerwca 06, 18:32
Lokalizacja: Pruszków

Re: wartosci wody po tygodniowym "dojrzewaniu" - pomoc

Postautor: kam2121 » 19 czerwca 06, 12:01

Ja mam akwa 240litrów nie cale 3 tygodnie a pierwsze pysie wpuscilem po tygodniu.Do wody dalem tylko sól uzdatniającą oprocz pyśków mam jeszcze barwniaki zbrojniki skalary i kirysy szczerze powiedziawszy nie wiem nawet jakie mam parametry wody ale wszystkie czuja sie (jak na mój gust) bardzo dobrze .Testy zamierzam zrobic dopiero w lipcu.Nie martw sie takimi wartosciami-woda przez pierwsze kilka tygodni ma duze wachania parametrów a rybkom napewno sie przez to nic nie staniePOZDRAWIAM
Kamil

Wróć do „Malawi”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości