Pseudotropheus elongatus

ala
Narybek
Narybek
Posty: 65
Rejestracja: 29 marca 06, 17:12
Lokalizacja: Toruń

Pseudotropheus elongatus

Postautor: ala » 29 marca 06, 17:29

kupiłem samą samicę Ps.el. z ikrą, bo nie mieli samca.Wylęgło się 6 młodych, mają już ok.2 cm. pływają samodzielnie po całym akwarium bez opieki matki mam też w tym samym akwarium młodzież Melanochromis Johanni 1 samiec,który się zaczyna wybarwiać i 2 samice nie interesują się młodymi Ps.el..Kiedy mogę dopuścić samca Ps.el.Czy ktoś w Toruniu ma takiego na zbyciu?

Awatar użytkownika
Ewelinka22
Ryba
Ryba
Posty: 142
Rejestracja: 25 listopada 05, 10:36

Re: Pseudotropheus elongatus

Postautor: Ewelinka22 » 29 marca 06, 18:18

Kiedy chcesz... :!: Przeciez to tylko od Ciebie zalezy kiedy bedziesz chciala miec mlode... :!: :D :wink:
Pozdrawiam
http://www.malawiforum.pl
ZAPRASZAMY DO DYSKUSJI
MALAWI, TANGANIKA, INNE BIOTOPY

Akwarium 540L Malawi w trakcie zakładania.

ala
Narybek
Narybek
Posty: 65
Rejestracja: 29 marca 06, 17:12
Lokalizacja: Toruń

Pseudotropheus elongatus

Postautor: ala » 29 marca 06, 18:42

ale czy nowy samiec nie pogoni młodych? Jak rozpoznać odmianę samicy Ps.el. ?Czy to mphanga,chewere, czy zwykły?

Awatar użytkownika
Behemoth
Ryba
Ryba
Posty: 326
Rejestracja: 14 marca 05, 13:36
Lokalizacja: z pokoju numer 69

Re: Pseudotropheus elongatus

Postautor: Behemoth » 31 marca 06, 16:55

Proponuję zapoznać się z galerią zdjęć wyszukanych na www.google.pl lub jakiś innych stronach. Nie najgorszym pomysłem jest też przejrzenie Back To Nature (Malawi) Ada Koningsa. Aha i pozukaj na www.malawi.pl w dziale Galeria. Tamtejsi użytkownicy mają dosyć pokaźny zbiór poszczególnych odmian elongatusów. Pozdrawiam.

ala
Narybek
Narybek
Posty: 65
Rejestracja: 29 marca 06, 17:12
Lokalizacja: Toruń

Re: Pseudotropheus elongatus

Postautor: ala » 1 kwietnia 06, 16:28

ale na zdjęciach nie można rozpoznać. czy mogą się między sobą krzyżować?

Awatar użytkownika
Behemoth
Ryba
Ryba
Posty: 326
Rejestracja: 14 marca 05, 13:36
Lokalizacja: z pokoju numer 69

Re: Pseudotropheus elongatus

Postautor: Behemoth » 2 kwietnia 06, 19:22

Przepraszam, ale czego nie da się na zdjeciach rozpoznać? Co do drugiego pytania to ...
Tak poszczególne odmiany elongatusów moga się miedzy sobą krzyżować, a nawet z innym pseudotropheusem co powoduje nieporzadane krzyżowki.

ala
Narybek
Narybek
Posty: 65
Rejestracja: 29 marca 06, 17:12
Lokalizacja: Toruń

Re: Pseudotropheus elongatus

Postautor: ala » 3 kwietnia 06, 16:05

można rozpoznać samce, ale zdjęć samic prawie nie ma, a jak są to bez podania odmiany, a twierdzicie,że nie powinno się krzyżować odmian.Jak jesteście tacy dobrzy, to podpowiedzcie jak rozpoznać odmiany u samic!!!

Awatar użytkownika
Behemoth
Ryba
Ryba
Posty: 326
Rejestracja: 14 marca 05, 13:36
Lokalizacja: z pokoju numer 69

Re: Pseudotropheus elongatus

Postautor: Behemoth » 3 kwietnia 06, 19:25

Najlepiej poprostu kupować u dobrego hodowcy bądź sklepu, który ma wyselekcjowane poszczególne odmiany ryb. Innym tonem prosze ...

ala
Narybek
Narybek
Posty: 65
Rejestracja: 29 marca 06, 17:12
Lokalizacja: Toruń

Re: Pseudotropheus elongatus

Postautor: ala » 4 kwietnia 06, 19:05

przepraszam, że poczułeś się obrażony!!!kłaniam się nisko. ale co zrobiłbyś na moim miejscu, gdy od 2 tygodni proszę o pomoc, a otrzymuję odpowiedzi w rodzaju: jak odróżnić samca od samicy, albo, że mam sobie pooglądać zdjęcia , a na zdjęciach prawie same samce, a mnie chodzi o samicę. W sklepie mieli same samice. Myślałem, że to nawet lepiej, że dokupię później samca z innego źródła.Ale w Toruniu tak na dobrą sprawę są 2 sklepy w których sprzedają pyszczaki, ale tych nie mają.Zamówiłem samca w sklepie gdzie kupiłem samicę i czekam.Jeśli chcesz możesz zdjąć ten temat.Dziękuję za dotychczasową pomoc. Do następnego razu.Pa!

Awatar użytkownika
Behemoth
Ryba
Ryba
Posty: 326
Rejestracja: 14 marca 05, 13:36
Lokalizacja: z pokoju numer 69

Re: Pseudotropheus elongatus

Postautor: Behemoth » 4 kwietnia 06, 20:05

W tej chwili wogóle nie rozumie Twojego sposobu myślenia :|

ala
Narybek
Narybek
Posty: 65
Rejestracja: 29 marca 06, 17:12
Lokalizacja: Toruń

Re: Pseudotropheus elongatus

Postautor: ala » 8 kwietnia 06, 15:51

Okazało się, że mam samicę Ps.el.sp.mphanga dokupiłem samca i po temacie. DZIÊKI!!!

Wróć do „Malawi”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości