Moje pierwsze malawi

johny.wayne
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 20 listopada 17, 01:36

Moje pierwsze malawi

Postautor: johny.wayne » 20 listopada 17, 02:20

Witam, chcialbym zasiagnac rady specjalistow w spr malawi, poniewaz z tego co wyczytuje na roznych portalach to albo klotnie albo odpowiadanie nie na temat. Oto moj sprzet:

- zbiornik 200l 1000x400x500
- filtr zewnetrzny jbl e901
- grzalka tetra ht200
- napowietrzacz happet hb30 (do wbudzenia tafli wody)
- tlo strukturalne

Na dno zbiornika mysle piasek kwarcowy do 0.5mm.

Skalki lupek kwarcowy.

Teraz pytania:
1. Posiadam rowniez filtr wewnetrzny eheim biopower 200. Czy lepiej zastosowac go zamiast napowietrzacza?
2. Czy tlo strukturalne jest dobrym rozwiazaniem?
3. Czy filtr zewnetrzny jest wystarczajacy na ten zbiornik?
4. Czy moge zastosowac obsade 3xsamiec i 12x samica saulosi?
5. Czy grzalka jest odpowiednia?

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Moje pierwsze malawi

Postautor: barttsw » 20 listopada 17, 07:10

filtracja stanowczo za slaba
3+12 saulosi tez jest przerybieniem

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2215
Rejestracja: 3 lutego 15, 14:43

Re: Moje pierwsze malawi

Postautor: abiba » 20 listopada 17, 10:19

ad1 oczywiście o ile skierujesz wylot na taflę aby ją poruszać - to będzie skuteczne napowietrzanie
ad2. to kwestia estetyczna , koncepcji wystroju itd itp . O ile tło jest obojętne (tzn nie wchodzi w reakcję z wodą ) będzie doskonałym uzupełnieniem aranżacji
ad3. jak mawia pewna celebrytka dupy nie urywa . Jeśłi to ma być podstawa filtracji to słabiutko ale jako biolog wspomagany dodatkowym filtrem wewnetrznym już JAKO TAKO .
ad.4 póki będą młode to ujdzie ale docelowo przerybienie i dodatkowo ryzykujesz walka samców . 200l to dla malawi naprawdę maleństwo
ad.5 wszystko zależy od temperatury otoczenia ale w standardowych warunkach wydaje sie być b. dobrym wyborem

Wróć do „Malawi”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość