Pomoc Malawi 200l ( początkujący)

Awatar użytkownika
KAMYK32
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3224
Rejestracja: 22 grudnia 13, 17:30
Lokalizacja: GDAŃSK

Re: Pomoc Malawi 200l ( początkujący)

Postautor: KAMYK32 » 30 września 16, 14:38

Xiviss pisze:Jakie wymagania pod względem sprzętu musiałbym spełnić by móc w ogóle myśleć o Malawi

Kubełek o wydajności ok.1000l/h+to co masz jako np:mechanik,grzałka 150w no chyba,że zimno w domu to 2 x100w.
Xiviss pisze:że woda w mojej okolicy do najmiększej nie należy ( 17 Dgh 7,6 pH)

Idealna pod pyski to nie jest :razz: ph ciut niskie(to nie problem),ale twardości już sporo za wysokie .
:offtopic:
W takim szkiełku powinno zamieszkać max.2 gat. i to te najmniej agresywne,typu Iodotropheus sprengerae ,Pseudotropheus saulosi,Labidochromis caeruleus w układzie 1+4 ,więc zastanów się na spokojnie czy takie coś Ci pasuje ;-) bo pyski to głównie dla obserwacji zachowań,cukierkowego wyglądu się posiada.

Kamil_M
Ikra
Ikra
Posty: 11
Rejestracja: 17 marca 13, 19:50
Lokalizacja: okolice Starachowic

Re: Pomoc Malawi 200l ( początkujący)

Postautor: Kamil_M » 10 października 16, 09:45

Jeśli to coś pomoże, ja w akwarium 10x50x50, czyli niewiele większym, mam 1+5 Pseudotropheus saulosi i 1+3 Iodotropheus sprengerae. Filtracja to kubełek HW302 i wewnątrz cyrkulator Aquaela. Do tego trochę nurzańców i da się zapanować nad parametrami. NO2 na poziomie zerowym, NO3 ok. 20, przy czym w kranie ich poziom mam podobny.
Myślę, że przy takiej filtracji 2 haremy 1+3 mógłbyś trzymać.
pH mam podobne jak w Twoim przypadku, również 7,6, natomiast gH trochę niższe, bo 9.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości