Ikra pyszczaków

respire
Narybek
Narybek
Posty: 68
Rejestracja: 24 sierpnia 05, 11:12
Lokalizacja: Włodawa

Ikra pyszczaków

Postautor: respire » 7 lutego 06, 18:38

Witam dzisiaj zobaczyłem ze jeden z moich pysków ma coś w pysku :). myślę ze to ikra ale te kuleczki są duże, większe od normalnej rybiej ikry. czy to może być ikra? nie widziałem tarła ani innych oznak. wg. mnie kuleczki są wielkości 2mm

Awatar użytkownika
Behemoth
Ryba
Ryba
Posty: 326
Rejestracja: 14 marca 05, 13:36
Lokalizacja: z pokoju numer 69

Re: Ikra pyszczaków

Postautor: Behemoth » 8 lutego 06, 10:07

Według mnie to jest ikra, z tego co pamiętam jest ona dosyć duża :wink: Jakie masz podłoże w zbiorniku? Chodzi mi o kolor i granulacje, bo być może samica wzięła do pyska w trakcie tarła część ziarenek żwiru.
Pozdrawiam

respire
Narybek
Narybek
Posty: 68
Rejestracja: 24 sierpnia 05, 11:12
Lokalizacja: Włodawa

Re: Ikra pyszczaków

Postautor: respire » 8 lutego 06, 15:14

w zbiorniku mam żwir biało-czarny o granulacji hmmmm tak na oko 3-4mm nie jest to żwir. napewno widze idealnie okrągłe kulki w jej pysku, tyle że są dość duże. powinienem oddzielić ją od reszty tyle że mam jedynie 10l akwarium, to za mało nie? a jeśli ją zostawie z innymi to raczej nie doczekam się potomstwa.....

Awatar użytkownika
Behemoth
Ryba
Ryba
Posty: 326
Rejestracja: 14 marca 05, 13:36
Lokalizacja: z pokoju numer 69

Re: Ikra pyszczaków

Postautor: Behemoth » 8 lutego 06, 16:29

Zostaw ją w zbiorniku ogólnym, nie ma co stresować ryby. 10 litrów to stanowczo za mało. Samica, może w trakcie wyławiania wypuścić ikre z pyska lub ja połknąć. Potomstwo to fajnasprawa, ale w moim mieście i z tego co wiem w innych także, nawet za darmo nie chcą przyjmować pyszczaków do sklepu. A jeśli będziesz miał troche szczęścia, dużo kryjówek i nie przerybione akwarium, może kilka sztuk z miotu uchowa ci się gdzieś w zakamarkach :)
Pozdrawiam

Wróć do „Malawi”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości