Czy zaczynać z Malawi? 300L

Krasny
Ryba
Ryba
Posty: 123
Rejestracja: 11 marca 11, 09:10
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie

Re: Czy zaczynać z Malawi? 300L

Postautor: Krasny » 7 listopada 15, 15:04

Witam.
Możecie polecić jakiegoś pewnego hodowcę? Mieszkam niedaleko Mrągowa, na dosyć konkretnym zadupiu, ale mógłbym podjechać po ryby jeśli odległość nie będzie jakaś straszna. Przeglądając oferty na allegro zauważyłem, że sporo hodowców wysyła pyszczaki. Jeśli istnieje taka opcja to jeszcze lepiej :) Rybki będę mógł odebrać dopiero koło 20/25 listopada, ale chyba lepiej zamówić je z wyprzedzeniem.
I jeszcze pytanie o karmienie. Jakie proporcje pokarmu roślinnego do zwierzęcego powinienem zachować? Karmić jednocześnie oboma, czy raczej zwierzęcy podawać co jakiś czas oddzielnie? Chodzi mi o te gatunki:

1
Pseudotropheus saulosi 1+5
Ps.elongatus neon spot 1+4/5
Iodotropheus sprengerae 1+3/4

2
Metriaclima msobo magunga 1+4/5
Ps.elongatus neon spot 1+4/5
Iodotropheus sprengerae 1+3/4

Awatar użytkownika
KAMYK32
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3224
Rejestracja: 22 grudnia 13, 17:30
Lokalizacja: GDAŃSK

Re: Czy zaczynać z Malawi? 300L

Postautor: KAMYK32 » 7 listopada 15, 16:10

Aquaafrica(tylko alledrogo)-sprawdzony i polecany z wysyłką nie ma problemów(pkp,pks). Karmisz 5/2(dni)z przewagą roślinnego .

Krasny
Ryba
Ryba
Posty: 123
Rejestracja: 11 marca 11, 09:10
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie

Re: Czy zaczynać z Malawi? 300L

Postautor: Krasny » 7 listopada 15, 23:32

Jakiego innego pyszczaka zamiast Iodotropheus sprengerae mógłbym dać do wymienionych wyżej obsad? Wyczytałem, że kiepsko z kolorami u większości sprzedawanych ryb tego gatunku. Dobrze by było, żeby rybka kontrastowała kolorystycznie z pozostałymi. Bez Iodotropheus sprengerae mam tylko żółto-niebiesko w obsadzie. Brakuje mi trochę czerwieni. Albo może jeszcze pokombinować inaczej? Dać obsadę:

Pseudotropheus saulosi coral 1+5 (niebieski samiec, pomarańczowe samice)
Ps.elongatus neon spot 1+4/5 lub Melanochromis cyaneorhabdos "maingano"1+5/6 (granat i niebieski)
Labidochromis caeruleus 1/2+4 (żółto)

Nie przekombinowałem? Ciężko powiedzieć coś o rzeczywistych kolorach, kiedy nie widziało się ryb w realu.

Krasny
Ryba
Ryba
Posty: 123
Rejestracja: 11 marca 11, 09:10
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie

Re: Czy zaczynać z Malawi? 300L

Postautor: Krasny » 8 listopada 15, 22:28

Pogrzebałem głębiej i widzę, że Pseudotropheus Elongatus neon spot nie dogada się żywieniowo z Labidochromis caeruleus. No i du....

Awatar użytkownika
KAMYK32
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3224
Rejestracja: 22 grudnia 13, 17:30
Lokalizacja: GDAŃSK

Re: Czy zaczynać z Malawi? 300L

Postautor: KAMYK32 » 9 listopada 15, 08:26

Krasny pisze:Pogrzebałem głębiej i widzę, że Pseudotropheus Elongatus neon spot nie dogada się żywieniowo z Labidochromis caeruleus. No i du....

Yellow nie jest typowym miesorzercą-bo na pewno o to Ci chodzi ;-) takie mityczne stwierdzenia wypisywane były kiedyś.Już dawno udowodniono,że plankton w jego diecie występuje,ale w znacznie mniejszej ilości niż pokarm roślinny(zawartość żołądka osobników z jeziora).Więc spokojnie może ten gat. być trzymany z typowymi roślinożercami,ale trzeba pamiętać,aby co jakiś czas podać jakieś żarcie stricte mięsne.

Krasny
Ryba
Ryba
Posty: 123
Rejestracja: 11 marca 11, 09:10
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie

Re: Czy zaczynać z Malawi? 300L

Postautor: Krasny » 9 listopada 15, 16:03

Właśnie o to mi chodziło. Na forum o Malawi znalazłem tabele z opisami pyszczaków i ujęty był tam jako typowy mięsożerca. Pokarmy mięsne to znaczy: wodzień, solowiec, daphnia i tym podobne (bez ochotki)? Jak to jest z wpływem skorupiaków na wybarwienie ryb? Czy tyczy się to wszystkich gatunków (i bezkręgowców i pyszczaków), czy tylko niektórych?

Krasny
Ryba
Ryba
Posty: 123
Rejestracja: 11 marca 11, 09:10
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie

Re: Czy zaczynać z Malawi? 300L

Postautor: Krasny » 19 listopada 15, 21:11

Ostateczna obsada to:
Pseudotropheus saulosi coral 1+5
Labidochromis caeruleus 1+4
Iodotropheus sprengerae 1+3/4

Dzisiaj zalałem baniaczek więc wstawiam fotki i proszę o poradę co do aranżacji. Planuję w przyszłości dodać jeszcze parę anubiasów. Do świeżego zbiornika dodałem około 100l wody z poprzedniego wydania no i oczywiście nie szorowałem filtrów.
http://www.fotosik.pl/zdjecie/e87a014a4877c958
http://www.fotosik.pl/zdjecie/9d22d1bf81b71e83
http://www.fotosik.pl/zdjecie/1ff8a1858a48309a

Rybki planuję wpuszczać we wtorek, więc na ewentualne poprawki mam jeszcze czas.

Awatar użytkownika
luki174
Ryba
Ryba
Posty: 395
Rejestracja: 11 lutego 15, 11:24
Lokalizacja: Jasło

Re: Czy zaczynać z Malawi? 300L

Postautor: luki174 » 19 listopada 15, 21:58

Krasny, Daj cos na tło, bo te kable strasznie oczy drażnią :D
Możliwe, ze sam będę za jakiś czas zaczynał z Malawii i Twoje akwarium mi nawet wpadło do gustu :D
Tylko, czy aby nie jest troche za jasno? Ile W zostawiłeś?
"Nie spieraj się z idiotą,
ktoś patrzący z boku
mógłby was pomylić..."
-Daniel Boorstin

Krasny
Ryba
Ryba
Posty: 123
Rejestracja: 11 marca 11, 09:10
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie

Re: Czy zaczynać z Malawi? 300L

Postautor: Krasny » 19 listopada 15, 22:36

Tło będzie :) Stare nie nadawało się już do użytku, a nowego jeszcze nie kupiłem. Planuję dać jakieś ciemnoszare, grafitowe lub coś podobnego. W tej chwili mam 2x45W t5. Może to i za dużo. Piasek jest dużo bielszy niż przypuszczałem i aż bije po oczach. Będzie problem ze zmniejszeniem ilości W bo to nowa pokrywa i nie chciałbym w niej grzebać, a świetlówki połączone są szeregowo.

Awatar użytkownika
luki174
Ryba
Ryba
Posty: 395
Rejestracja: 11 lutego 15, 11:24
Lokalizacja: Jasło

Re: Czy zaczynać z Malawi? 300L

Postautor: luki174 » 19 listopada 15, 22:42

Krasny, jak nie chcesz demontować świetlówek, to zawsze można pokombinować, aby część z kazdej zasłonić ;)
"Nie spieraj się z idiotą,
ktoś patrzący z boku
mógłby was pomylić..."
-Daniel Boorstin

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości