Nowe akwarium. Prośba o rady.

Maciej94
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 1 marca 15, 15:38

Nowe akwarium. Prośba o rady.

Postautor: Maciej94 » 21 marca 15, 18:40

Witam serdecznie

Otóż sprawa ma się tak, pisałem już kilka razy na tym forum jednak w innym dziale gdyż były inne plany na aranżację jak i na wybór danego biotypu. Po jakimś czasie rozważań zdecydowałem czy by nie zarzucić moich poprzednich planów i nie wybrać biotypu Malawi.

Może na początek napiszę jaki sprzęt mam:
1. Filtr EHEIM Professionel 3 250 przeznaczonego jak przeczytałem na opakowaniu do akwarium 120-250 litrów oraz z przepływem 950l/h

2. Grzałka EHEIM 3616 Thermo control 150 wat i przeznaczona do akwarium 200-300 litrów

3. Oświetlenie w pokrywie (jest cała z plastiku) to dwie jarzeniówki po 30 wat każda.

4. Podłoże chciałbym kupić w jakimś sklepie budowlanym czy to obi, castorama itp.

5. W jakimś z poprzednich postów dostałem uwagę że ten filtr samemu nie da rady pociągnąć Malawi przy czym zasugerowano mi kupno filtru wewnętrznego na przykład Aquael 1000 bądź Aquael 1500.

6. I na koniec samo akwarium jest to szkło o wymiarach 100x40x50cm




Nie wybrałem jeszcze danego gatunku Pyszczaków. Może ktoś z Was mógłby mi w tym pomóc.
Sprawdzałem również wodę jaką mam w kranie (ph jest w granicach 7,5) kh i gh niestety jeszcze nie udało mi się sprawdzić ale to kwestia dni.




Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Awatar użytkownika
KAMYK32
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3224
Rejestracja: 22 grudnia 13, 17:30
Lokalizacja: GDAŃSK

Re: Nowe akwarium. Prośba o rady.

Postautor: KAMYK32 » 21 marca 15, 19:23

1) zrób z niego biologa z prefiltrem na wlocie.
2)ok.
3)będzie za jasno :cry: można częściowo zasłonić świetlówki ;-) .
4)ok. piasek gradacja do 1,5mm.
5)bierz 1500l/h można skręcić jak coś-wszystko zależy od aranżu,a cyrkulacja musi być dobra.
6)lepsze byłoby 100x50x40 :razz: no,ale takie też dobre :mrgreen: .

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2215
Rejestracja: 3 lutego 15, 14:43

Re: Nowe akwarium. Prośba o rady.

Postautor: abiba » 21 marca 15, 22:06

Zastanowiłbym sie nad Iodotropheus sprengerae.
Gatunek ten bedzie tolerował wodę niezbyt zasadową więc odpada jej uzdatnianie

Dobrym towarzystwem byłby Labidochromis caeruleus ale tutaj wymagana jest nieco bardziej zasadowa woda i Twoje 7,5 będzie poniżej wymagań (wprawdzie moje żyją i nawet próbują się rozmanażać w pH7,5 ale j.w)

Maciej94
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 1 marca 15, 15:38

Re: Nowe akwarium. Prośba o rady.

Postautor: Maciej94 » 21 marca 15, 23:19

Dziękuje za szybkie odpowiedzi. Rozjaśniły mi one trochę sprawę, poczytam jeszcze forum a może kiedyś pochwalę się jakimś zdjęciem co udało mi się zdziałać :D

Jeśli czegoś nie będę wiedzieć to pozwolę sobie tutaj napisać :)
Pozdrawiam

Wróć do „Malawi”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość