Start z Malawi

Awatar użytkownika
KAMYK32
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3224
Rejestracja: 22 grudnia 13, 17:30
Lokalizacja: GDAŃSK

Re: Start z Malawi

Postautor: KAMYK32 » 5 września 14, 14:13

Jeżeli myślisz o tych hiper to u mnie są jakieś 4 m-ce więc raczej nie długo ;-) ,a żeby zasypać nimi całe kubły to trzeba trochę kasy wydać w przeciwieństwie do keramzytu.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Start z Malawi

Postautor: Hunter » 5 września 14, 14:14

deXter pisze:Po co stabilizować pH wody skoro wystarczy lać dobrą wodę i mieć obojętne skały i inne takie ;>

Tak samo piszę w biotopach z wodami miękkimi i kwaśnymi, ale i tak wielu pakuje do filtrów torf w granulkach :P

No i keramzyt keramzytowi nie równy. Niby zasada produkcji ta sama, ale różnią się porowatością powierzchni, wielkością porów, oddziaływaniem na wodę i oczywiście granulacją :P Nie przekreślałbym od razu tego wkładu, bo sam go posiadam w panelu. Gdyby nie to, że jednak wpływa na parametry wody i alkalizuje mi wodę to biologicznie spełnia swoją funkcję.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
adam246
Ryba
Ryba
Posty: 164
Rejestracja: 29 września 05, 10:00
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Start z Malawi

Postautor: adam246 » 5 września 14, 16:59

ale łatwiej byłoby coś rozsądnego doradzić jak podasz opis obsady o której myślisz

Powiem szczerze, że o obsadzie na razie nie myślałem. Ale jakieś 20 rybek chyba nie będzie za dużo.

Awatar użytkownika
KAMYK32
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3224
Rejestracja: 22 grudnia 13, 17:30
Lokalizacja: GDAŃSK

Re: Start z Malawi

Postautor: KAMYK32 » 5 września 14, 17:29

Chodzi nie o ilość tylko dane gatunki ;-) ,ale 20 powinno być spoko czyli jakieś 3-4 haremy.

Awatar użytkownika
adam246
Ryba
Ryba
Posty: 164
Rejestracja: 29 września 05, 10:00
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Start z Malawi

Postautor: adam246 » 12 września 14, 22:37

Dwa JBLe już jadą. Piasek kwarcowy kupiony. Pokrywa też w drodze, tylko akwarium brak, ale i na to przyjdzie czas.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości