[180L] Pomoc przy Malawi

oskardk
Ryba
Ryba
Posty: 107
Rejestracja: 13 marca 14, 16:39

[180L] Pomoc przy Malawi

Postautor: oskardk » 22 maja 14, 09:36

Witam.
Mam zamiar zalozyc moje pierwsze w zyciu Malawi. Do dyspozycji mam akwarium 180L (100x40x45), filtr kubelek JBL CrystalProfi e700 800L/h, grzalka 150W, napowietrzacz wydajność 100L/h, ale wolalbym napowietrzac ruchem tafli wody. Posiadam również filtr wewnętrzny Eheima o przepływie 600L/h. Z roslinnosci która dysponuje moglbym mieć kryptokoryne karbowana i anubias. Będą tego sladowe ilości.
Oczywiście na podloze styropian grubości 1cm zwir i piasek kwarcowy.
Obsade, która planuje tam mieć (przynajmniej na razie, bo sa to młode osobniki i ciężko okreslic plec) to:
5 x Labidochromis caeruleus
5 x Saulosi
4 x Afra Cobue Edwardi

Kamienie:
Lawa islandzka
Mactan
Kamienie maja być ze sklepu akwarystycznego. Ponizej zamieszczam linki do tych kamieni.
Co o tym sadzicie?
http://www.minizoo.dk/p/Lavasten-10-50-cm-pr-kg#CID=382
http://www.minizoo.dk/p/Mactan-Hulsten#CID=382

Klikajac na zdjecie kamienia otrzymujecie je w powiększeniu.
Z góry dziekuje za rady i mam nadzieje wkrótce podzielę się zdjęciami mojej malawki ;-)

Awatar użytkownika
KAMYK32
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3224
Rejestracja: 22 grudnia 13, 17:30
Lokalizacja: GDAŃSK

Re: [180L] Pomoc przy Malawi

Postautor: KAMYK32 » 23 maja 14, 21:26

Kolego z 700-setką przy takim litrażu w Malawi to możesz tylko wodę ganiać :mrgreen: Dodaj coś np:z Ncf 1500-2000 i przy obsadzie o której wspomniałeś będzie git bez wew.Z Afry zrezygnuj! na początek.

oskardk
Ryba
Ryba
Posty: 107
Rejestracja: 13 marca 14, 16:39

Re: [180L] Pomoc przy Malawi

Postautor: oskardk » 23 maja 14, 21:44

Filtracje rozumiem. A dlaczego odradzasz Afre?

Awatar użytkownika
KAMYK32
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3224
Rejestracja: 22 grudnia 13, 17:30
Lokalizacja: GDAŃSK

Re: [180L] Pomoc przy Malawi

Postautor: KAMYK32 » 24 maja 14, 18:25

Z prostych przyczyn ;-) świerzak jesteś,a Afry są dość specyficzne :mrgreen: .Bawię się w Malwkę jakieś 6 L i sam nie ogarniam do końca tematu bo zeszły mi 2 szt. F1,a mam dużo bardziej wrażliwe pysie w szklance.Rób co chcesz ;-) .

oskardk
Ryba
Ryba
Posty: 107
Rejestracja: 13 marca 14, 16:39

Re: [180L] Pomoc przy Malawi

Postautor: oskardk » 24 maja 14, 19:23

Forum wydaje mi sie ze jest od tego, aby sobie pomagac. Jesli sie myle to prosze mnie poprawic. Ale niektorzy mysla ze pozjadali wszystkie rozumy, bo maja kilka lat doswiadczenia. Prawda jest taka ze ludzie ucza sie cale zycie, a glupi umieraja.... Ale przeciez tak latwo kogos ocenic. Przepraszam ze pisze o tym w tym temacie.

Awatar użytkownika
KAMYK32
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3224
Rejestracja: 22 grudnia 13, 17:30
Lokalizacja: GDAŃSK

Re: [180L] Pomoc przy Malawi

Postautor: KAMYK32 » 24 maja 14, 19:44

Koleszko TO BYŁA RADA :!: rób jak CHCESZ :!: TAK NAPISAŁEM :!: jak dla mnie to możesz tam wsadzić np:delfina :ok: ,ale nie proś o rady itp. skoro olewasz odpowiedzi i nastawiasz się bojowo.
Ps:rozum to chyba Ty zjadłeś :ok: cwaniaku.Powodzenia laiku :mrgreen:,a co do tematu to proponuję usunąć słowo"pomoc".

oskardk
Ryba
Ryba
Posty: 107
Rejestracja: 13 marca 14, 16:39

Re: [180L] Pomoc przy Malawi

Postautor: oskardk » 24 maja 14, 20:17

Uderz w stol a nozyce sie odezwa. Prawda nieraz boli. A ja nikogo nie nazywam swierzakiem, tym bardziej nie cwaniakiem. A poza tym radze siegnac do slownika ortograficznego.... KOLEZKO. Pozdrowionka :mrgreen:

Awatar użytkownika
KAMYK32
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3224
Rejestracja: 22 grudnia 13, 17:30
Lokalizacja: GDAŃSK

Re: [180L] Pomoc przy Malawi

Postautor: KAMYK32 » 24 maja 14, 22:55

Ja nie jestem tu od słownika,a od ryb :!: bo chyba to forum akwarystyczne?literówki się zdarzają :mrgreen: .I proponuję mnie nie wk....ć bo potrafię być nieprzyjemny ;-) szczególnie dla szczeniaczków którzy myślą,że są NAJ!!.
Ps:kibel mam większy niż Twoja szklanka.

oskardk
Ryba
Ryba
Posty: 107
Rejestracja: 13 marca 14, 16:39

Re: [180L] Pomoc przy Malawi

Postautor: oskardk » 25 maja 14, 01:27

Prosze o usuniecie tego tematu. Nie chodzi mi o zlosliwwosci, tylko o zwykla wymiane doswiadczen ze strony bardziej doswiadczonych forumowiczow. Niektorzy bywaja zlosliwi i przemadrzali od poczatku. Dziekuje.

gumaguma
Ikra
Ikra
Posty: 12
Rejestracja: 22 marca 14, 02:43

Re: [180L] Pomoc przy Malawi

Postautor: gumaguma » 25 maja 14, 02:37

Na tym forum nie znajdziesz porady, od jakiegos czasu je obserwuje I widze tylko...obsada, parametry itp

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: [180L] Pomoc przy Malawi

Postautor: Hunter » 25 maja 14, 09:02

Afrykańskie wody są dość specyficzne. Tam nie ma konkretnego biotopu, tam każda rzeczka, każdy dopływ, każda kałuża to inny biotop ze skrajnie odmiennymi parametrami wody.
Malawi to nie moja bajka, ale podam przykład z Amazonii. Tutaj w większości przypadków możesz spokojnie łączyć pielęgniczki z większością ryb ławicowych i dennych. Praktycznie do wyboru do koloru, a w większości przypadków będzie OK. W Afryce już tak kolorowo nie będzie.
Obawiam się, że na temat Afryki u nas na forum wiele się nie dowiesz, bo to specyficzny i trudny klimat. Obecnie nie kojarzę aktywnego forumowicza oblatanego w temacie Afrykańskich biotopów.
Tak to już jest, że nie na każdym forum uzyskasz odpowiedź na nurtujące Cię pytania :P

gumaguma pisze:Na tym forum nie znajdziesz porady, od jakiegos czasu je obserwuje I widze tylko...obsada, parametry itp

Tak to już jest, że wszystko zaczyna się od środowiska, w którym żyją ryby ;] Nic nadzwyczajnego w tym nie widzę. Bez jakichkolwiek danych o akwarium można jedynie bawić się w wróżbitę Macieja i wie o tym każdy, kto ma minimalne pojęcie o akwarystyce. Idziesz do lekarza to też mówisz co Cię boli i robisz badania. Zawsze można też zmienić forum, więc daruj sobie takie teksty...
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
KAMYK32
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3224
Rejestracja: 22 grudnia 13, 17:30
Lokalizacja: GDAŃSK

Re: [180L] Pomoc przy Malawi

Postautor: KAMYK32 » 25 maja 14, 10:16

Kolego oskardk po co ten foch ;-) zadałeś konkretne pytanie,a ja odpowiedziałem.Proponuję na początek zacząć od Saulosi(może coral) i Yellow ze względu na długość akwarium dołożenie 3-go haremu nie jest dobrym posunięciem lecz istnieje taka możliwość.Postaraj się o zakup ryb z różnych punktów.Podaj parametry wody jaką posiadasz.

oskardk
Ryba
Ryba
Posty: 107
Rejestracja: 13 marca 14, 16:39

Re: [180L] Pomoc przy Malawi

Postautor: oskardk » 25 maja 14, 12:20

KAMYK32 pisze:Kolego oskardk po co ten foch ;-) zadałeś konkretne pytanie,a ja odpowiedziałem.Proponuję na początek zacząć od Saulosi(może coral) i Yellow ze względu na długość akwarium dołożenie 3-go haremu nie jest dobrym posunięciem lecz istnieje taka możliwość.Postaraj się o zakup ryb z różnych punktów.Podaj parametry wody jaką posiadasz.


Można grzecznie i przyjemnie? Można. Nikt się nie obraza. Akwarystyka jest po to aby koic nerwy, a nie je pobudzac.

Filtracja zmieniona. Podlaczony eheim profesional 3 2071 (950l/h). Spokojnie daje sobie rade.
Jutro przyjdą kamienie i tyle na ta chwile.

Na pewno wrzuce jakies foty.

Obsada już ustalona z panem, który malawi i tanganika zajmuje się już okolo 25 lat. Prywatny akwarysta hobbysta. Czy ma doświadczenie? Mysle ze tak. W oddzielnym pomieszczeniu około 20 zbiornikow :!: Najwiekszy ponad 500l.

Parametry wody podam następnym razem, jak wszystko będzie gotowe ;-)

oskardk
Ryba
Ryba
Posty: 107
Rejestracja: 13 marca 14, 16:39

Re: [180L] Pomoc przy Malawi

Postautor: oskardk » 26 maja 14, 20:29

Akwa zmontowane wiec zalozony nowy temat w tym samym dziale.
Ten temat zamknięty.

Wróć do „Malawi”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości