[160] Pierwsze Malawi

Shintar
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 4 marca 13, 17:15

[160] Pierwsze Malawi

Postautor: Shintar » 5 marca 13, 09:06

Witam,
W związku z wodą jaką posiadam (jak określił Hunter "płynny kamień") postanowiłem stworzyć biotop Malawi. Dość dużo się oczytałem na temat Malawi.
Akwarium jakie posiadam i sprzęt:
Akwa 100x40x40
Filtr kubełek HW 302
Grzałka aquael 200W
Oświetlenie 2x30W T8

Parametry wody:
GH >21°d
KH 15-20°d
pH 7,6-8,0

Obsada:
1 + 4 Pyszczak Saulosa
1+ 4 Pyszczak Yellow

Podłoże: Piach
Kamienie: Piaskowiec

Moje pytania:
1. Czy taka obsada może być czy coś w niej zmienić?
2. Kubełek zamierzam cały wypełnić ceramika i dokupić filtr wewnętrzny aqueal turbo 1000 z samą gąbką czy tak może być?
3. Co do oświetlenie czy nie będzie za duże jak na zbiornik Malawi? Może zostawić tylko jedną świetlówkę?
4. Chciałbym posadzić parę roślinek wiem że Malawi niema roślin tylko sam kamień ale chciałbym mieć kilka sztuk anubias i cryptocoryne. Czy jak posadzę je w sam piach będą dobrze rosły czy coś potrzeba więcej ?(jakiś nawóz w kulkach)
5. Czy filtr wewnętrzny który zamierzam dokupić mogę założyć dopiero przy rybkach? a wcześniej żeby akwarium "dochodziło" na jednym filtrze

Pozdrawiam.

adam17123
Ryba
Ryba
Posty: 356
Rejestracja: 6 marca 12, 13:52

Re: [160] Pierwsze Malawi

Postautor: adam17123 » 24 marca 13, 19:06

1. Czy taka obsada może być czy coś w niej zmienić?
2. Kubełek zamierzam cały wypełnić ceramika i dokupić filtr wewnętrzny aqueal turbo 1000 z samą gąbką czy tak może być?
3. Co do oświetlenie czy nie będzie za duże jak na zbiornik Malawi? Może zostawić tylko jedną świetlówkę?
4. Chciałbym posadzić parę roślinek wiem że Malawi niema roślin tylko sam kamień ale chciałbym mieć kilka sztuk anubias i cryptocoryne. Czy jak posadzę je w sam piach będą dobrze rosły czy coś potrzeba więcej ?(jakiś nawóz w kulkach)
5. Czy filtr wewnętrzny który zamierzam dokupić mogę założyć dopiero przy rybkach? a wcześniej żeby akwarium "dochodziło" na jednym filtrze


1.Obsada jak najbardziej ok.
2.Może! tylko,że wewnętrzny będzie się rzucał w oczy w baniaku.
3.Generalnie wystarczy jedna!ja mam dwie tylko częściowo zakryte i efekt jest taki:
Obrazek
4.Nie powinno być problemu ze tymi gatunkami!ewentualnie jak będzie coś się działo to tak jak napisałeś dasz jakiś nawóz pod korzenie.
5.Ze względu,że wew.ma działać jako filtr mechaniczny to nie ma powodu zakładać go w czasie dojrzewania akw.Naturalnie jak go założysz wcześniej to nic się nie dzieje.

Tyshowian
Narybek
Narybek
Posty: 25
Rejestracja: 10 marca 07, 09:46
Lokalizacja: Tychy

Re: [160] Pierwsze Malawi

Postautor: Tyshowian » 25 marca 13, 07:41

Witam
Mala uwaga , kamienie poukładaj Bezpośrednio na podłożu może być cienki styropian dopiero wtedy zasyp to piaskiem o kształt podłoża się nie martw gdyż samiec co chwilę będzie tworzył swoje kompozycje budując kanały w podłożu jak królik preriowy naprawdę fajny widok i te tony przerzuconego piachu

adam17123
Ryba
Ryba
Posty: 356
Rejestracja: 6 marca 12, 13:52

Re: [160] Pierwsze Malawi

Postautor: adam17123 » 25 marca 13, 10:35

Tyshowian
kamienie poukładaj Bezpośrednio na podłożu może być cienki styropian

Nie na podłożu tylko na dnie baniaka!

Tyshowian
Narybek
Narybek
Posty: 25
Rejestracja: 10 marca 07, 09:46
Lokalizacja: Tychy

Re: [160] Pierwsze Malawi

Postautor: Tyshowian » 25 marca 13, 11:36

Dzięki za zwrócenie uwagi co innego myślałem a inaczej pisałem
Jeszcze taka uwaga aby układając kamienie stworzyć takie korytarze ale tak żeby samiec gdy wybierze piach to się mu nie zawaliło

Wróć do „Malawi”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 13 gości