[300]Moje Malawi


Killifish
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1798
Rejestracja: 20 grudnia 11, 11:20
Lokalizacja: Browar pod Krakowem

Re: [300]Moje Malawi

Postautor: Killifish » 8 kwietnia 12, 12:41

Foty nie chodza.
Tak sie domyslalem i wlasciwa nazwa to Zbrojnik kundlowaty ;) ale pisze sie niebieski.
Duzo ich masz? Ile ma wasy? :)
Pozdrawiam, Wujek Killi.
-----------------------------
Obrazek


Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: [300]Moje Malawi

Postautor: Hunter » 8 kwietnia 12, 17:42

Roman180 pisze:A co do glonojadów

To nie są glonojady. Nie myl nazw. Glonojad syjamski to całkiem inna ryba, która nawet nie jest zbrojnikiem. Ancistrus sp. i takiej nazwy używaj, chyba, że masz pewność, że to prawdziwy Zbrojnik niebieski (Ancistrus dolichopterus).
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Killifish
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1798
Rejestracja: 20 grudnia 11, 11:20
Lokalizacja: Browar pod Krakowem

Re: [300]Moje Malawi

Postautor: Killifish » 8 kwietnia 12, 19:03

Hunter, dzieki za wytlumaczenie.

Roman180, wystarczylo edytowac post wczesniej te zle linki, nie trzeba pisac nowego postu ;)

Co do Twoich Zbrojnikow - to jakiej sa wielkosci, rozmnozyly Ci sie i dlatego taka liczba?
Czyli jakies 80 ryb masz, niezly bajzel ;) ale damy rade i dobrze, ze jestes tu.

Na PW wyslalem jak ja to widze.
Aha, na fotkach widzialem M. crabro chyba. Popatrz w internecie czy ty masz P. flavus czy M. crabro, zwany Szerszen, bo cos mi sie wydaje, ze wcisneli Ci to.

Najlepiej to bym oddal wszystkie ryby i zrobil to akwarium od poczatku, dobrze gracac dno i wywalajac te kokosy i korzenie. Niektore ryby, jak L. caeruleus wygladaja tragicznie.

Nie przejmuj sie, kazdy popelnial bledy, ja tez (sie nie dziwcie :P hehe).
Moze ktos jeszcze cos doradzi, bo szpeca nie ma ;)
Pozdrawiam, Wujek Killi.
-----------------------------
Obrazek

Awatar użytkownika
Roman180
Ikra
Ikra
Posty: 10
Rejestracja: 18 marca 12, 19:26
Lokalizacja: Lanckorona

Re: [300]Moje Malawi

Postautor: Roman180 » 8 kwietnia 12, 19:31

Killifish wysyłam Ci PW zastanów się

Awatar użytkownika
OKO
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 697
Rejestracja: 6 sierpnia 11, 22:03
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [300]Moje Malawi

Postautor: OKO » 8 kwietnia 12, 22:39

Ja tam malawistą nie jestem, ale na wszelkiego typu filmach i opisach tego jeziora Afrykańskiego można uzyskać takie informacje jak to że występuje tam przerybienie, a różnorodność ryb jest spowodowana tym że się mieszają miedzy różnymi gatunkami.
To akwarium malawi mi tylko przypomina ze względu na ryby, a całą resztę bym pozmieniał. Rośliny bym wywalił, dał bym piach na podłoże i od czasu do czasu jakiś kamień. Całą atrakcją jest swoisty krajobraz księżycowy.

Awatar użytkownika
Pawlosma
Ryba
Ryba
Posty: 182
Rejestracja: 18 czerwca 10, 16:51
Lokalizacja: Grudziądz

Re: [300]Moje Malawi

Postautor: Pawlosma » 9 kwietnia 12, 08:45

Skoro jesteście takimi specami ( Ruki , Killifish ,Osama) , macie wiele gatunków ryb malawijskich to doradzajcie ;) Daleko początkujący na tym zajadą .

A mam takie jakieś dziwne przeczucie , że przy haremie 1+3/4 w akwarium szybko im się znudzi Malawi i przejdą na coś innego... dzięki Wam .

Killifish - mi dyskusje z teoretykami internetowymi nie są potrzebne do niczego... mam pyszczaki nie od dziś , co potrzebuję to wiem .
Jeżeli Wy nie chcecie się uczyć o tych rybach to nie , ale nie radzę rozpisywania się na temat określanej przez Klub Malawi teorii.

PS. polecam odwiedzenie Niemiec , Słowacji , Czech , Anglii i porównania zbiorników oraz poziomu wiedzy tamtych malawistów i naszego nędznego Klubu Malawi.

Pozdrawiam :dzieki:
Obrazek

Killifish
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1798
Rejestracja: 20 grudnia 11, 11:20
Lokalizacja: Browar pod Krakowem

Re: [300]Moje Malawi

Postautor: Killifish » 9 kwietnia 12, 11:23

Pawlosma, a kto mowi o jednym haremie? :P

Pawlosma, - jak to cudownie nie byc swiadomym, do kogo te slowa piszesz :lol: Ja z handlowcami takze nie mam zamiaru pisac, bo widzialem juz nie raz Twoje pomysly na Malawi i bylo jak bylo. Nie wszedzie talarki slychac...
Idz teoretykowac mozesz na KPFA...
Wole odwiedzic biotop niz hodowcow-handlowcow i tyle OT.
Pozdrawiam, Wujek Killi.
-----------------------------
Obrazek

maksryba
Narybek
Narybek
Posty: 21
Rejestracja: 1 listopada 12, 07:44
Lokalizacja: lublin

Re: [300]Moje Malawi

Postautor: maksryba » 1 listopada 12, 09:15

to gibbicepsy zbrojniki lamparcie one są duże w tej chwili :?: :!:

sir_kyllan
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 17 grudnia 12, 15:06

Re: [300]Moje Malawi

Postautor: sir_kyllan » 17 grudnia 12, 15:16

ziomus obsadę zachowaj w takim stanie jaką masz, wywal z tego akwarium wszystko, daj piasek jak najbielszy i zbuduj kryjówki z piaskowca. temp. 22-25'C. Rośliny sobie daruj i tak je zjedzą :D ślimaki i tym podobne również. Ważne są częste podmiany przy twoim litrarzu raz na 2 tyg. 50% wody. Pyszczaki są wrażliwe na zbyt duża ilość fosforanów w wodzie. Kranówkę lej, ważne, żeby była twarda i odstana :D chyba wszystk. joł

Bezprym
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 22 października 12, 18:30

Re: [300]Moje Malawi

Postautor: Bezprym » 11 lutego 13, 11:40

Jakoś mi w tej obsadzie Yellow nie pasuje.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości