akwarium z pyszczakami

Gawron
Narybek
Narybek
Posty: 47
Rejestracja: 13 marca 05, 14:11
Lokalizacja: okolice Poznania

akwarium z pyszczakami

Postautor: Gawron » 17 czerwca 05, 18:35

witam mam w planach zrobic akwa z pyzszczakami sporo juz czytałem na ten temat ale do konca nie wiem jak sie do tego zabrac ... wiem ze nalezy ograniczyc rosliny do minimum podloze powinno byc z drobnego zwirku i duzo kamieni ale czy to wszystko ???? a jakie ryby ??? jakie jest wasze zdanie jakie sa najlepsze gatunki?? ktore z pyszczaków wygladaja najciekawiej jak sa dojzale napeno macie wieksze doswiadczenie w tym temacie !!! moze ktos wstawi przykladowe fotki takiego akwarium

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: akwarium z pyszczakami

Postautor: Dave » 20 czerwca 05, 14:42

Ja najbardziej lubie pyszczaki niebieskie (najczesciej spotykane) i Johanna.
Konieczny jest tez bardzo duzy filtr biologiczny (mnimimum 5 l kubelek z ceramika i zeolitem), bo bez roslin szybko akwarium sie zagloni, a ryby beda slabsze z powodu nadwyzki zwiakow azotowych.

NJAWAZNIEJSZE: MUSISZ WYMIENIAC 30% WODY, CO TYDZIEN< CHOCBY SIE NIE WIEM< CO DZIALO.

derek29
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 21 maja 06, 12:46

Re: akwarium z pyszczakami

Postautor: derek29 » 21 maja 06, 13:56

1. Akwa minimum 200l. a najlepiej 240 lub więcej.
2. Filtr zewnętrzny z dużą nadfiltracją
3. Oświetlenie - może być każde w zależności od możliwości finansowych.
4. Dużo kamieni - najlepiej piaskowca
Żwirek jaki jest pod ręką, należy dosypać grysu koralowego
6. Rośliny to problem bo pyśki kopią w podłożu (pysiek który kopie to zdrowy pysiek-samiec)
7 obsada -tego nikt nie wie .Pyśki są terytorialne i nigdy nie wiadomo czy będą się akceptować, ja te bardziej agresywne oddawałem.
8 WAŻne -podmiana wody raz na tydzień 30%

Awatar użytkownika
NUTI
Narybek
Narybek
Posty: 29
Rejestracja: 19 maja 04, 17:18
Lokalizacja: Śląsk

Re: akwarium z pyszczakami

Postautor: NUTI » 18 lipca 06, 12:59

Co do roślin, ja z powodzeniem mam Anubiasy, pyśie ich nie tykaja , jak zarówno Nurzańca americnana Gigantea, Jesli dieta ryb jest optymalna w spiruline itp, nie chyca tych twardych roślin, a poprzednio mialem je ponad 1,5 roku w aka z tropheusami.

Pozdro

Wróć do „Malawi”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości