Pyszczaki

marekmx
Ikra
Ikra
Posty: 15
Rejestracja: 15 marca 10, 21:55

Pyszczaki

Postautor: marekmx » 27 września 10, 22:31

Mam 22 pyszczaki w akwarium 160l ,ph 7,4 ,temperatura 26 stopni . Filtr kaskadowy z węglem aktywnym + drugi filtr gąbkowy . Dostałem rybki z dnia na dzień i nie miałem czasu na przygotowanie akwarium woda odstała tylko dobę . Po paru dniach najpierw rybki dostały ospy a teraz jak prawie ją wyleczyłem to woda stała się mętna i rybki ocieraja się o kamienie i sa bardzo osowiałe. Padły mi już 3 rybki. Prosze o pomoc,
Ostatnio zmieniony 18 marca 11, 21:31 przez marekmx, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: Pyszczaki

Postautor: deXter » 27 września 10, 22:55

Za słaba filtracja, niedojrzałe akwarium.
Ryby się trują.

Podmiany wody codziennie po 5-10%, można zainwestować w jakiś wkład chemiczny pochłaniający związki azotowe, a do tego kup kubełek.
Jakie te pyszczaki? Akwarium zdaje się być za małe.
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

marekmx
Ikra
Ikra
Posty: 15
Rejestracja: 15 marca 10, 21:55

Re: Pyszczaki

Postautor: marekmx » 27 września 10, 23:08

Wiem że nie dojrzałe ale nie miałem czasu .Rybki o ile się nie myle to PSEUDOTROPHEUS SAULOSI , zebry,Maylandia crabro

gawronzo
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 19 sierpnia 10, 14:47
Lokalizacja: Lublin

Re: Pyszczaki

Postautor: gawronzo » 28 września 10, 07:37

22 pyszczaki w 160L ? Sorry ale to nie będzie działać. Mam podobny litraż i 7 młodych saulosi i nie wyobrażam sobie by było ich docelowo więcej niż 9 (akwa jest długie i niskie). Zebry i crabo kompletnie tam nie pasują. Nie wiem jakiej wielkości są Twoje ryby ale podejrzewam, że ich ilość gwałtownie zachwiała parametrami wody i dlatego padają. Moja rada - pozbądź się zebr, crabo i przynajmniej połowy saulosi, wymieniaj stopniowo wodę. Kup testy i sprawdzaj co się dzieje z chemią.

Awatar użytkownika
danielek001
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 521
Rejestracja: 14 maja 08, 20:41

Re: Pyszczaki

Postautor: danielek001 » 28 września 10, 08:42

Weź wymień 50% wody , kup test na NO2 i w razie wzrostu podmiana . Prawdopodobnie to będzie codzienna podmiana i pozbądź się crabro . Wyjmij węgiel z filtra. Nie wiem jak chciałeś ryby wyleczyć mając go w filtrze. Filtr też do wymiany.
50l krewecie
50l solniczka
240l malawi
1200l malawi w budowie

marekmx
Ikra
Ikra
Posty: 15
Rejestracja: 15 marca 10, 21:55

Re: Pyszczaki

Postautor: marekmx » 28 września 10, 15:38

W tej chwili węgiel mam wyciągniety z filtra na czas leczenia rybek zaostała tylko gąbka. Dostałem te rybki bo poprzednik likwidował akwarium i chciał się ich pozbyć maja ok 5 - 6 cm . Oddam parę rybek i zobaczę co będzie się działo dalej .

[ Dodano: 28 Wrzesień 10, 21:10 ]
Dziś już rybki są żywsze niż wczoraj , poza tym odłowiłem 10 sztuk .

gawronzo
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 19 sierpnia 10, 14:47
Lokalizacja: Lublin

Re: Pyszczaki

Postautor: gawronzo » 29 września 10, 10:28

Jaki masz filtr kaskadowy w tym zbiorniku?

marekmx
Ikra
Ikra
Posty: 15
Rejestracja: 15 marca 10, 21:55

Re: Pyszczaki

Postautor: marekmx » 29 września 10, 15:19

AQUACLEAR 300

gawronzo
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 19 sierpnia 10, 14:47
Lokalizacja: Lublin

Re: Pyszczaki

Postautor: gawronzo » 29 września 10, 16:41

Czyli filtr masz OK, nawet lepszy niż się spodziewałem. Po redukcji obsady i stopniowym podmienianiu wody powinno się poprawiać.

marekmx
Ikra
Ikra
Posty: 15
Rejestracja: 15 marca 10, 21:55

Re: Pyszczaki

Postautor: marekmx » 29 września 10, 16:50

Od 2 dni żadna rybka nie padła mam nadzieje ,że będzie lepiej w tej chwili mam w akwarium 15 pyśków i 3 glonojady .Woda jest czyściejsza nie jest już mętna a rybki już się mniej ocierają o kamienie i są bardziej żwawe .

[ Dodano: 1 Listopad 10, 13:58 ]
Dziś juz mija mieśiąc i żadna rybka nie padła :) Rybki są w dobrej kondycji . Co do tego ,że mam ich za dużo byłem ostatnio w Czechach w takzwanym rybim domu ,sa tam także pyszczaki i bardzo mnie zdziwiło ,że w akawrium ok 150l jest ich 40 .Zauważyłem ,z rybki mają młode w pyskach i żadna nie jest pogryziomna . Rybki ,satam w dobrej kondycji .

Awatar użytkownika
cactus
Narybek
Narybek
Posty: 24
Rejestracja: 25 września 10, 12:05
Lokalizacja: Muszyna

Re: Pyszczaki

Postautor: cactus » 5 listopada 10, 18:06

Szkoda że po zrobieniu z tak ciekawego biotopu zatłoczonego dworca nie będziesz mógł cieszyć się obserwacją naturalnych zachowań tych arcy ciekawych ryb. Wychodzi ok 7litrów na rybe o.O
Ryby będą pływać z jednej w drugą strone.... oczywiście po jakimś czasie zostaną tylko crabo.
Do tego akwarium wpuściłbym harem 2+6 saulosi i raczył oko zachowaniem ryb w jednogatunkowym, wielopokoleniowym zbiorniku.
M.sp.zebra chilumba Maison Reef, Ps.demasoni, Ps.acei, L.trewavasae
Obrazek

marekmx
Ikra
Ikra
Posty: 15
Rejestracja: 15 marca 10, 21:55

Re: Pyszczaki

Postautor: marekmx » 18 marca 11, 21:26

No troszkę zatłoczone było akwarium, ale udało mi się wychodować 15 małych pyszczaków zebry :) Teraz przeniosłem je do 300l i samica red red ma młode w pyszczku i czekam kiedy je wypuści więc chyba nie jest tak źle i padła mi tylko 1 rybka .

Awatar użytkownika
leszek_00
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 376
Rejestracja: 22 lutego 08, 19:25
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Pyszczaki

Postautor: leszek_00 » 25 marca 11, 23:02

w malawi przy takim akwarium powinna być spora nadfiltracja

Awatar użytkownika
cactus
Narybek
Narybek
Posty: 24
Rejestracja: 25 września 10, 12:05
Lokalizacja: Muszyna

Re: Pyszczaki

Postautor: cactus » 26 marca 11, 21:25

marekmx pisze:akawrium ok 150l jest ich 40 .Zauważyłem ,z rybki mają młode w pyskach


marekmx pisze:red red ma młode w pyszczku i czekam kiedy je wypuści więc chyba nie jest tak źle i padła mi tylko 1 rybka .


To akurat żaden argument. Dla wielu organizmów pogarszające się warunki bytowe mogą być bardzo silnym bodźcem mobilizującym do jak najszybszego rozmnożenia się aby gatunek mógł przetrwać.

Ale piszesz że się przesiadłeś na większe akwa więc jeśli nie brałeś przykładu z czeskiego "rybiego domu" to wszystko powinno być OK ;) Pozdr
M.sp.zebra chilumba Maison Reef, Ps.demasoni, Ps.acei, L.trewavasae
Obrazek

Karla
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 12 kwietnia 11, 22:28

Re: Pyszczaki

Postautor: Karla » 12 kwietnia 11, 22:42

Witam zwolenników Pysi.
Dołączyłam do tej grupy jakies 6 msc temu ale odważyłam sie je hodować dopiero teraz. Tak więc jestem szczęśliwą posiadaczką 23 dorosłych sztuk z gatunku Saulosi (3 samce)i Pseudotropheus Acei ( ciężko rozpoznać płeć ale napewno 3 samce są). W związku z tym mam kilka pytań. Posiadam akwa narożne 170l 72cmx72x102cm wysokość 50cm, prosze o podpowiedz jakie powiinnam kupić, aby samce czuły sie bezpiecznie, bo musze wspomniec że Acei tak bardzo zbiła samca saulosi że ten ledwo uszedl z życiem.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości