Wielkosc maluchów??

ies
Narybek
Narybek
Posty: 36
Rejestracja: 10 kwietnia 05, 17:15
Lokalizacja: Warszawa

Wielkosc maluchów??

Postautor: ies » 11 kwietnia 05, 12:07

Jaka wielkosc musza osiagnac rybki zeby nie zostaly zjedzone??W moim kotniku juz miesiac sa malusie red red,maja 1,5 cm.Zastanawiam sie za jaki czas bede mogla je wpuscic do ogolnego gdzie najwieksze pyski maja 9 cm.

Awatar użytkownika
Locter
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 700
Rejestracja: 7 sierpnia 04, 02:18
Lokalizacja: Limerick

Re: Wielkosc maluchów??

Postautor: Locter » 30 kwietnia 05, 15:49

Radze poczekać aż małe osiągną 3 cm. Pyszczak 9 cm to juz spory zabijaka, z dużym pyskiem, więc istnieje duze prawdopodobienstwo ze nawet 2 cm rybka moze zostac pożarta, albo zamęczona.

Wogóle odradzam odsadzania młodych do odddzielnych zbiorników, jestem zwolennikiem tzw. "doboru naturalnego" :) U mnie w akwarium przetrwały dwa młode z 3 tareł, ale za to teraz sa silne, zdrowe i duże jak na swój wiek, a przede wszystkim maja ładne, nasycone barwy :)

Mysle, że rybka w ten sposób wychowana, jest w jakiś sposób podobna do ryby dzikiej, warunki jakie panuja w akwarium wymusza na młodej rybie ostrożność, przymus chowania sie przed większymi rybami i "kombinowania" w jaki sposób moze dostac sie do pokarmu niezauważona. Wyostrza sie u niej instynkt samozachowawczy itp.

No, ale o tym mozna byłoby napisać spora pracę mysle, czego jednak to robic nie bede. :)

Pozdro.

P.S. - topic co prawda troche nieświerzy, ale myśle, że sie komuś przyda to co napisałem :P
Ciężko myśle o akwarium...

Wróć do „Malawi”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości