Pokarm dla pysków?

ies
Narybek
Narybek
Posty: 36
Rejestracja: 10 kwietnia 05, 17:15
Lokalizacja: Warszawa

Pokarm dla pysków?

Postautor: ies » 10 kwietnia 05, 21:26

Mam takie pytanko: Jakie jedzonko najbardziej lubia te rybki?A plywaja sobie u mnie lombardoi,yellowki,red red,maingano!!Glównie podaje roslinne pokarmy ale moze jakos urozmaicic??Po bojowniku mojego brata pozostaly czerwone larwy komarów...czy dla urozmaicenia moge im sypnac od czasu do czasu czegos takiego??

Awatar użytkownika
Locter
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 700
Rejestracja: 7 sierpnia 04, 02:18
Lokalizacja: Limerick

Re: Pokarm dla pysków?

Postautor: Locter » 12 maja 05, 22:31

Generalnie głowny składnik diety pyszczaków z grupy Mbuna to sa glony i skąposzczety zamieszkuące litoral skalny. Radzę zaopatrzyć się w płatkowane ( bądz tabletkowane) glony Spirulina, firmy Tropical (sa bardzo dobre i ładnie wybarwiają), bądz Sera/Tetra. Nastepnie urozmaicać dietę mrożonkami - artemia, oczlik, raz/dwa razy na tydzien ochotka ( teraz pewnie odezwa się prostesty ludzi z green peacu,czy czegoś tam innego, ale ja swoje karmie ochotka w takich dawkach juz dwa lata i żadna ryba mi nie padła :twisted: ). Poza tym tabletki, niewielkie ilości parzonej sałaty, rozgnieciona na miazgę mrozona krewetka itp. Pamietaj, że pokarm roślinny powinien stanowic około połowę diety pyszczaków z grupy Mbuna, a reszta to pokarmy uzupełniające, takie jak wyżej wymienione.
Podstawa każdej diety to urozmaicony pokarm, nawet dwa rodzeje pokarmu podawane regularnie dadza dwa razy lepsze efekty niż nawet najlepszy pokarm jednego rodzaju, nalezy o tym pamietać.

P.S. - larwy komarów jak najbardziej - dwa/trzy razy w tygodniu możesz spokojnie im dawać, ale nie cześciej.
Ciężko myśle o akwarium...

Awatar użytkownika
Ewelinka22
Ryba
Ryba
Posty: 142
Rejestracja: 25 listopada 05, 10:36

Re: Pokarm dla pysków?

Postautor: Ewelinka22 » 30 listopada 05, 16:27

Ja osobiscie podaje moim pysiom jako urozmaicenie mrozone, mielone serca z malz...Sa to bezkregowce wiec spokojnie raz na jakis czas mozesz im podac takie zarelko...Moje Pysie wrecz je pochlaniaja... :wink:
http://www.malawiforum.pl
ZAPRASZAMY DO DYSKUSJI
MALAWI, TANGANIKA, INNE BIOTOPY

Akwarium 540L Malawi w trakcie zakładania.

dj sebol
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 23 sierpnia 06, 22:42
Lokalizacja: BRZEG

Re: Pokarm dla pysków?

Postautor: dj sebol » 24 sierpnia 06, 00:32

ja moim pysiaczką dałem niedawno dużego pająka podpływały potrzyły :shock: i atak wzieło go na raz do pyszczka tylko dwie nuszki wystawały i sobie tak pływała przez pewien czas :wink:
3majsię

Awatar użytkownika
NUTI
Narybek
Narybek
Posty: 29
Rejestracja: 19 maja 04, 17:18
Lokalizacja: Śląsk

Re: Pokarm dla pysków?

Postautor: NUTI » 3 września 06, 17:05

Ja swoje pysie karmie miesznką płatków tj. Spirulina Forte, Spirulina Katrinex, Płatki SERA FLORA - pozostałośc po tropheusach :), Tropical CICHLID GRAN i Malawi Mix.
Poza tym raz w tygodniu kostka wodzieńa. I dwa razy w tygodniu szpinak lub liśc sałaty - oczywiście poszatkowany.

Wróć do „Malawi”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości