Juz drugi raz to samo!

Awatar użytkownika
wiewiorka
Narybek
Narybek
Posty: 59
Rejestracja: 31 grudnia 04, 22:25
Lokalizacja: SoPoT

Juz drugi raz to samo!

Postautor: wiewiorka » 6 kwietnia 05, 18:43

Okolo 2 tygodnie temu zauwazylam,ze jeden z moich Saulosi(samiec)ma wypchany czyms pyszczek.A ze byl to samiec nie mogl on inkubowac ikry :roll: .

Szukalam przyczyny wypchanego pyszczka i jedyne co przychodzilo mi do glowy to to,ze ostatnio karmilam je Sera GranuMeat i widocznie musial sie tym 'zatkac' (?)
dodam,ze granulki byly wczesniej moczone przez ok.10 min w Sera Fishtamin.
Bardzo mnie to zdziwilo,bo mial on ok.3 cm i wczesniej normalnie jadl granulki!
Od tego czasu przestal jesc i zyl w takiej agoni przez ok.1,5 tygodnia(nic nie jadl).Potem zdechl,nie majac zadnych objawow choroby! :cry:

Przestalam karmic granulkami,lecz dzis chcialam sprawdzic czy to faktycznie bylo od granulek wiec nakarmilam je(moczylam w wodzie)i bylo wszystko ok.
Lecz po chwili zauwazylam,ze kolejny samiec Saulosi ma 'wypchany'pyszczek :? .
Dziwne,bo mam w akwa mniejsze rybki niz ta i normalnie jedza granulki nie majac z tym zadnych problemow!!!

Prosze pomozcie mi!
Moze ktos wie czy da sie jakos uratowac ta rybke i dlaczego tak sie stalo ??
I czy to faktycznie wina granulek??


...'Nie Umiera Ten,
Kto Trwa W Pamięci Żywych'...

Abba Ojcze!

Awatar użytkownika
Behemoth
Ryba
Ryba
Posty: 326
Rejestracja: 14 marca 05, 13:36
Lokalizacja: z pokoju numer 69

Re: Juz drugi raz to samo!

Postautor: Behemoth » 12 lipca 05, 16:04

Hej :) Może twoje samczyki chca bardzo zmienić płec :)? A tak na poważnie to słyszałem kiedyś o przypadku że samiec Mbuna brał do pyska ikre ale z czasem ją wypluwał i nic z tego nie było. Pozdrawiam.

Wróć do „Malawi”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości