Tarło pyszczaków

Awatar użytkownika
numi
Narybek
Narybek
Posty: 32
Rejestracja: 7 lutego 10, 18:18

Tarło pyszczaków

Postautor: numi » 22 maja 10, 16:26

Witam serdecznie
Jestem początkujący w tym temacie i proszę o odpowiedź na moje pytanie:
Czy pyszczaki są żyworodne,czy może składają ikrę a może występują u nich te dwa przypadki zależnie od gatunku?

Zadałem to pytanie ponieważ dwa dni temu kupiłem 6 sztuk pyszczaków i w śród nich jest para która w sklepowym akwarium odbyła tarło a samica złożyła ikrę na małym kamyku.Pływając nad ikrą wachlowała ją a samiec odganiał inne pyszczaki.
Czytając tematy o tych rybach dostrzegłem wypowiedź w której padły słowa że jeżeli samica złożyła ikrę to nie są to pyszczaki czy to jest prawda? Sprzedawca ma 30 letni staż kupuję tylko u niego więc naciągani-pomyłka nie wchodzi w grę.
Nie pamiętam co to za gatunek :roll:

Awatar użytkownika
koteczek555
Ryba
Ryba
Posty: 248
Rejestracja: 27 stycznia 10, 20:36
Lokalizacja: Ustroń, woj. śląskie

Re: Tarło pyszczaków

Postautor: koteczek555 » 22 maja 10, 17:31

Pisałam Ci już jak rozmnażają się pyszczaki i z opisu pyszczaki to na pewno nie są. Być może jakieś pielęgniczki. Najlepiej wstaw zdjęcia. A sprzedawcy ze sklepów to szkoda gadać na ich temat, każda bzdurę pocisną, żeby tylko sprzedać
Ostatnio zmieniony 22 maja 10, 18:58 przez koteczek555, łącznie zmieniany 1 raz.
Proszę o wsparcie finansowe na pokrycie kosztów operacji mojej suni: http://www.allegro.pl/item1042664322_po ... racje.html

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: Tarło pyszczaków

Postautor: Jaro69 » 22 maja 10, 17:35

numi pisze:Sprzedawca ma 30 letni staż

Zatem jest doświadczonym "lejwodą". :lol: Setki razy powtarzane na forum: nie wierzyć nigdy sprzedawcom!!!
numi pisze:naciągani-pomyłka nie wchodzi w grę.

A właśnie, że wchodzi i masz potwierdzenie tego. :P

numi pisze:Nie pamiętam co to za gatunek :roll:

Wrzuć fotkę ryby.

Awatar użytkownika
numi
Narybek
Narybek
Posty: 32
Rejestracja: 7 lutego 10, 18:18

Re: Tarło pyszczaków

Postautor: numi » 22 maja 10, 18:19

Przedstawiam dwa słabej jakości zdjęcia ale powinniście odgadnąć co to za ryby
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: Tarło pyszczaków

Postautor: Jaro69 » 22 maja 10, 18:27

Po kształcie przypomina mi to czerwieniaka, niestety na zdjęciach boku ryby nie widać.

A nie pisałem, że ten Twój sprzedawca to lejwoda? :P

Radzę oddać czerwieniaki lub zdecydować się tylko na nie i oddać resztę obsady, w przeciwnym razie przy tym lub następnym tarle może ona pożegnać się z żywotem.

[ Dodano: 22 Maj 10, 19:28 ]
Czyna bokach tych rybek widoczne sa jakieś plamki? Tylna powinna być czarna a z przodu żółtawo-złota lub też czarna.

Awatar użytkownika
numi
Narybek
Narybek
Posty: 32
Rejestracja: 7 lutego 10, 18:18

Re: Tarło pyszczaków

Postautor: numi » 22 maja 10, 18:39

boki tej ryby są w ciemne plamki na piski ma turkusowe kropki
zaraz spróbuje zrobić lepsze zdjęcia

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: Tarło pyszczaków

Postautor: Jaro69 » 22 maja 10, 18:46

numi pisze:zaraz spróbuje zrobić lepsze zdjęcia

W sumie to zbyteczne, porównaj sobie sam: http://www.google.pl/images?q=czerwieni ... =pl&tab=wi

Awatar użytkownika
numi
Narybek
Narybek
Posty: 32
Rejestracja: 7 lutego 10, 18:18

Re: Tarło pyszczaków

Postautor: numi » 22 maja 10, 18:49

Obrazek

Oby teraz było lepsze :)

[ Dodano: 22 Maj 10, 19:52 ]
No bardzo podobny :neutral:
czy mogą żyć wraz z pyszczakami?

[ Dodano: 22 Maj 10, 20:09 ]
Jaro69 pisze:Po kształcie przypomina mi to czerwieniaka, niestety na zdjęciach boku ryby nie widać.

A nie pisałem, że ten Twój sprzedawca to lejwoda? :P

Radzę oddać czerwieniaki lub zdecydować się tylko na nie i oddać resztę obsady, w przeciwnym razie przy tym lub następnym tarle może ona pożegnać się z żywotem.

[ Dodano: 22 Maj 10, 19:28 ]
Czyna bokach tych rybek widoczne sa jakieś plamki? Tylna powinna być czarna a z przodu żółtawo-złota lub też czarna.


No miałeś rację typ pocisnął mi nie to o co prosiłem :zly: Właśnie stracił klienta :zly1:

No ale cóż nie oddam ich bo podobają mi się,martwi mnie tylko sprawa co dalej? Kupiłem też kilka pyszczaków.Akwarium przygotowuję pod malawi a tu czytam że te czerwniaki lubią roślinność PH7 itp...
Co teraz?

Awatar użytkownika
Jaro69
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11419
Rejestracja: 22 stycznia 08, 15:36
Lokalizacja: Szczecin

Re: Tarło pyszczaków

Postautor: Jaro69 » 22 maja 10, 19:09

numi pisze:czy mogą żyć wraz z pyszczakami?

Czytamy, czytamy, czytamy!
:czytaj:
Jaro69 pisze:Radzę oddać czerwieniaki lub zdecydować się tylko na nie i oddać resztę obsady, w przeciwnym razie przy tym lub następnym tarle może ona pożegnać się z żywotem.

Dodam tylko, że poza tym samym pochodzeniem kontynentalnym nie ma ten gatunek ryb nic wspólnego z pyszczakami. To inny biotop, inne wymagania, inne wody.

Awatar użytkownika
koteczek555
Ryba
Ryba
Posty: 248
Rejestracja: 27 stycznia 10, 20:36
Lokalizacja: Ustroń, woj. śląskie

Re: Tarło pyszczaków

Postautor: koteczek555 » 22 maja 10, 19:19

Ile w ogóle litrów ma to Twoje akwa? A te ryby jakiekolwiek to są nie mogą być z pyszczakami, albo jedno albo drugie, ale jeszcze zależy ile litrów ma to akwa czy tam w ogóle jest szansa na malawi
Proszę o wsparcie finansowe na pokrycie kosztów operacji mojej suni: http://www.allegro.pl/item1042664322_po ... racje.html

Awatar użytkownika
numi
Narybek
Narybek
Posty: 32
Rejestracja: 7 lutego 10, 18:18

Re: Tarło pyszczaków

Postautor: numi » 22 maja 10, 19:54

koteczek555 pisze:Ile w ogóle litrów ma to Twoje akwa? A te ryby jakiekolwiek to są nie mogą być z pyszczakami, albo jedno albo drugie, ale jeszcze zależy ile litrów ma to akwa czy tam w ogóle jest szansa na malawi


Spokojnie baniak ma 300L
Przeglądam fora i strony,wszędzie te ryby pokazane są w kolorze czerwonym z dwoma dużymi plamami podobnymi do plam gurami dwuplamego.Moje ryby są ciemne i bez plam co prawda mają na bokach nie dwie a kilka plamek zaś na pysku pełno turkusowych kropek.
Może to inna odmiana tego gatunku,nie wiem i szukam nadal.
Piszesz że te dwa gatunki nie mogą być razem no cóż wywaliłem na nie 150 zł więc nie oddam ich za darmo a sprzedawcy nie zaniosę bo najpierw musiałbym mu wytłumaczyć w inny sposób co mnie do niego sprowadza :zly1:
Więc będę miał ciekawy widok jak będą ze sobą konkurować.Być może coś znajdę więcej na ich temat.Zastanawiam się dlaczego nie mogą być razem z pyszczakami?Parametry wody?Agresja?wystrój akwarium? Nie wiem...

Awatar użytkownika
koteczek555
Ryba
Ryba
Posty: 248
Rejestracja: 27 stycznia 10, 20:36
Lokalizacja: Ustroń, woj. śląskie

Re: Tarło pyszczaków

Postautor: koteczek555 » 22 maja 10, 20:38

Parametry, agresja, wystrój chyba też choć nie wiem co to masz za pielęgnice. Zdecyduj się na jedne lub drugie i następnym razem nie kupuj w niezaufanych źródłach.
Proszę o wsparcie finansowe na pokrycie kosztów operacji mojej suni: http://www.allegro.pl/item1042664322_po ... racje.html

Awatar użytkownika
numi
Narybek
Narybek
Posty: 32
Rejestracja: 7 lutego 10, 18:18

Re: Tarło pyszczaków

Postautor: numi » 22 maja 10, 20:49

Spokoju mi nie dawało więc zrobiłem zdjęcia jeszcze raz;
Obrazek Obrazek Obrazek

Znalazłem jeszcze coś podobnego pod tym linkiem
http://www.klub-malawi.pl/artykuly_klubowiczow/opisy_gatunkow/aulonocara_jacobfreibergi.html

Awatar użytkownika
koteczek555
Ryba
Ryba
Posty: 248
Rejestracja: 27 stycznia 10, 20:36
Lokalizacja: Ustroń, woj. śląskie

Re: Tarło pyszczaków

Postautor: koteczek555 » 22 maja 10, 20:58

Kurcze jest to jakaś pielęgnica, ale za nic sobie teraz nazwy nie przypomnę ;/
Proszę o wsparcie finansowe na pokrycie kosztów operacji mojej suni: http://www.allegro.pl/item1042664322_po ... racje.html

Awatar użytkownika
numi
Narybek
Narybek
Posty: 32
Rejestracja: 7 lutego 10, 18:18

Re: Tarło pyszczaków

Postautor: numi » 22 maja 10, 21:01

koteczek555 pisze:Kurcze jest to jakaś pielęgnica, ale za nic sobie teraz nazwy nie przypomnę ;/

Widzisz znalazłem na necie opis tej lub bardzo podobnej ryby oczywiście nie pamiętam jak się strona nazywała ale pisze na niej że jest to pielęgnica z jeziora malawi która należy do grupy pyszczaków.Coś by się zgadzało ale pewności nie mam.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości