no i stalo sie

marco1581
Ikra
Ikra
Posty: 12
Rejestracja: 5 lutego 10, 22:24

no i stalo sie

Postautor: marco1581 » 16 marca 10, 21:05

witam wszystkich
dzisiaj przejzałem na oczy że w 112l.nie da sie trzymać kilku gatunków.miałem dwa auratusy i jeden drugiego prawie wykonczył,mało tego to inne pysie waliły sie non stop.wymieniłem na soulusi i zobaczymy co bedzie mam ich 9 ale moze dostane od kumpla jeszcze 6.troszke dziwnie i pusto wtym akwarium do tego jeszcze same żółte ale może kiedyś wymienie baniaczek,może. dziwi mnie tylko,że jak kupiłem te akwarium to facet miał 8 samców od maluchów i sie nie tłukły a umnie po tygodniu juz sie przeganialy.obsade miał np:lwande ,melancgromisa ,yellow,itakie tam,ale temat zakonczony.mam soulusi w 112l.i tyle nic wiecej no chyba żę ktoś ma podobnie i ma cos wiecej.chciałem jeszcze do admin.prosze o skasowanie moich postów oprucz tego.dzieki

Awatar użytkownika
noovaa
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1556
Rejestracja: 8 września 09, 16:25
Lokalizacja: Białystok

Re: no i stalo sie

Postautor: noovaa » 16 marca 10, 21:08

Nie na temat, ale chciałabym tylko zauważyć że pustkę w akwarium zapełnia się roślinami a nie rybami ;) ..
"Cała superrzeczywistość przemieniła się w zupę grzybową"

marco1581
Ikra
Ikra
Posty: 12
Rejestracja: 5 lutego 10, 22:24

no i stalo sie

Postautor: marco1581 » 16 marca 10, 21:15

podobno w malawi nie ma roslin

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: no i stalo sie

Postautor: deXter » 16 marca 10, 21:15

A kto powiedział, że malawi to biotop w którym jest pełno ryb?
Po pierwsze są to zbiorniki z rybami dennymi...
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

wodzu6
Ryba
Ryba
Posty: 191
Rejestracja: 16 czerwca 08, 17:14
Lokalizacja: Łowicz

Re: no i stalo sie

Postautor: wodzu6 » 16 marca 10, 22:59

marco1581 pisze:witam wszystkich
dzisiaj przejzałem na oczy że w 112l.nie da sie trzymać kilku gatunków.miałem dwa auratusy i jeden drugiego prawie wykonczył,mało tego to inne pysie waliły sie non stop.wymieniłem na soulusi i zobaczymy co bedzie mam ich 9 ale moze dostane od kumpla jeszcze 6.troszke dziwnie i pusto wtym akwarium do tego jeszcze same żółte ale może kiedyś wymienie baniaczek,może. dziwi mnie tylko,że jak kupiłem te akwarium to facet miał 8 samców od maluchów i sie nie tłukły a umnie po tygodniu juz sie przeganialy.obsade miał np:lwande ,melancgromisa ,yellow,itakie tam,ale temat zakonczony.mam soulusi w 112l.i tyle nic wiecej no chyba żę ktoś ma podobnie i ma cos wiecej.chciałem jeszcze do admin.prosze o skasowanie moich postów oprucz tego.dzieki


Ciekawy wniosek, popełniłeś podstawowe błędy i nie chodzi mi o ilość gatunków, błąd tkwi w ilości sztuk z danego gatunku. Melanochromis auratus nie należy do spokojnych i nie polecam go dla początkujących Malawistów, tak jak innych przedstawicieli z rodzaju Melanochromis może za wyjątkiem 2-3 gatunków o bardziej przewidywalnym zachowaniu.
Jedna z rad Unikaj układu 2 sztuk z gatunku chyba że to 2 samice, układ 1 + 2, 3 też jest zawodny szczególnie widać to przy bardziej terytorialnych/agresywnych gatunkach.
Rozsądny układ dla Melanochromis to 1 + 5 -7, jeżeli ma być więcej niż jeden samiec to jednak bezpieczniej od 3 w górę przy długich zbiornikach

W Jeziorze Malawi są rośliny, nie ma ekosystemów bez roślin, glony, roślinność brzegowa i szuwarowa, i podwodne łąki traw biotop innej grupy pyszczków, podchowania narybku
dawnej Utaki.


A kto powiedział, że malawi to biotop w którym jest pełno ryb?
Po pierwsze są to zbiorniki z rybami dennymi...


A to ciekawe, o jakie ryby denne chodzi ? (sumy to moje skojarzenie)
W strefie skalistej jest duże zagęszczenie ryb na powierzchnię, w piaszczystej mniejsze ale tez jest.
Hodowane pielęgnice: Bujurquina syspilus Cichlasoma portalegrensis, Gymnogeophagus balzani ,„Cichlasoma” urophthalmus, Cryptoheros cutteri,Thorichthys aureus, Hemichromis elongatus, Paratilapia bleekeri

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: no i stalo sie

Postautor: deXter » 16 marca 10, 23:06

Chodziło mi o ryby dla których raczej nie stawiamy akwariów 50-60 cm wysokości.
A mogą być niższe bo ich życie i tak skupia się w okół skał ;]
Widziałem parę filmów więc wiem o czym mówię.

Trochę słabą nazwę nadałem.
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

wodzu6
Ryba
Ryba
Posty: 191
Rejestracja: 16 czerwca 08, 17:14
Lokalizacja: Łowicz

Re: no i stalo sie

Postautor: wodzu6 » 16 marca 10, 23:15

Jak będą skały do powierzchni wody to będą w nich siedzieć nawet pod sama powierzchnią im więcej zakamarków tym lepiej a im wszystko jedno czy to poziom czy pion, w sumie żyją na urwiskach i zboczach skalnych. A tylko te przy strefie brzegowej maja dojście do piasku.

Bawiłem się Malawi ponad 7 lat (łącznie pond 40 gatunków) i też wiem co piszę.
Hodowane pielęgnice: Bujurquina syspilus Cichlasoma portalegrensis, Gymnogeophagus balzani ,„Cichlasoma” urophthalmus, Cryptoheros cutteri,Thorichthys aureus, Hemichromis elongatus, Paratilapia bleekeri

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: no i stalo sie

Postautor: deXter » 16 marca 10, 23:18

Masz większe doświadczenie niż ja rozumiem.
Tylko kurde dlaczego w takim razie ludzie robiąc aranżacje nie idą w pion, a raczej zostają przy dnie ;/ Nie chcą oddać naturalnego środowiska..

Koniec OT.
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

wodzu6
Ryba
Ryba
Posty: 191
Rejestracja: 16 czerwca 08, 17:14
Lokalizacja: Łowicz

Re: no i stalo sie

Postautor: wodzu6 » 16 marca 10, 23:21

Odpowiedz prosta na 60 cm wysokości potrzeba dużo skał, które zabierają wodę i co tu ukrywać wiadomo co będzie gdy się to zawali :)
Hodowane pielęgnice: Bujurquina syspilus Cichlasoma portalegrensis, Gymnogeophagus balzani ,„Cichlasoma” urophthalmus, Cryptoheros cutteri,Thorichthys aureus, Hemichromis elongatus, Paratilapia bleekeri

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: no i stalo sie

Postautor: Tomek83 » 17 marca 10, 01:08

:offtopic:

Wróć do „Malawi”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości