Akwa 112l - aranżacja

SmyQ
Narybek
Narybek
Posty: 57
Rejestracja: 13 marca 10, 08:33
Lokalizacja: Ełk, Mazury

Akwa 112l - aranżacja

Postautor: SmyQ » 13 marca 10, 08:54

Witam!

Na początku chciałbym wszystkich przywitać, jak widać jestem tu nowy, ale jeśli chodzi o akwarystykę to parę latek zajmowałem się różnymi gatunkami. Był moment w życiu, że musiałem zrezygnować z akwa, ale teraz chcę wrócić do niego. No i chciałbym zająć się właśnie typem Malawi. Posiadam w tym przypadku małą ilość wiedzy i doświadczenia, dlatego mam pare pytań, które chciałbym zadać.

Na allegro znalazłem parę "materiałów budowlanych" do mojego baniaczka:

piasek -> click

łupki -> click

Tło będzie czarne płaskie, co o tym sądzicie? Wyczytałem na forach, że właśnie dobrze będzie wyglądał kontrast, np. jaskrawe (białe) podłoże z ciemnymi ozdobami i tłem.
Jeśli macie jakieś inne propozycje to chętnie poczytam.

Drugie pytanie może nie w tym dziale, ale skoro już to czytacie to przeczytacie jeszcze tych parę zdań :)
Mam zamiar do tego akwa wpuścić na początek 10 młodych saulosi, a po wybarwieniu zostawić harem. I właśnie, lepszy będzie 1+3 czy 1+4 ? Wiem, że 112l to mało... ale dla saulosi starczy.

Pozdrawiam jeszcze raz forumowiczów, dziękuję za odpowiedzi.

RK33
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 23 stycznia 10, 18:26

Re: Akwa 112l - aranżacja

Postautor: RK33 » 14 marca 10, 11:38

Witam.Odpuść sobie tło .Czarna folia na tył i boki będzie ok.Rybek możesz kupić więcej np.15szt,będziesz obserwował jak podrastają i w tym czasie wybierzesz najładniejsze a resztę sprzedasz.Obsada 1+3,2+5 będzie ok.

SmyQ
Narybek
Narybek
Posty: 57
Rejestracja: 13 marca 10, 08:33
Lokalizacja: Ełk, Mazury

Re: Akwa 112l - aranżacja

Postautor: SmyQ » 15 marca 10, 08:56

Tło to osobisty wybór, każdy robi jakie chce, ale nie o tło tu chodzi a o piasek i te łupki.
Co do haremu, to czytałem, że 2+5 w takim akwa to za dużo....

veetak
Ryba
Ryba
Posty: 306
Rejestracja: 7 sierpnia 09, 12:50
Lokalizacja: Łódź

Re: Akwa 112l - aranżacja

Postautor: veetak » 16 marca 10, 16:32

Jak zostawisz hegemona to reszta się pochowa. Kolega dobrze radził z tą 15-tką. Saulosi jest dość mały i słabiej obciąża zbiornik w porównaniu z innymi pyskami. Ja jestem zwolennikiem utrzymywania z takiej obsady wszystkich samic i 3 samców. Przy dobrze urządzonym zbiorniku dwa podzielą się całością, a trzeci będzie w rezerwie w barwach samicy. W razie wpadki lub gdy się odpasie zastąpi któregoś.
Ale rób jak chcesz
HodujęWF: Heterandria formosa, Neoheterandria elegans, Micropoecilia parae, bifurca, Gerardinus metallicus, Poecilia reticulata, wingei, Phallichthys amates. Limia nigrolineata, Ilyodon whitei, Ameca splendens

Wróć do „Malawi”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości