Narożne 140l i grota z gliny

midnight
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 23 lutego 10, 14:52

Narożne 140l i grota z gliny

Postautor: midnight » 23 lutego 10, 14:54

Witam

Kiedyś z sukcesami hodowałem pielęgnice i piranie.
Po kilku latach znowu założyłem akwarium skromne 140l (w przyszłości pójdzie do pokoju córki) a w jego miejsce stanie co najmniej 1000l.
W tej chwili wpuściłem brzanki różowe, na wiosnę pójdą do stawu a w ich miejsce wymarzone od lat Malawi.


Prosze o propozycje obsady - zalezy mi na paru gatunkach (wiem ze bedzie ciezko).

Drugą sprawą są skały, bardzo drażnią mnie powrzucane nie trzymające się kupy kamienie.
Wymyśliłem że zrobię grotę z gliny i wypalę ją w ognisku - nigdy nie spotkałem się z takim rozwiązaniem.
Ostatnio zmieniony 24 lutego 10, 20:29 przez midnight, łącznie zmieniany 1 raz.

mlodybrzoza
Ryba
Ryba
Posty: 124
Rejestracja: 2 stycznia 10, 17:22
Lokalizacja: Góra/Wrocław

Re: Narożne 140l i grota z gliny

Postautor: mlodybrzoza » 23 lutego 10, 22:39

W naturalnym środowisku nie występuje raczej grota z gliny wypalana w ognisku....

Awatar użytkownika
koteczek555
Ryba
Ryba
Posty: 248
Rejestracja: 27 stycznia 10, 20:36
Lokalizacja: Ustroń, woj. śląskie

Re: Narożne 140l i grota z gliny

Postautor: koteczek555 » 23 lutego 10, 22:41

Dokładnie jak wyżej, a dodatkowo w tych 140l to tylko jeden gatunek Pseudotropheus saulosi
Proszę o wsparcie finansowe na pokrycie kosztów operacji mojej suni: http://www.allegro.pl/item1042664322_po ... racje.html

midnight
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 23 lutego 10, 14:52

Re: Narożne 140l i grota z gliny

Postautor: midnight » 24 lutego 10, 08:46

w naturalnym środowisku nie występują porozrzucane kamienie.
uważam ze gliniana ściana z grotami, szczelinami będzie naturalniej wyglądała.
Zrobiłem kiedyś coś takiego do 370l akwa. Wtedy glinę pokryłem żywicą i wyglądało to bardzo fajnie (to nie tylko moja opinia) - niestety z powodów kłopotów mieszkaniowych nigdy jej nie zwodowałem :sad: .

Wróć do „Malawi”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości