Pyszczaki - dziwne zachowanie

Awatar użytkownika
Tyler
Ikra
Ikra
Posty: 13
Rejestracja: 11 maja 09, 10:23

Pyszczaki - dziwne zachowanie

Postautor: Tyler » 20 października 09, 10:43

nie rozumiem dlaczego moje pyszczaki w akwarium 100l siedza caly czas w kryjowkach, pod kamieniami itp

Wyplywaja tylko wtedy kiedy im daje jedzenie, siedza prawie caly czas na dnie - nie wyplywaja wyzej niz sa kamienie

Pyszczaki mam ok 2,5miesiac i od poczatku tak sie zachowywaly, temperatura jest w normie, dobra filtracja, wiec nie wiem co jest nie tak
Stosuj się do tego, co masz napisane w podpisie. Tomek83
Ostatnio zmieniony 20 października 09, 12:55 przez Tyler, łącznie zmieniany 1 raz.
Akwarium 112l

[shadow=black]POPRAWNA POLSZCZYZNA[/shadow]

Minia
Narybek
Narybek
Posty: 92
Rejestracja: 21 września 09, 19:40
Lokalizacja: zachód

Re: Pyszczaki - dziwne zachowanie

Postautor: Minia » 20 października 09, 13:29

Może się czegoś wystraszyły, albo zbyt gwałtownie podchodzisz do akwarium ? Poobserwuj je z większej odległości, czy zachowują się tak samo. Pyszczaki też muszą się do ciebie przyzwyczaić, więc dobrze by było jakbyś spędzał troche czasu przy akwa. Moje też czasami tak mają, ostatnio jak przy akwa zasiadły 3 osoby, to nie było widać ani jednej ryby:P Napisz jeszcze jaką masz temperature w akwa, bo u siebie zauważyłam, że jak mam niższą tzn ok 25-26 stopni, to rybcie są jakby bardziej ożywione, niż przy temp. 27-28

Ćma Barowa
Narybek
Narybek
Posty: 24
Rejestracja: 16 października 09, 06:05

Re: Pyszczaki - dziwne zachowanie

Postautor: Ćma Barowa » 22 października 09, 04:10

jaki masz rodzaj pyszczaków? może każdy znalazł dla siebie rewir i im tak dobrze, ja mam jednego niby spokojny gatunek (melanochromis maingano) a gania czasami resztę :D i sobie latają po akwa. Nie groźnie przepędzi czasem, czasem nie w każdym bądź razie coś się dzieje temp. mam od 25 do 27 - 25 jest na krótka chwile załącza się grzałka nagrzewa do 27 ale praktycznie zaraz temp. spada do 26 i tak się utrzymuje kilka godzin. Także 112l.

Wróć do „Malawi”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości