Proszę o pomoc...PYSZCZAKI..

myszeczka
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 15 października 09, 10:16

Proszę o pomoc...PYSZCZAKI..

Postautor: myszeczka » 15 października 09, 10:58

Witam serdecznie wszystkich.Jak widać jestem tutaj nowa i chce podkreślić ze bladego pojęcia nie mam o rybkach.
Wczoraj dostałam w "spadku" akwarium z rybkami od takiej sąsiadki(chciala je do wc wyrzucic;/) a ona wczesniej tez je od kogos dostała i tez nic na ich temat nie wie;/Wiem tylko tyle że są to pyszczaki.Nic więcej nie wiem.Porobiłam zdjęcia tych pyszczaków i bardzo bym prosiła żeby ktoś powiedział mi jakie to są pyszczaki które to samce a które samice.Czy mogą być razem w tym akwarium(chyba ma 112l)Chciałabym jak najwiecej cennych porad tutaj uzyskać ponieważ chce żeby było im dobrze a ja nie mam zielonego pojęcia o nich.Bardzo proszę o rady :roll:
Dziś postaram się wkleić zdjęcia-jeśli oczywiście można i jest ktoś chętny do pomocy takiej "ciemnocie" jak ja :roll:
Jedna z tych rybek wygląda tak;
Obrazek

Obrazek

Kolejny to taki..hmm moim zdaniem dziwnie wyglądający...moze chory? nie mam pojęcia :niewiem: :roll:
Obrazek

Obrazek

Trzecia;
Obrazek

Obrazek

czwarta;

Obrazek

Obrazek

Piąta;

Obrazek

Obrazek

Szósta(najjasniejsza i najmniejsza z tych pomarańczowych);

Obrazek

Obrazek

i ostatnia siódma;

Obrazek

Obrazek

a tutaj ładnie sobie razem ływają te pomarańczki;)dokładnie widać jak jasny jest ten mały..

Obrazek

Jeszcze raz bardzo prosze o pomoc..Jakie to pyszczaki i ktore to samce a ktore samice? :roll:
Ostatnio zmieniony 15 października 09, 12:55 przez myszeczka, łącznie zmieniany 3 razy.

Minia
Narybek
Narybek
Posty: 92
Rejestracja: 21 września 09, 19:40
Lokalizacja: zachód

Re: Proszę o pomoc...PYSZCZAKI..

Postautor: Minia » 15 października 09, 11:58

Podaj jeszcze jaki masz sprzęt w akwarium (filtr, grzałka), jakie podłoże, dekoracje, jakie pokarmy (bo to chyba też dostałaś ,w spadku")?

myszeczka
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 15 października 09, 10:16

Re: Proszę o pomoc...PYSZCZAKI..

Postautor: myszeczka » 15 października 09, 12:14

Minia pisze:Podaj jeszcze jaki masz sprzęt w akwarium (filtr, grzałka)

filtr..AquaEl Turbo Filter 650 a grzałka AquaEl Turbo 200- tak na tym pisze

[ Dodano: 15 Październik 09, 15:10 ]
Minia pisze:jakie podłoże, dekoracje,

na zdjęciach widać...dużo róznych skałek jest..

Minia pisze: jakie pokarmy

Dostałam..Ichtio-vit codzienny pokarm wieloskładnikowy.
Bio -Vit pokarm roślinny,
FD BRINE SHRIMP; liofilizowane,dorosłe solowce.Pełnoporcjowy pokarm o wysokiej zawartości karotenoidów.Naturalny intensyfikujący wybarwienie przysmak w postaci bryłek dla wszystkich słodkowodnych i morskich ryb ozdobnych

Do tego dostałam jeszcze preparat kapsułkach do uzdatniania wody.Gwarantujący biologiczną redukcje składników szkodliwych.Zawiera enzymy i szczepy bakterii,które oczyszczają z zanieczyszczeń organicznych.Preparat usuwa nieprzyjemny zapach,klaruje mętną wode i hamuje rozwój glonów ...

Preparat w płynie..Algin oraz Multimineral...

Jest ktoś chętny do pomocy???? :roll:

[ Dodano: 15 Październik 09, 17:11 ]
Czy ktoś moze mi napisać czy dobry mam dla nich ten pokarm???

Minia
Narybek
Narybek
Posty: 92
Rejestracja: 21 września 09, 19:40
Lokalizacja: zachód

Re: Proszę o pomoc...PYSZCZAKI..

Postautor: Minia » 15 października 09, 16:57

Przedewszystkim radze poczytać troche na internecie o hodowli pyszczaków i zajrzeć na http://www.klub-malawi.pl/
i
http://forum.klub-malawi.pl/viewtopic.php?f=55&t=4181

myszeczka
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 15 października 09, 10:16

Re: Proszę o pomoc...PYSZCZAKI..

Postautor: myszeczka » 15 października 09, 18:11

Minia, Bardzo dziękuje.Właśnie cały dzień siedze i czytam.Wiesz moze co to za jakie te moje pyszczaki?Chłopaki czy dziewuszki?
Hmmm widze że ciężko tu z odpowiedzią na moje pytanie...Tak ciężko jak z moją wiedzą o rybkach.Staram sie czytając ale to za mało..Moge tylko podejrzewać że ten pierwszy pyszcak to samiec saulosi i ze nie mam dla niego kobity... :roll: i teraz nie wiem czy sie myle czy nie... :niewiem:
Proszę pisać poprawnie. Tomek83
Ostatnio zmieniony 15 października 09, 18:47 przez myszeczka, łącznie zmieniany 1 raz.

Minia
Narybek
Narybek
Posty: 92
Rejestracja: 21 września 09, 19:40
Lokalizacja: zachód

Re: Proszę o pomoc...PYSZCZAKI..

Postautor: Minia » 15 października 09, 19:01

Z tymi gatunkami pyszczaków to nie wiem, bo sama mam w akwa tylko jeden gatunek. Powstawiaj te zdjęcia na forum malwi http://galeria.klub-malawi.pl/categories.php?cat_id=8 a na pewno doświadczeni akwaryści (jeśli chodzi o pyszczaki) ci pomogą w identyfikacji:)


Wybarwianie Saulosi
http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?p=170072
Ostatnio zmieniony 15 października 09, 19:04 przez Minia, łącznie zmieniany 1 raz.

myszeczka
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 15 października 09, 10:16

Re: Proszę o pomoc...PYSZCZAKI..

Postautor: myszeczka » 15 października 09, 19:21

Minia, Dzięki :dzieki:

Wróć do „Malawi”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości