Pomocy 200 l.

Goldenfish
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 24 września 09, 18:35

Pomocy 200 l.

Postautor: Goldenfish » 24 września 09, 19:09

Drodzy znawcy pyszczaków z Malawi i oczywiście nie tylko :-)

Posidam zbiornik 200 l. (100x40x50), który został już napełniony wodą 2 tyg. temu. Parametry wody pozwalają na zaproszenie lokatorów, jednak mam problem. Nie mogę się zdecydować jakie pyszczaki wybrać. Nie chcę podjąć złej decyzji i doprowadzić do masowej zagłady. Chciałabym aby akwarium było dekoracyjne, czyli żeby moje rybki były widoczne, a nie ukryte za dekoracjami. Do tej pory robiłam wszystko co mi powiedział sprzedawca, ale zaczęłam podejrzewać, że mnie naciąga. Zaproponował mi do tego zbiornika 40 rybek (żółtą, pomarańczową, niebieską w pionowe czarne paski oraz niebieską w poziome czarne paski). Po wydaniu u niego znacznej kwoty za cały sprzęt, postanowiłam troszkę poczytać i wydaje mi się, że 40 rybek to znacznie za dużo. Proszę powiedzcie czy mam rację. Proszę również o propozycję obsady.

Napiszę tylko, że do filtracji wody zastosowałam filtr zewnętrzny (JBL CristalProfi e1500) z wkładem JBL MicroMec i JBL SintoMec oraz filtr wewnętrzny (JBL CristalProfi i100).

A bym zapomniała. Bardzo mi się podobają pielęgnice Meeka oraz Pseudotropheus saulosi. Nie chciałabym aby ryby były za duże (do ok. 10 cm).

Dziękuję wszystkim za pomoc.
Pozdrawiam

Minia
Narybek
Narybek
Posty: 92
Rejestracja: 21 września 09, 19:40
Lokalizacja: zachód

Re: Pomocy 200 l.

Postautor: Minia » 25 września 09, 10:33

Twoje podejrzenia co do sprzedawcy raczej są prawdziwe:/ Ja też już nie raz się na nich zawiodłam ...
Co do obsady akwarium, to oba te gatunki się wykluczają gdyż pochodzą z różnych biotopów, pozatym pielęgnica mekka (dorasta do 15 cm) jest mięsożerna, a Saulosi roślinożerne. Łatwiej by ci było, aby gatunki, które wybierzesz miały podobne upodobania żywieniowe.
Do twojego akwarium max powinny być 2 gatunki, do Pseudotropheus Saulosi możesz dobrać np. Pseudotropheus msobo, Iodotropheus sprengerae lub Melanochromis cyaneorhabdos ''maingano''.
Najlepiej wpuścić po 10 sztuk z każdego gatunku a potem pozostawić docelową obsade

Malawihobby
Ryba
Ryba
Posty: 306
Rejestracja: 14 lipca 09, 13:22

Re: Pomocy 200 l.

Postautor: Malawihobby » 26 września 09, 09:36

Wpuść sobie 20sztuk(młodych) Pseudotropheus Saulosi-dobierzesz sobie harem-zostawisz jakieś 1+7 lub 3+7

Goldenfish
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 24 września 09, 18:35

Re: Pomocy 200 l.

Postautor: Goldenfish » 1 października 09, 22:17

A co myślicie o Tanganice? Mi się zaczyna coraz bardziej podobać. Proszę napiszcie jakie i ile?

Malawihobby
Ryba
Ryba
Posty: 306
Rejestracja: 14 lipca 09, 13:22

Re: Pomocy 200 l.

Postautor: Malawihobby » 2 października 09, 16:28

Muszlowce,naskalniki czy jakie ci się podobają?

Wróć do „Malawi”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości