Problem Ze Spiruliną

Awatar użytkownika
wiewiorka
Narybek
Narybek
Posty: 59
Rejestracja: 31 grudnia 04, 22:25
Lokalizacja: SoPoT

Problem Ze Spiruliną

Postautor: wiewiorka » 25 stycznia 05, 13:11

nareszcie mam pyszczaki !!!
ale problemem jest to,ze nie zabardzo chca jesc Spiruline :arrow: Tropical Spirulina Forte 36%
co mam zrobic ???

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Problem Ze Spiruliną

Postautor: Hawk » 25 stycznia 05, 14:57

wiewiorka, po pierwsze jakie masz pyszczakI? Ale problem tkwi w tym, że pyszczaki to ryby głównie... mięsożerne a co za tym idzie należy im podawać pokarmy mięsne np. Sera GranuMeat. Aspirulinka to pokarm roślinny. Będziesz musiala zmienić dietę.
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Awatar użytkownika
Locter
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 700
Rejestracja: 7 sierpnia 04, 02:18
Lokalizacja: Limerick

Re: Problem Ze Spiruliną

Postautor: Locter » 25 stycznia 05, 15:32

Eee, nie no Hawk mylisz się. Pyszczaki z grupy Mbuna to ryby typowo roslinożerne, uzupełniające sobie diete skąposzczetami i skorupiakami zamieszkującymi kamienny litoral, w którym żyją. Glony stanowią ich podstawowy pokarm.
Natomiast pyszczaki z grupy Utaka ( a więc te o wiele rzadsze w polsce, ze względu na swoją wielkość i wymagania) są w większości mięsożercami, ale ryby z tej grupy naprawdę stanowią niewielki procent w porównaniu do grupy Mbuna, która jest bardzo popularna w naszym kraju.

Wiewiórka, naprawde nie rozumiem dlaczego twoje pysie nie chcą jeść tej spirulinki. Jest to naprawdę dobry pokarm ( mimo, że firmy Tropical ), nieustepujący pod żadnym względem innym zagranicznym produktom. Moje pysie się nim zajadały :) Spróbuj podawać im inny pokarm roślinny, nastepnie dodawaj do niego spirulinę i gdy ryby zaczna sie przyzwyczajać zaczniesz podawac im samą spirulinę. Mówie tu oczywiście o jednorazowym nakarmieniu a nie całej diecie. Dieta pyszczaków powinna być urozmaicona. Na samych glonach nie wychodujesz pieknych okazów, dlatego trzeba ją urozmaicac innymi pokarmami - granulaty, mrożonki ( nie karm ochotką) - mam tu na myśli mrożony plankton i inne pokarmy płatkowe, wybarwiające :wink:
Ciężko myśle o akwarium...

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Problem Ze Spiruliną

Postautor: Dave » 25 stycznia 05, 15:55

Pierwsze slysze! Wedlug moich danych pyszczaki odzywiaja sie glownie roslinami (glonami porastajacymi kamienie). Spiruliny nie chca jesc, pewnie dlatego, ze to inteligentne ryby i z obawa podchodza do nowych warunkow.

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Problem Ze Spiruliną

Postautor: Hawk » 25 stycznia 05, 16:04

Locter, człowiek uczy się przez całe życie ;)
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Awatar użytkownika
wiewiorka
Narybek
Narybek
Posty: 59
Rejestracja: 31 grudnia 04, 22:25
Lokalizacja: SoPoT

Re: Problem Ze Spiruliną

Postautor: wiewiorka » 25 stycznia 05, 16:43

Hmmm ... dziwne :arrow: chcialam sprobowac jeszcze raz nakarmic je spirulina i ... :?:
zjadly bez zadnych oporow :? mysle,ze wtedy jak je pierwszy raz karmilam to byly zszokowane nowym miejscem, a potem im przeszlo i zaczely normalnie jesc :D
oprocz spiruliny mam jeszcze Sera GranuMeat

Locter :arrow: jakie mrozonki dokladnie ? :roll:
jeszcze chcialam sie spytac o Sera Fishtamin :arrow: jak czesto moge namaczac w nim granulki ??? raz w tygodniu czy czesciej ??? a czy ten pokarm wymaga wogole namaczania ???

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Problem Ze Spiruliną

Postautor: Dave » 25 stycznia 05, 17:19

Dla pysiow najlepsze mrozonki miesne to te z wodzienia. Mozna im tez kupywac mrozonki roslinne bazujace glownie na szpinaku (tak slyszalem). A jesli chodzi o Sera Fishtamin to jest idealny do namaczania granulek (szokada, ze jest drogi). Jesli mozesz to stosuj go za kadzym razem gdy stosujesz granulki.

Idzikowski
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 634
Rejestracja: 19 maja 04, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem Ze Spiruliną

Postautor: Idzikowski » 25 stycznia 05, 18:33

Kurcze, a może tak dowiemy się dokładnie jakie masz w akwa pyszczaki ... bo w końcu poradzimy nie wiedząc i wyjdzie, że Mbune nakarmisz mięsem, a Utake/Non Mbune będziesz pasł Spiruliną Forte ... prosimy o nazwy pysiów :twisted: .


Ps. LOCTER -----> Natomiast pyszczaki z grupy Utaka ( a więc te o wiele rzadsze w polsce, ze względu na swoją wielkość i wymagania) <-----> no z tą żadkością to drobna przesada, jest ich wcale nie mniej w obiegu niż tych z Mbuny - problem w tym, że ludzie trzymają je w złych warunkach. Przeważnie zbyt małe akwa lub łączenie z Mbuną i nieodpowiednia dla jednych lub drugich dieta. Choć są oczywiście gatunki, które bardzo dobrze współżyją razem. Np. Aulonocary z Mbuną - podstawowe połączenie tych dwóch grup i to akurat połączenie jest OK. Ale z innymi to jak łączyć Trofki z Naskalnikami i Szczelinowcami i karmić wodzieniem albo gorzej ... :twisted: .

Awatar użytkownika
Locter
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 700
Rejestracja: 7 sierpnia 04, 02:18
Lokalizacja: Limerick

Re: Problem Ze Spiruliną

Postautor: Locter » 25 stycznia 05, 19:06

Idzik - zagadzam sie.
Apropos tych gatunków to rzeczywiście i ja bym sie dowiedział co tam koleżanka trzyma :wink:
Ciężko myśle o akwarium...

Awatar użytkownika
wiewiorka
Narybek
Narybek
Posty: 59
Rejestracja: 31 grudnia 04, 22:25
Lokalizacja: SoPoT

Re: Problem Ze Spiruliną

Postautor: wiewiorka » 26 stycznia 05, 10:14

a wiec mam 4 Pseudotropheus saulosi i 3 Cynotilapia axelrodi

EmmaMoon
Narybek
Narybek
Posty: 22
Rejestracja: 20 lutego 05, 12:43

Re: Problem Ze Spiruliną

Postautor: EmmaMoon » 20 lutego 05, 12:50

Mixy platkowe , mrozonki - cyklop , artemia, czasem wodzien , rzadko larwa komara . Z mrozonek generalnie lepiej podawac drobne skorupiaki niz larwy owadow . Osobiscie nie olecam dla tych gatunkow moczonych granulatow . Oba gatunki sa wszystkozerne , przy czym nalezy tak ustawiac diete by istniala przewaga pokarmow zwierzecych - szczegolnie w przypadku ryb rosnacych . Z mrozonek polecam mieszanke Katrinexu ''Malawi Mix '' - jest naprawde dobra . Moze jedyny minus to to, ze sa niewielkie ilisci kryla w niej .
Niewielkie morze pielegnic

Kraszan
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 15 października 05, 10:04
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Problem Ze Spiruliną

Postautor: Kraszan » 15 października 05, 16:56

Radzę nie przesadzać ze Spiruliną w początkowym okresie życia ryb (może je aż "powykrzywiać") a później też ostrożnie - dostają dziwnych plam i przebarwień (choć to niegroźne). Generalnie spirulina 36% jest zbyt "mocna" - nadaje się bardziej jako dodatek do karmy niż sam pokarm. By karmić spiruliną polecam kupić tą bodajże 10%
Pozdrawiam - Kraszan
----------------------------------------------------
105 L zasolone 12.10.2005 - dojrzewa
750 L + sump - Malawi - gotowe do zasolenia
----------------------------------------------------

Awatar użytkownika
Ewelinka22
Ryba
Ryba
Posty: 142
Rejestracja: 25 listopada 05, 10:36

Re: Problem Ze Spiruliną

Postautor: Ewelinka22 » 30 listopada 05, 16:09

Polecam rowniez mrozone serca z malz...Pysie sie nimi wprost zajadaja...Oczywiscie raz na jakis czas...

Pozdrawiam

Ps. Odnosnie spiruliny forte czyli tej wzbogaconej to nie wiedzialam ze moze byc szkodliwa.. Mam mlode rybki i ja nimi karmie i mam nadzieje ze nic im nie bedzie... :?
http://www.malawiforum.pl
ZAPRASZAMY DO DYSKUSJI
MALAWI, TANGANIKA, INNE BIOTOPY

Akwarium 540L Malawi w trakcie zakładania.

lidergt
Ikra
Ikra
Posty: 18
Rejestracja: 23 listopada 06, 03:43
Lokalizacja: Łomża

Re: Problem Ze Spiruliną

Postautor: lidergt » 24 listopada 06, 04:12

Locter a czemu odradzasz mrożone ochotki dla pysiaków. Ja daję im codziennie na ,,kolację" i wsuwają ino chej i szybko rosną.
Ps. Jestem w trakcie doboru obsady pysiaków :)
Akwa 264l 120x40x55
filtr wewnętrzny aqa
filtr zewnętrzny kubełkowy serra
2 pielęgnice papuzie
4 pielęgnice vetris
5 zbrojników niebieskich
1 trzciniak
1 piskorek
1 bocja wspaniała
1 kirysek

Rajwus
Ikra
Ikra
Posty: 11
Rejestracja: 28 stycznia 06, 21:24

Re: Problem Ze Spiruliną

Postautor: Rajwus » 24 listopada 06, 17:03

Lid--> codziennie--> :<<

Z każdym postem coraz bardziej żal mi twoich pyszczaków... Nie dośc że grube zła obsada, parametry, pewnie zla filtracja :<<

Naprawde szkoda mi tych wszytskich ryb. Przecierz te ryby niczemu nie zawiniły, żeby być w takich beznadziejnych warunkach.

Ochotka jest strasznie tłusta.. rozumie podać ją raz na miesiac ale nie codziennie.

I tu jest wlasnie problem . Polaczyles dwa typu pyszczakow Mbune i Nonmbune i teraz jak tu karmic? Prosto do pyska podawac??

PS: Wlaśnie zrozumialem że moje ryby maja sie calkiem niezle w prownaniu z wieloma innymi rybami :?
http://oxideboy.w.interia.pl/banner_aqwarium.gif nowe rozkręcające sie forum moderatorzy potrzebni !!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości