Warunki do rozrodu pyszczaków

rexio86
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 23 grudnia 07, 21:43
Lokalizacja: Kwidzyn

Warunki do rozrodu pyszczaków

Postautor: rexio86 » 18 lutego 08, 13:06

witam mam pytanie co do warunkow jakie powininem stworzyc swoim pyszczakom zeby mi sie zechciały rozmnazać. czy maja jakies konkretne wymagania?
mam jedną pare pielęgnic zeber to samica ikre w jaskince od kokosa sklada prawie co miesiac a pyszczaków mam o wielee wiecej i nic :/
a są to juz dorosłe osobniki.
podaje link do filmu z moim akwarium. moze jakies podpowiedzi co nie tak itp.
http://pl.youtube.com/watch?v=lnoxdzjBg7U

sabotage
Narybek
Narybek
Posty: 58
Rejestracja: 21 stycznia 08, 00:29

Re: Warunki do rozrodu pyszczaków

Postautor: sabotage » 18 lutego 08, 13:10

Nie laczy sie roznych biotopow kolego to na poczatek te zebry meczal sie w wodzie o wysokim pH..
Widzialem pare samic Yellow, zadnego samca, widzialem samca Red-Red'a -zadnej samicy, napisz jakie masz gatunki, parametry wody(no2,no3,ph,gh tww) na poczatek, litraz zbiornika, poszczegolne gatunki(ile samic na samca).. Wiecej informacji prosze, ale juz widze, ze jest niedobrze i to bardzo.
Odpowiedz na moje pytanie to napisze Ci dlaczego jest tak a nei inaczej..

rexio86
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 23 grudnia 07, 21:43
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Warunki do rozrodu pyszczaków

Postautor: rexio86 » 18 lutego 08, 15:46

jesli chodzi o o obasede to oprocz glonojadów i tych pielęgnic to pyszczaki sa:

maylandia
aulonocara blue
red-red,
acei,
Saulosi

jesli chodzi o proporcje samców do samic to nie wiem :( muze jeszcze sie zagłebic w temacie bo nie wiem jak je rozróznić.

jesli chodzi o paramtery wody to nic na ten temat nie jestem w stanie powiedzeic
zbiornik 200litrów 100x40x50cm.

dlaczego nie powinienem trzymac pielęgnic z z tymi pyszczakami?
ryby sie normalnie zachowuja, nie wiedziałem nigdy zeby były agresywne wobec siebie (no chyba ze walka o pokarm)
a jesli chodzi o to ze woda im nie sprzyja, to hmm nie wiem, bo ładnie mi rosną i ikre tez dosyc czesto skladają


podaje link do innych filmów (chciełm je dokladnie sfilmować ale jak zobaczyły aparat to kompletnie zwariowały i sie pochowały w skałach)
http://pl.youtube.com/watch?v=YvBZOOu4XmE

sabotage
Narybek
Narybek
Posty: 58
Rejestracja: 21 stycznia 08, 00:29

Re: Warunki do rozrodu pyszczaków

Postautor: sabotage » 18 lutego 08, 16:36

Hmm maylandia to np red-red.. to rodzaj a drugie gatunek..
Na poczatek Acei WYLATUJĄ, rosną za duże i nie nadają sie do takiego akwa, po drugie Aulonki..biedne, wylatują, zła obsada, nie ta dieta..
Od pcozatku..
To ze zebry Ci sie rozmnażają, nie swiadzczy o tym, ze jest im tam dobrze..
Pyszczaki z grupy Mbuna(takie masz w swoim akwa- wyjątek stanowi Auloncara) to ryby głownie roślinożerne, którym bialko zwierzęce podawane w dużych ilościach(czyli dieta pilegnic zebr) szkodzi, może doprowadzić nawet do smierci to po peirwsze..
Po drugie skarmiaj pysie poakmami dla nich przeznaczonymi np Hikari Excel, Spierulina (36% Tropicla, O.Si.I. to jzu mniej ważne). ew. pokarm Malawi, Sera Granuagreen, czasem na przeczyszczenie D-Alio, z kolei ta dieta jest bardzo zla dla Zebr, które wola białko zwierzęce..
Postaraj sie rozpoznać swoje gatunki ryb malawi.pl , klub-malawi.pl, powinny pomoc Ci w rozróżnieniu plci i poznaniu swoich gatunkow. Z tego filmu nie jestem w stanie wiele ocenić..
Na te 200 litrow, to niestety MAX 2 gatunki, moga zostać np M.E.Red-Red i Ps. Saulosi od biedy.. Reszta wylatuje, zdecyduj sie,albo zebry, albo pysie, połączenie odpada, proszę nie mów mi ,że to możliwe..

Przykladowa dobra obsada Twojego akwa:

2+6 Ps.Saulosi
1+3 Iodotropheus Sprengae lub,

2+6 Ps.Saulosi
M.E.Red.Red 1+3 , lub

Ps.Saulosi 2+6
Labidochromis caeruleus 1+3

Wszytskie sa z Ps. Saulosi bo je juz masz, reszta niestety wylatuje..
Do tego obowiazkowo bardzo dobra filtracja biologiczna np FLUVAL 305(badz podobny) + jakiś mocny mechaniczny dajmy na to Weipro TC-700, bez tego ani rusz, jesli nei masz/nie stac sie na w/w sprzęt, Malawi niestety nie ruszaj, nie che byc tu wredny czy coś, szczera prawda. Ja próbuje pomóc Tobie i rybka..

rexio86
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 23 grudnia 07, 21:43
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Warunki do rozrodu pyszczaków

Postautor: rexio86 » 21 lutego 08, 21:39

dzięki za rade postaram sie wykorzystać twoje wskazówki. zarazie o filtrze zewnętrznym mogę zapomnieć :( ale chociaż z rybami zorbie jakiś porządek

ahaja
Ryba
Ryba
Posty: 156
Rejestracja: 13 czerwca 04, 21:11
Lokalizacja: Poznań

Re: Warunki do rozrodu pyszczaków

Postautor: ahaja » 22 lutego 08, 00:40

Zbyt dużo kryjówek, skał i za mała ilość ryb z danego gatunku powoduje płochliwość - co widać. Zdecydowałbym się na 2 gatunki po 10 rybek.

C. nigrofasciatum ( http://www.akwarium.net.pl/adv/cichlaso ... ciatum.htm ) jest tak długo hodowana w akwarium , ze bardzo łatwo adaptuje się do warunków w akwa, w tym do wody. Inną sprawą jest to jak to wygląda....

Pozdrawiam

Mlody Akwarysta
Narybek
Narybek
Posty: 59
Rejestracja: 14 grudnia 07, 20:27

Re: Warunki do rozrodu pyszczaków

Postautor: Mlody Akwarysta » 2 marca 08, 18:55

Jabym oddal te zeberki dlatego ze nigdy ci sie nie uchowaja mlode dlatego ze pyski ci je wybija do cna.

Awatar użytkownika
Macqea
Narybek
Narybek
Posty: 43
Rejestracja: 6 marca 08, 18:45
Lokalizacja: Olkusz

Re: Warunki do rozrodu pyszczaków

Postautor: Macqea » 7 marca 08, 21:08

Mój kolego ma w akwarium, mnóstwo kryjówek i z 5 roślinek i mu się tyle nakociło pyszczaków żółtych ,a morze zła dieta? :?: ?niewiem

Wróć do „Malawi”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości