filtr FLUVAL 304

jaskółka
Narybek
Narybek
Posty: 42
Rejestracja: 23 września 04, 20:58
Lokalizacja: Łódź

filtr FLUVAL 304

Postautor: jaskółka » 3 października 04, 09:03

musze kupic filtr do okolo 300 l myslałam o PENN-PLAX CASCADE 1000 lub 700 ale nie było tam gdzie pytałam zaproponowano mi filtr FLUVAL 304 w cenie 459 zł :shock:

co wy na to :?:

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: filtr FLUVAL 304

Postautor: Hawk » 3 października 04, 09:10

no fluvale sa ok tylko maja jedna wade . raczka do pompowania wody do filtra jest bardzo lamliwa , wiem od kolegow i od opinii ze sklepow. A Penn-Plaxa niech Ci sprowadza ale nie bierz 700 tylko 1000 bo to jest dla 375 l ;)
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: filtr FLUVAL 304

Postautor: ciosek » 3 października 04, 12:19

ŁOŁ ja też tak mialem z moim fluvalem, że kosztowal 470 pln ale zabulilem za niego 430. Hawk, ta pompka nie jest taka tragiczna, no w kazdymbądz razie nie wyglada pewnie, ale u mnie jeszcze służy :), ale jak sie ma troche wyczucia i pompuje prosto, to raczej nie ma prawa sie złamać. Można jeszcze inaczej go zalać. Poprostu wsyzstko zmontować, i tam gdzie jest wylot podłaczyć wąż, no i poprostu ciągnąć, aż poczujemy wode :), tak mi mowil facet w sklepie, ja osobiscie tego nie praktykowałem, chciałem sprobowac to zrobic pompką, no i dałem rady. Jeżeli masz akwarium 300 litów to radzilbym ci 404 Fluvala, żeby jednak wiesz, uwzglednic ta nadfiltracje. Ale niestety nie wiem czy o nim sa takie samo dobre opinie jak o 304, ale wydaje mi sie że jedyne co tam może sie różnic to głośność bo jednak tam jest pewnie silniejsza pompa, ale nie chce ci poprostu źle doradzić, poczytaj jeszcze może na innych forach. No ale idzik ma chyba dwie trzystaczwórki i jedną czterystaczwórke i je chwali, no i chodza juz u niego jakis czas (jak pamietam dobrze).

P.S oczywiscie nie mowie żę pennplaxy są złe :)

P.S 2 jezeli chodzi o ceny fluvali to może lepiej zamawiaj ze sklepów internetowych, fakt poczekasz troche ale 304 wyhaczysz za 350 zl a dolozysz jeszcze 60 zl ( do ceny 304 u ciebie w miescie czyli 460 zl) i bedziesz miala za 520 Fluvala 404

Stig
Narybek
Narybek
Posty: 29
Rejestracja: 31 sierpnia 04, 01:19
Lokalizacja: Poznań

Re: filtr FLUVAL 304

Postautor: Stig » 3 października 04, 12:25

Ja mam ten filtr.
Jest świetny. Cichy ,pompka nie sprawia problemów bo mam go już długo i wiele razy pompowałem. Cena świetna. Zgadzam się z Cioskiem że lepiej żebyś kupił 404. Różnica cenowa nie jest ogromna a do 300l przyda się tobie większy filtr. Świetny filtr, kupuj!

Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości