AQUAEL CZY AQUA SZUT - KTÓRY LEPSZY?

agusia:-)
Ikra
Ikra
Posty: 13
Rejestracja: 13 września 04, 13:28

AQUAEL CZY AQUA SZUT - KTÓRY LEPSZY?

Postautor: agusia:-) » 16 września 04, 18:23

Mam małe akwarium 20 litrów. Chcę kupić odpowiedni filtr. Wiem że najlepsze są niemieckie ale są też jak dla mnie zdecydowanie za drogie. Dlatego zdecyduję się na rodzimego producenta i tu się pojawia problem - Aqua szut czy Aquael? Oglądałam strony w interku i z Aqua szuta biorę pod uwagę Juniora 6136, Super Mini 280 lub Kameleona 280, a z Aquaela Fan mikro lub Fan mini. Poradzcie proszę który jast najlepszy? Z góry dziękuję za odpowiedzi! Pozdrawiam :) :wink: :D

Awatar użytkownika
Locter
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 700
Rejestracja: 7 sierpnia 04, 02:18
Lokalizacja: Limerick

Re: AQUAEL CZY AQUA SZUT - KTÓRY LEPSZY?

Postautor: Locter » 16 września 04, 19:19

agusia nie kupuj ani tego ani tego, bo to kiepskie filtry. Lepiej nawet mała kaskada Aquaela do takiego akwa. Napewno lepiej sie sprawdzi niż tamte. No ale jeśli już masz wybierac pomiędzy tamtymi dwoma to raczej Aquael, ale Fan1, nie jest dużo droższy a napewno lepszy. Pamiętaj o NADFILTRACJII, bo to bardzo ważne. Ja i tak kupiłbym jakąś kaskadę do tak małego akwarium, no ale rób co chcesz...
Ciężko myśle o akwarium...

agusia:-)
Ikra
Ikra
Posty: 13
Rejestracja: 13 września 04, 13:28

Re: AQUAEL CZY AQUA SZUT - KTÓRY LEPSZY?

Postautor: agusia:-) » 16 września 04, 20:18

Co to jest NADFILTRACJA :?: :?: :?: :lol:

[ Dodano: 2004-09-16, 20:24 ]
Czy filtr kaskadowy uniemożliwi nałożenie pokrywy :?: , bo ja mam pokrywę z oświetleniem na to moje akwa. Filtry te nakłada się chyba na samej krawędzi, prawda :?:

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: AQUAEL CZY AQUA SZUT - KTÓRY LEPSZY?

Postautor: Hawk » 16 września 04, 20:39

Filtr kaskadowy niestety uniemozliwi nalozenie pokrywy no chyba ze trwale oszpecimy pokrywe :?
Nadfiltracja:
Patrz na moim przykladzie ;) akwa 240 litrów a filtr do akwarium 375 z wydajnoscia 1000 l/h. W ciagu godziny woda zostanie przepompowana ponad 4 razy, chodzi o to ze masz filtr do wiekszego akwa niz posiadasz. Wtedy masz tzw nadfiltracje :) Ogolem sluzy to temu ze woda z akwa jest lepiej filtrowana i oczyszczana, co daje pozytywne efekty dla naszych ryb
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

agusia:-)
Ikra
Ikra
Posty: 13
Rejestracja: 13 września 04, 13:28

Re: AQUAEL CZY AQUA SZUT - KTÓRY LEPSZY?

Postautor: agusia:-) » 17 września 04, 15:55

Dziękuję HAWK za bardzo precyzyjną odpowiedź :D :D :D :D

Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości