Filtr do 200 l (wewnętrzny czy zewnętrzny)

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Filtr do 200 l (wewnętrzny czy zewnętrzny)

Postautor: Dave » 13 września 04, 17:48

Chciałby się zapytać jaki filtr powinienem mieć do 200 l akwarium z pielęgnicami. Mam uciułane 70 zł i chciałbym kupić lepszy filtr.Proszę oradę czy za te pieniądze kupić mocniejszy wewnętrzny czy trochę słabszy zewnętrzny za taką samą cenę. Jaką wydajność powinien mieć taki filtr. Za wszystkie rady dziękuje. Najbardziej byłbym wdzięczny za omówienie zgrubsza całego tematu filtrów odpowiednich do dwósetki.

Awatar użytkownika
Locter
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 700
Rejestracja: 7 sierpnia 04, 02:18
Lokalizacja: Limerick

Re: Filtr do 200 l (wewnętrzny czy zewnętrzny)

Postautor: Locter » 13 września 04, 18:01

Na kubełka nie masz co liczyć za taką kasę, ewentualnie kaskada, jednak też duża ona nie będzie. Za tą cenę to raczej tylko wewnętrzny.
Ciężko myśle o akwarium...

Awatar użytkownika
kuba!!!
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1880
Rejestracja: 7 września 04, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Filtr do 200 l (wewnętrzny czy zewnętrzny)

Postautor: kuba!!! » 13 września 04, 18:12

Możesz kupić za ta kase kaskade firmy AquaEl,
Obrazek

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: Filtr do 200 l (wewnętrzny czy zewnętrzny)

Postautor: ciosek » 14 września 04, 13:34

a co powiecie na cos takiego? http://www.um-um.pl/shop/product_info.p ... cts_id=246 tylko musisz dozbierac jeszcze te 50 zl, ale jak zechcesz to zrobisz to i bedziesz mial naprawde dobry hagenowski filterek. Do 370 litrów wiec zapewnia dobra nadfiltracje, i nie jestem pewien czy on przypadkiem nie regulacji, ale wydaje mi sie że ma.

Możesz także kupic ca koł 70-80 zl AquaEl FZN 2, ale z tego co czytalem jest on do 190-tek, wiec na styk i jeszcze troche mniej, nie zapominaj że należy kupic filtr żeby był przystosowany do troche wiekszego akwarium.

Ja mam kubełek Hagena FLUVAL 304 MSF i bardzo go chwale, cichy fajny i w ogole spoko ;)

P.S ja jeżeli miałbym wybiuerac to wolalbym poczekac chociażby ten głupi miesiąc i później kupic naprawde coś pożadnego, a nie coś czego bym później żałował.

pozdro

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Filtr do 200 l (wewnętrzny czy zewnętrzny)

Postautor: Dave » 14 września 04, 17:13

Dzięki za rady. Nie mam możliwości kupna filtra do października, gdyż wtedy nie będzie jeszcze fajny sklep po remoncie. Przed remontem był tam tylko sprzet akwaryjny w dobrych cenach. Za 400 zł kupiłem akarium 200 l z pokrywą, więc cena chyba dobra. Kupię filtr za jakieś 90 zł, bo rodzice obiecali się dołożyć. No, co mam dopiero 12 lat. :D :D :D

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: Filtr do 200 l (wewnętrzny czy zewnętrzny)

Postautor: ciosek » 14 września 04, 19:30

Dave... zapracuj zapracuj, np umyj samochód, albo umyj okna albo no nie wiem... ja jak naprawde oszczedzalem, ale to juz tak na mase... ( bo zbierałem na rower zjazdowy) to wa jkies 9-10 miesiecy nazbierałem koła 2000 zł. Ale naprawde to cos od dziadków, a to cos od wujka. sprzedalem telefon, kupilem tanszy... kombinowalem troche, a to mi sie udało wygrac w jakimś bukmacherze. No i stad mialem kaske na moja 240. No mowie, pokombinuj...

Awatar użytkownika
Elmo
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 516
Rejestracja: 20 maja 04, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Filtr do 200 l (wewnętrzny czy zewnętrzny)

Postautor: Elmo » 16 września 04, 06:46

Kaskadę Hagena mogę ci z czystym sumieniem polecić .. sam jestem użytkownikiem takiej kaskady i jestem z niej zadowolony w 101% , jest cicha, wydajna, posiada dobrą regulację w przeciale cenowym jaki proponujesz lepszego moim zdaniem rozwiązania nie ma .......

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Filtr do 200 l (wewnętrzny czy zewnętrzny)

Postautor: Dave » 17 września 04, 20:27

Ale ja mam orginalną pokrywę, więc nie mógłbym założyć kaskady. A na zarabianie już za późno. Właśnie mi się spalił stary filtr. No cóż miał ok. 20 lat, więc mógł się kidyś popsuć.

Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości