oświetlenie morskie w słodowodnym akwa

Aquagirl
Ryba
Ryba
Posty: 160
Rejestracja: 11 sierpnia 04, 09:47
Lokalizacja: Warszawa

oświetlenie morskie w słodowodnym akwa

Postautor: Aquagirl » 13 września 04, 11:07

jak dobrym/złym pomysłem jest założenie swietlowki do morskiego akwa w akwa 116l słodkowodnym?chodzi mi o zwiekszenie oswietlenia dla akar blekitnych. a moze jest jakas swietlowka normalna(slodkowodna), ktora by ladnie wybarwiala, dawala duzo swiatla i byla dobra dla microsorium, ktore rosnie powolutku teraz... :?

Awatar użytkownika
Locter
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 700
Rejestracja: 7 sierpnia 04, 02:18
Lokalizacja: Limerick

Re: oświetlenie morskie w słodowodnym akwa

Postautor: Locter » 13 września 04, 13:44

Wiesz świetlówka wybarwiająca i do tego dobra dla roślin raczej nie da sie pogodzić. Dla roślin stosuj świetlówy DyLight, albo Light (4000k). Do wybarwienia ryb świetlówki od 6000-10000k, bo dalej to już barwa niebieska, a to jest równoznaczne z plagą glonów w akwarium. Świetlówki typowo morskie odradzam, bo będziesz miała od nich GLONY...

Zajrzyj tu - http://www.akwarium.zv.pl/viewtopic.php?t=779 i zobacz jak wyglądają ryby w 3x Philips Aquarelle - 10000k, to przykład ile daje odpowiednia barwa światła, gdy chcemy żeby nasze ryby wyglądały pięknie...
Ciężko myśle o akwarium...

Aquagirl
Ryba
Ryba
Posty: 160
Rejestracja: 11 sierpnia 04, 09:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: oświetlenie morskie w słodowodnym akwa

Postautor: Aquagirl » 14 września 04, 13:04

piekne :D no to bede myslec.. najpierw musze odlowic narybek bo mi sie rodzice bija i wtedy bede kombinowac ze swiatlem. dzieki!

Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości