Pęknięta dolna szyba!

Awatar użytkownika
ados22
Narybek
Narybek
Posty: 20
Rejestracja: 28 maja 04, 22:44
Lokalizacja: Warszawa

Pęknięta dolna szyba!

Postautor: ados22 » 9 września 04, 18:50

Właśnie dostałem od kumpla profilowane akwarium 59x30x30. Problem w tym, że ma pękniętą dolną szybę od tylnej ściany aż do przedniej, bez odprysków.
Czy można taką szybę jakoś skleić, czy lepiej ją wymienić?
Gdzie ewentualnie można zanieść 'baniak' do naprawy na terenie Warszawy? Najbliższy szklarz stwierdził, że nie zajmuje się akwariami.
Może ktoś z Was zajmuje się domowym klejeniem i za DUUUŻE BRO lub parę zeta wymieniłby mi tę szybę?
A może wystarczy klejenie?
Nie mieszkam na parterze, więc boję się, że zaleję sąsiadów!)
Już Malawi
120x40x50
dobieram obsadę

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: Pęknięta dolna szyba!

Postautor: ciosek » 10 września 04, 14:49

hmm... dowiedz sie o najlepszego szklarza ktory zajmuje sie akwariami. Nie radze ci zalewać tego akwarium bo najprawdopodbniej w niedlugiej przyszlosci zalejesz także chałupe. Myśle że można sprobować to skleic. Ale najlepiej niech oceni to szklarz z praktyka w robieniu akwarii. Jak na mój gust to wydaje mi sie że pospolite "sklejenie" bedzie zbyt ryzykownym posunieciem, tzn ja bym tak nie zrobil.

Awatar użytkownika
Locter
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 700
Rejestracja: 7 sierpnia 04, 02:18
Lokalizacja: Limerick

Re: Pęknięta dolna szyba!

Postautor: Locter » 11 września 04, 00:19

Ja miałem kiedys podobną sytuację w akwarium 50 l. Po napełnieniu wodą zbiornika okazało sie, że na szafce jest pełno wody, więc czym prędzej wylałem ją i sprawdziłem stan akwarium. Również miałem wielką "krechę" przez całą dolną szybę, a to dlatego, że pod akwarium dostał się kamień ze żwirku. Skleiłem silikonem pęknięte miejsce na całej długości od wewnątrznej strony akwarium i nie przeciekało. Akwarium te miałem później przez 3 lata i ani razu nie ciekło :wink:

Teraz jednak zrobiłbym inaczej. Wziął bym kawałek szkła takiej samej długości jak pęknięcie i po prostu nakleiłbym je na pęknięcie. Twoje akwa to nie jest jakiś wielki kolos, że trzeba zatrudniać do tej roboty specjalnych fachowców. Wystarczy troche silikonu i szkła (albo i bez szkła). Naklejonej szyby i tak nie będzie widać, bo przykryje ją żwirek.
Samo sklejenie silikonem i tak powinno wystarczyć do tak małego akwarium :wink:
Nie panikuj więc, nie jest tak źle, gorzej byłoby z przednią szybą :wink:
Ciężko myśle o akwarium...

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: Pęknięta dolna szyba!

Postautor: ciosek » 11 września 04, 20:06

ooo... Locter podsunął świetny pomysl z tym naklejeniem kawałka szkła. Dobrze to zrobic i masz praktycznie 98% (bo 99% jest przy nowym :P) że wszystko bedzie ok :).

Awatar użytkownika
ados22
Narybek
Narybek
Posty: 20
Rejestracja: 28 maja 04, 22:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pęknięta dolna szyba!

Postautor: ados22 » 8 października 04, 18:02

Szklarz za 20 zeta zrobił i przykleił całe dno, od spodu oczywiście. Na razie nie zalewam, bo i tak nie mam gdzie postawić, no i przeprowadzka niedługo mnie czeka. A pochopnie to tylko rybom zaszkodzę. Myślę jednak, że będzie trzymać. Thx za rady. :ok:
Już Malawi
120x40x50
dobieram obsadę

Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości