Filtracja w 112l

explosion_x
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 12 października 21, 20:28

Filtracja w 112l

Postautor: explosion_x » 24 października 21, 18:45

Witajcie,
Sytuacja następująca, przeciek 54l. Szybki ( okazyjny) 112 l z kaskada aquael fzn 2. Przeprowadzka, dojrzewanie, zarybienie. 25 neonów 6 razbor klinowych, ślimaki. Ze starego akwa przełożyłem mini pata z dużą gąbką narożną. Akwa pracuje teraz na obu z jednej strony kaskada z drugiej mini pat. Czy to dobre zestawienie czy mam np. mini wyciągnąć?? Mam bądź mogę. Jednak ta gąbka zajmuje trochę miejsca. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
rapstyk
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 24 października 21, 21:34

Re: Filtracja w 112l

Postautor: rapstyk » 24 października 21, 21:51

Cześć mam 112l od 2tyg do kupiłem do niego Hagena FluVal U3 , naprawdę polecam bardzo cichy praktycznie wogole go nie słyszę bardzo dobrze filtruje
112l

jurkin
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 598
Rejestracja: 11 stycznia 15, 21:07
Lokalizacja: Gródek

Re: Filtracja w 112l

Postautor: jurkin » 25 października 21, 06:20

Miałem kiedyś 112 z fzn 2, świetnie sobie dawał radę, i to naj lepiej że zwykłymi fadrycznymi gąbkami. Tylko na zasys zaluż prefiltr z jakiejś drobnej gąmbki. Mini niech popracuje że dwa tygodnie, potem mozesz wyciągnąć. Przestawil bym go na tą samą stronę co kaskada, będzie lepszy obieg wody.

explosion_x
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 12 października 21, 20:28

Re: Filtracja w 112l

Postautor: explosion_x » 26 października 21, 19:09

jurkin pisze:Miałem kiedyś 112 z fzn 2, świetnie sobie dawał radę, i to naj lepiej że zwykłymi fadrycznymi gąbkami. Tylko na zasys zaluż prefiltr z jakiejś drobnej gąmbki. Mini niech popracuje że dwa tygodnie, potem mozesz wyciągnąć. Przestawil bym go na tą samą stronę co kaskada, będzie lepszy obieg wody.

Te akwarium pracuje na obu filtrach już miesiąc.
Wyciągnąłem wczoraj mini pata. Dzisiaj popołudniu zauważyłem że na szybach zaczął pojawiać się glon. Nigdy wcześniej nie miałem z tym problemu. Czy może macie jakieś sugestie??

Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości