Budowa belki Power Led do akwarium 450L

GrzeSuk2021
Narybek
Narybek
Posty: 23
Rejestracja: 10 marca 21, 16:19

Budowa belki Power Led do akwarium 450L

Postautor: GrzeSuk2021 » 3 kwietnia 21, 13:58

Witam Was moi drodzy jednocześnie prosząc Was o pomoc przy budowie belki Power Led do mojego 450 L akwarium. Chcialbym schować belke w pokrywie akwarium bo niestety nie mogę sobie pozwolić na to bym miał swobodny dostęp do wody - mam w domu dwa koty które lubią polować na to co się rusza.

Po dokonaniu pomiarów do mojej pokrywy wejdzie belka Led o długości 130cm długości i 16 cm szerokości. Według obliczeń kalkulatora na dibond belki wejdzie ok 97 szt ledów. Po rozplanowaniu tego Chciał bym w niej umieścić 28 diod Led epistar 1W 6500K, 48 diod Led epistar 1W 8500K oraz 18 szt diody Led epistar 1W Full spectrum.

Czy takie rozmieszczenie diod jest poprawne?

Chciałbym również mieć w belce możliwość ustawienia czegoś takiego jak świt/zmierzch, gdzie przy wyłączeniu belki będzie się ona stopniowo wyłączac, da się coś takiego zrobić?

Jakich driverow lub zasilaczy powinienem do tego użyć?

Z góry dziękuję za każdą odpowiedź:)

bozek886
Ryba
Ryba
Posty: 139
Rejestracja: 21 października 17, 09:43

Re: Budowa belki Power Led do akwarium 450L

Postautor: bozek886 » 3 kwietnia 21, 21:07

Jeśli chodzi o rodzaje diod, to ciężko powiedzieć, bo nie napisałeś co ma być w akwarium.
Nie napiszę Ci co jest najlepsze, tylko jak ja to zrobiłem. Skorzystałem z kalkulatora AZLed i jestem bardzo zadowolony. Tyle, że na akwarium 360l dałem 135W, ale mi zależało na roślinach. Do zasilania użyłem zasilacza 48V 5A. 4 driverów MW LDD 1000H i 1 LDD 350H. Do sterowania kupiłem gotowy kontroler AQma LED controller oparty na Arduino. Konstruktor tego urządzenia jest tak miły, że za darmo udostępnia w internecie kod na Arduino, więc jeśli czujesz się na siłach, to możesz go sam poskładać. Ja się nie znam, więc wolałem kupić gotowy.

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: Budowa belki Power Led do akwarium 450L

Postautor: osama » 7 kwietnia 21, 07:45

Choć coś tam sam działałem z oświetleniem led, to nie mam wystarczającej wiedzy, dlatego takie sprawy ogarnia mój znajomy.
96W na dobrych diodach, to naprawdę sporo, pytanie czy masz dobre diody?
W swoich dwóch, największych zbiornikach 725 (290x50x50) i 750 (300x50x50) mam po belce na profilach 16cm.
Każda belka ma 50 diod +3 nocne, diody 6500, 8500, FS, 3x niebieska nocna. Wszystko jest w 5 grupach, aby oświetlenie było w miarę punktowe. Diody muszą być w odległości minimum 4cm od siebie, choć ja dałbym przynajmniej 5cm.
W moim przypadku wystarczyło ustawić oświetlenie na 50% mocy, by mieć zadowalające efekty, zatem świecę tylko 25W w zbiornikach 725 i 750l, ale w obu jest Tanganika. Proste rośliny rosną pięknie, rogatek jest bardzo gęsty, więc nie brakuje mu światła. Wszystko sterowane przez bluetooth z programika z komórki, kontroler zdaje się AQma led. Można ustawić świt, zmierzch, każdy z modułów sterowany jest osobno, do tego nocne ustawione jedynie na 2% mocy. Znajomy pracuje również nad możliwością sterowania przez WI-FI.
Belki są zakryte ze względu na 3 koty ;)
Na priv mogę Ci dać kontakt, nie wiem jednak, czy będzie chciał pomóc, bo naprawdę ma dużo pracy a poza tym nie wiem, czy udziela takich porad. Obecnie czekam na wycenę dwóch kolejnych belek 120cm i 200cm.
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

GrzeSuk2021
Narybek
Narybek
Posty: 23
Rejestracja: 10 marca 21, 16:19

Re: Budowa belki Power Led do akwarium 450L

Postautor: GrzeSuk2021 » 7 kwietnia 21, 23:20

Osama możesz mi podesłać foty jak to u Ciebie wygląda? Jak masz schowane te belki? Masz jakąś obudowę zrobiona ?

Awatar użytkownika
Zawaś
Ryba
Ryba
Posty: 211
Rejestracja: 29 września 18, 08:50
Lokalizacja: Toruń

Re: Budowa belki Power Led do akwarium 450L

Postautor: Zawaś » 4 maja 21, 20:49

Ktoś sprawdzony z forum robi na zamówienie może takie belki?
AQUAEL GLOSSY 80 - 125L

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Budowa belki Power Led do akwarium 450L

Postautor: Hunter » 2 lipca 21, 08:21

Aktualnie na forum chyba nie, ale mogę dać namiary na priv na osoby które ogarniaj temat. Z tym, że to nie są tanie usługi. Dobrze zrobiona lampa na diodach power led, która po roku nie straci na wydajności, na dobrych diodach i estetycznie wykończona. Praca czasochłonna + wysoka jakość, stąd cena.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 88 gości