Dobór osprzętu.

Arturrro
Ryba
Ryba
Posty: 246
Rejestracja: 6 lutego 18, 19:56

Dobór osprzętu.

Postautor: Arturrro » 23 sierpnia 20, 17:43

Cześć.
Przesiadam się z Malawi ponownie na roślinne. Potrzebuję porad co będzie zbędne lub czego mi braknie:

1. Akwarium 180x50x50 - LowTech.
2. Oświetlenie 2x Led 42 WAT (światło białe + niebieskie, oba po 2610 lumenów). Chyba brakuje barwy czerwonej. Może niebieską lampę zamienić na GLASS LED PLANT 42W 4350 lumenów ? Dodatkowo posiadam 2 sterowniki do oświetlenia, które regulują moc świecenia.
3. Filtracja "obecnie" - Eheim prof 4+, dodatkowo 3 kubełki jako prefiltry, kolejno mechanik, następnie matrix, zeolit, purigen a na końcu główny filtr jako czysty biolog). Dodatkowo Aquael Trubo 2000 + cyrkulator aqua nova 4000.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Dobór osprzętu.

Postautor: Hunter » 24 sierpnia 20, 11:40

Światło do wymiany na jakieś typowo roślinne.
Zeolit i purigen do wywalenia.
Reszta OK. ;)
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Arturrro
Ryba
Ryba
Posty: 246
Rejestracja: 6 lutego 18, 19:56

Re: Dobór osprzętu.

Postautor: Arturrro » 24 sierpnia 20, 18:58

Do low tech wystarczy lampa o następujących parametrach ?

moc 42W
- ilość diod LED 150 sztuk
- rodzaj diod SMD 2835
- barwa diod 6500K
- ilość lumenów 4350

Jeśli tak to kupić takie dwie czy wystarczy jedna plus ta, którą mam o barwie białej ?

jurkin
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 598
Rejestracja: 11 stycznia 15, 21:07
Lokalizacja: Gródek

Re: Dobór osprzętu.

Postautor: jurkin » 24 sierpnia 20, 19:22

Jak jeszcze nie masz lamp, to kup 2x18w aquael retro fit plant, i to na LT wystarczy. Trochę kosztują, ale nie będziesz rzalowal.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Dobór osprzętu.

Postautor: Hunter » 25 sierpnia 20, 15:17

jurkin pisze:Jak jeszcze nie masz lamp, to kup 2x18w aquael retro fit plant, i to na LT wystarczy.

Na zbiornik 450l będzie to baaaaaardzo minimalistyczne LT.
Arturrro pisze:Do low tech wystarczy lampa o następujących parametrach ?

moc 42W
- ilość diod LED 150 sztuk
- rodzaj diod SMD 2835
- barwa diod 6500K
- ilość lumenów 4350

Jeśli tak to kupić takie dwie czy wystarczy jedna plus ta, którą mam o barwie białej ?

6500k to barwa biała, a takową już posiadasz. Najlepiej poszukać czegoś typowo roślinnego. Nie wiem co to za lampę masz. Wiem tyle, że oparta o technologię LED, podobnie jak oświetlenie pomieszczeń czy lampy samochodowe, a przecież żarówki LED samochodowej nie zainstalujesz pod sufitem tylko dlatego, że w nazwie ma "LED" . Nie wiem czy to masz belkę gotową, czy samą oprawę z wymiennym źródłem światła. Z opisu domyślam się, że ta druga opcja. To teraz poszukaj źródeł światła przeznaczonych do Twojej oprawy. Pewnie ta lampa ma jakąś nalepkę z logo firmy a może nawet modelem lampy, więc poszukaj jakie rodzaje źródeł światła do tej lampy producent posiada i załóż jedną białą (6500k) i jedną roślinną/plant/fluora czy pod inną nazwą występującą.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

jurkin
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 598
Rejestracja: 11 stycznia 15, 21:07
Lokalizacja: Gródek

Re: Dobór osprzętu.

Postautor: jurkin » 25 sierpnia 20, 15:38

Hunter pisze:
jurkin pisze:Jak jeszcze nie masz lamp, to kup 2x18w aquael retro fit plant, i to na LT wystarczy.

Na zbiornik 450l będzie to baaaaaardzo minimalistyczne LT.

Akurat z tym się nie zgodzę, mam 450l i dwie takie lampy :P. Z drugiej strony każdy rozumie LT po swojemu, dla mnie to światło jest wystarczające. Akwarium startowało z jedną świetlówka i lotos z żabienicą chcieli wyjść na zewnątrz.

Arturrro
Ryba
Ryba
Posty: 246
Rejestracja: 6 lutego 18, 19:56

Re: Dobór osprzętu.

Postautor: Arturrro » 25 sierpnia 20, 19:47

Zakupię w takim razie jedną lampę dedykowaną do rośliniaka i zobaczę jaki da efekt już z istniejącą białą. Dziękuję za wskazówki :)

Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości