Pytanie o filtrację do 228/285l

Dulka
Narybek
Narybek
Posty: 38
Rejestracja: 2 lutego 19, 15:46

Pytanie o filtrację do 228/285l

Postautor: Dulka » 9 lutego 19, 21:11

Jako główny filtr do akwarium 228l lub 285l wybrac JBL CristalProfi e902 czy HW-304A lub HYDOR PROFESSIONAL EXTERNAL FILTER 350? Jak z konserwacją? Czy dobrze dołożyć do nich skimmer JBL topclean (w opisie ma że może zastąpić rurę ssąca do kubła) który będzie pełnił funkcję prefiltra? Jakie wkłady po kolei do nich wlozyc? Wszystkie chyba ciągną od dołu czyli lawa-lawa-gąbka? Czy dołożyć do tego filtr wewnetrzny np Eheim pick up 200 lub Aquael turbo filter 100 W zeszłego lato zdarzały się problemy z prądem, najdłużej chyba 3h czy w przypadku filtr kubełkowy ma sens (gdzieś czytałam, że przy awarii prądu bakterie szybko giną i tego się najbardziej obawiam)? Może w takim wypadku lepiej zastosować filtr wewnętrzny lub nawet dwa, np Hydor Cristal R20 DUO, Eheim Aquaball Biopower 240 lub JBL I200? Co wtedy do nich włożyć. Uprzedzając pytania sump i RO odpadają, roślinności dokładnie nie znam, ale kieruje się w stronę mchów i odrobinki trawnika, może coś ładnego z roślin drugiego planu (nie przejrzałam jeszcze wszystkiego co mają na roślinyakwariowe.pl), zależy mi na czymś w stylu Iwagumi. Jeśli chodzi o obsadę to w przybliżeniu ma to być ławica neonkow, teczanki trojpręgie, pielegniczki Ramireza, zbrojnik złoty lub niebieski.
Chciałabym też rozwiązać kwestię filtracji. Czy stosować nadfiltrację w stylu "największą na jaką cię stać" czy dla odmiany nie przesadzać. Woda ma być klarowna, ale gdzie jest złoty środek?

Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości