Jaka kaskada i podłoże do 72 L?

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: Jaka kaskada i podłoże do 72 L?

Postautor: osama » 13 lutego 19, 11:46

A po co liczyć, jak mamy szklankę i wodę :P Metod jest kilka, 3l to 30x10x10cm, na oko widać, że nie wejdzie.
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: Jaka kaskada i podłoże do 72 L?

Postautor: Alina_33 » 24 lutego 19, 18:42

No jak masz złoże przed sobą to pewnie, ale jak widzisz tylko fotki w necie, to już gorzej.

Co do samej kaskady, to jest minimalnie bardziej słyszalna z tą ceramiką, ale nie na tyle, by zaczęła przeszkadzać. Jednak ten Aquael to dobra firma jest. Ostatnio robiłam podmiankę wody bo zaczęły trochę glony wchodzić, to nawet nie wyłączałam kaskady z prądu. To duże ułatwienie podczas podmianki, jedyne co trzeba robić, to przeczyścić prefiltr i ewentualnie rurę i wylewkę wody. Koniec z koniecznością rozbierania filtra na części pierwszy, wystarczy co kilka podmianek przeczyścić zawartość koszów i główkę filtra, żeby tam nie było za dużo mułu. Mam jednak teraz prefiltr z gęstej gąbki, więc nie powinno się dostawać za wiele syfu do ceramiki. Jest teraz po prostu mniej części które wymagają mojej uwagi na co dzień i podczas sprzątania. Przedtem miałam taki ten filtr z dużymi kubkami i do tego deszczownię, żeby nie było pralki. Ja nazwy tego filtra to nie pamiętam, zaraz sprawdzę, sprawdziłam, Aquael Turbo Filter 500. Dwa duże kubki, w jednym miałam ceramikę, w drugim miałam gąbkę. Duże to było, i jeszcze deszczownia. Teraz mam do zamaskowania rurę i prefiltr. Zawsze wiedziałam, że filtry zew są lepsze od od filtrów wew, tylko się panicznie bałam hałasu. Pewnie przy takim kubełku gorzej by się spało, niż tej kaskadzie.

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: Jaka kaskada i podłoże do 72 L?

Postautor: osama » 25 lutego 19, 06:40

Kubełki często siedzą w szafie, więc są zupełnie bezgłośne. Z tych, z którymi miałem styczność to chyba unimaxy są najcichsze. Mój JBL czy Tetra kumpla są słyszalne, Tetra szumi, JBL buczy, ale mi nie przeszkadza, nie jest na tyle głośny, żebym przy nim nie móc spać. Kaskady Aquaela są świetne, sam mam jedną w 72l, pracuje bezawaryjne już wiele lat.
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: Jaka kaskada i podłoże do 72 L?

Postautor: Alina_33 » 25 lutego 19, 16:01

No ja mam moją kaskadę krótko, ale jest naprawdę fajna. Ruch wody na powierzchni spory, tylko po założeniu prefiltra z gęstej gąbki wydatek nieco spadł, jednak dzięki temu będę rzadziej grzebać przy koszach, no coś za coś. Z czasem wymienię złoża na coś sensowniejszego. A na razie jest dobrze. Jeszcze ze dwa tygodnie i wpuszczam ryby. Chcę mieć pewność, że ta biologia już tam jest.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości