Żarówka

Awatar użytkownika
Tokio
Narybek
Narybek
Posty: 38
Rejestracja: 23 lipca 04, 12:20
Lokalizacja: Knurów

Żarówka

Postautor: Tokio » 23 lipca 04, 16:39

Czesc kupiłem Akwarium 30 l z pokrywa w której orginalnie zamątowana była 25 W żarówka Która bardzo podgrzewa mi wode ,niestety nie dam rady zamątowac tu swietlówki wiec myslałem o Żarówkach energooszczentnych np: pobiera 7 W a swieci 40 W czy to Dobre rozwiazanie Dla roslin ??

Awatar użytkownika
Elmo
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 516
Rejestracja: 20 maja 04, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Żarówka

Postautor: Elmo » 23 lipca 04, 17:45

Cześć :)

Świetłowka kompaktowa oczywiście jest lepszym rozwiązaniem niż zwykła żarówka ,(pomijam już nagrzewanie wody przez zwykła żarówkę). Ale światlówki kompaktowe (bo pewnie je masz na myśli mówiąc o żarówkach energooszeczędnych notabene błądnie mylonych z świetlówkami kompaktowymi ) mają ta wadę że przez konstrukcje obudowy pozostaje niedoświetlony pas w boku akwarium . Proponuję ci inne rozwiązanie , z powodzeim można w tej obudowie zamontować świetlówkę "U" no o mocy 11 lub 15 W wieczorem zamieszcze zdjęcie to zobaczysz co i jak :)

Pozdrawiam :)

Gość

Re: Żarówka

Postautor: Gość » 23 lipca 04, 19:03

Dziekuje za odpowiedz :) Czekam na zdiecie :D

Awatar użytkownika
Tokio
Narybek
Narybek
Posty: 38
Rejestracja: 23 lipca 04, 12:20
Lokalizacja: Knurów

Re: Żarówka

Postautor: Tokio » 23 lipca 04, 19:05

Dziekuje za odpowiedz Czekam na zdiecie
Zapomniałem sie zalogowac z tad Gosc :mrgreen:
30 L

Awatar użytkownika
Zboinek
Ikra
Ikra
Posty: 7
Rejestracja: 23 lipca 04, 17:58

Żarówka

Postautor: Zboinek » 23 lipca 04, 21:43

Ja u siebie wogule nie mam żarówki ani pokrywy a mam akwarium 50l i tak sie zastanawiam po co mi to.?????

Awatar użytkownika
Tokio
Narybek
Narybek
Posty: 38
Rejestracja: 23 lipca 04, 12:20
Lokalizacja: Knurów

Re: Żarówka

Postautor: Tokio » 23 lipca 04, 22:01

Ja u siebie wogule nie mam żarówki ani pokrywy a mam akwarium 50l i tak sie zastanawiam po co mi to.?????
Znam ludzi którzy kupuja akwarium bez pokrywy a pózniej kłada poprostu szybe i swietlówke w oprawie
30 L

Awatar użytkownika
Elmo
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 516
Rejestracja: 20 maja 04, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Żarówka

Postautor: Elmo » 24 lipca 04, 07:53

Tak jak obiecałem :

Więc co będzie potrzebne :

Świetlówka "U" : ok 20-35 zł
Gniazdo do tej świetlówki : 4-8 zł
Statrcznik z świetlówki kompaktowej ~ 6 zł
Sillikon Akwarystyczny : 5 zł
Uchwyt podtrzymujący świetlówkę ~ 1 zł
(Opcja) Kawałek blachy aluminiowej na odbłyśnik
Przewód zasilający - już mamy :)

Instalacja :)

Wyciągamy starą oprawkę na żarówkę , powiększmy odpowiednio otwór na gniazdo tak aby nasza oprawka na świetlówkę weszła na wcisk , oczywiście zostaną jakieś szpary i nalerzy zakleić je potem szczelnie silikonem akwarystycznym. Po wyschnięciu silikonu montujemy statecznik (wyciągamy go uprzednio ze świetlówki kompaktowej) Pozostało tylko zamocować uchwyt podtrzymujący świetlówkę do pokrywy (silikon) wkłądamy świetlówkę i jeżeli dobrze podłączyliśmy statecznik do gniazda powinno nam wszystko pięknie świecić 8)


Obrazek

Awatar użytkownika
tomeek7
Narybek
Narybek
Posty: 86
Rejestracja: 11 lipca 04, 20:36
Lokalizacja: Zabrze

Re: Żarówka

Postautor: tomeek7 » 24 lipca 04, 11:36

a ja w moim kwarantanniku 25l mam zarowke energooszczedna 7W, daje ona moc 40W i cale akwarium jest oswietlone, nie ma zadnego przyciemniaonego miejsca
...::: 126 litrów :::...
..::: 25 litrów :::... 2x Pielęgniczka Ramireza, 2x Kirysek panda, 2x Kirysek pstry, 1x Kirysek Albinos, 2x Otosek

Awatar użytkownika
Tokio
Narybek
Narybek
Posty: 38
Rejestracja: 23 lipca 04, 12:20
Lokalizacja: Knurów

Re: Żarówka

Postautor: Tokio » 24 lipca 04, 12:43

Dzieki za Zdjecie i opis Elmo :D Moze w przyszłosci zastanowie sie nad takim ciekawym Rozwązaniem Aktualnie kupiłem żarówke energooszczedna o mocy podobnej jak Tomeek7 , 7W -40W i efekt jest całkiem niezły :)

Awatar użytkownika
tomeek7
Narybek
Narybek
Posty: 86
Rejestracja: 11 lipca 04, 20:36
Lokalizacja: Zabrze

Re: Żarówka

Postautor: tomeek7 » 31 lipca 04, 20:03

Elmo a to co odchodzi od niego dwa kabelki(nieb. i bialy) to co to jest? Statecznik?
...::: 126 litrów :::...
..::: 25 litrów :::... 2x Pielęgniczka Ramireza, 2x Kirysek panda, 2x Kirysek pstry, 1x Kirysek Albinos, 2x Otosek

Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości