filtrz fzn3

yamaworld
Narybek
Narybek
Posty: 43
Rejestracja: 1 lutego 18, 09:56

filtrz fzn3

Postautor: yamaworld » 27 listopada 18, 07:57

w zestawie posiadam filtr versamax 3/ fzn-3 aquael. probowalem zoptymalizowac jego prace juz na rozne sposoby, chodzi mi o dzwiek jaki wydaje. Jest to ciągłe buczenie, nie wiem cyz to buczy sam silniczek czy cos przenosi drgania na plastikowa pokrywe. Macie pomysł co moze byc powodem buczenia tej kaskady i co z tym zrobic?

Awatar użytkownika
Mattija2
Ryba
Ryba
Posty: 359
Rejestracja: 17 września 15, 16:05

Re: filtrz fzn3

Postautor: Mattija2 » 27 listopada 18, 15:06

Generalnie to jak mi buczy ta kaskada to wina jest przenoszenia drgań. Zdejmij pokrwywkę, jak to nic nie da spróbuj go sciagnac z szyby i posłuchaj, czy dalej buczy. Jeśli tak to wylacz zasilanie, wyjmij koszyki i sprawdź, czy wirnik jest dobrze obsadzony (ma nóżki do tłumienia drgań, mogły wypaść z miejsc dedykowanych). Innej opcji nie będzie :p

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: filtrz fzn3

Postautor: osama » 28 listopada 18, 08:00

Jeśli nie znajdziesz przyczyny to podlóż kawałek gąbki pomiędzy szybę a obudowe filtra. Mam tak zrobione w małym akwarium przeznaczonym na kwarantannę ryb. Efekt jest zadowalający.
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

yamaworld
Narybek
Narybek
Posty: 43
Rejestracja: 1 lutego 18, 09:56

Re: filtrz fzn3

Postautor: yamaworld » 28 listopada 18, 10:26

osama pisze:Jeśli nie znajdziesz przyczyny to podlóż kawałek gąbki pomiędzy szybę a obudowe filtra. Mam tak zrobione w małym akwarium przeznaczonym na kwarantannę ryb. Efekt jest zadowalający.

chodzi Ci w miejsce miedzy tą kaskadką która wlatuje woda a szkłem czy między pionową ścianą całego kubła a szkłem?

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: filtrz fzn3

Postautor: osama » 28 listopada 18, 17:44

U siebie mam pasek karimaty o wymiarach około 4x12cm (mam mniejszy filtr). Piankę położyłem na krawędzi szkła i nałożyłem filtr.
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości