POWER LED zbyt mało światła?

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: POWER LED zbyt mało światła?

Postautor: barttsw » 1 października 18, 19:38

Naswietlacz a power led odpowiednich barwach to zasadnicza roznica
Nawietlacze mozesz dac do ca,bw,tangi czy malawi a nie do rosliniaka tu ze trzeba mocy to tak samo jakosci swiatla

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2215
Rejestracja: 3 lutego 15, 14:43

Re: POWER LED zbyt mało światła?

Postautor: abiba » 2 października 18, 09:32

Naświetlacze można rozważac ale jak barttsw wspomniał mają wbudowane dośc przypadkowe diody (zwykle najpodlejsze jakie sie da )
Kupując naświetlacz a w innym miejscu diodę do niego z zamiarem jej wymiany ma to sens . Łączny koszt jest dalej optymalny bo mamy zwykle fajną obudowę z wbudowana już przetwornicą za psie pieniądze a dodatkowa dioda też nie rozwala nam wyniku finansowego .

W niektóych mamy możliwośc dołożenia kilku diod FS więc bajka .
Testuję w tej chwili kilka modeli naświetlaczy w roślinniakach i śmiem stwierdzić że nie jest to bez sensu oraz moje obserwacje są zupełnie inne niż ok 3lat temu

umbra82
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 28 września 18, 15:52

Re: POWER LED zbyt mało światła?

Postautor: umbra82 » 2 października 18, 16:34

O o tym nie pomyślałem aby przerobić naświetlacz choć już naprawiałem żarówkę ledową z ciekawości i da się ,
a tak z ciekawości ile watowe te naświetlacze masz przerobione?,
W moim przypadku skoro mam już na belkach Power Led 1w Full Spectrum 380-840nm 46sztuk to może nie trzeba naświetlaczy przerabiać tylko dodać białego zimnego światełka. Poprzednie oświetlenie jak się zapaliło to rybki przy dole pływały no ale to były świetlówki dawały czadu

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2215
Rejestracja: 3 lutego 15, 14:43

Re: POWER LED zbyt mało światła?

Postautor: abiba » 2 października 18, 18:16

10W
W tych jest najwięcej możliwośći bo przetwornica zwkle jest 38V 300-350mA a wsadzony jest moduł 12V o dość sporym prądzie . To powoduje że moduł zasilony jest 1/3 mocy więc można albo dołozyć jakieś diody szeregowo (najlepiej 3W) albo wywalić ten moduł zastępując np 35V/350mA .

Jeżeli masz w swojej belca spory udział FS to można sobie odpuścić zaawansowane przeróbki . ograniczyłbym sie do wymiany modułów.
Można sie zastanowić nad naświetlaczami ultra slim które mają baterię diod smd . To rozwiązanie dośc podobne do tego które stosuje aquael tyle że w innej obudowie i na oko 10x tańsze ( bo wiadomo : jak coś jest dla hobbysty to musi kosztować )

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości