kożuch bakteryjny, pistie, skimmer czy warto?

forgotten30
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 25 marca 18, 18:02

kożuch bakteryjny, pistie, skimmer czy warto?

Postautor: forgotten30 » 3 kwietnia 18, 17:33

Witam!. Pojawił się u mnie kożuch bakteryjny spowodowany brakiem cyrkulacji wody, czemu? pistie blokują dostęp do tej części w której gromadzą się bakterie na lustrze wody. Mechanicznie próbowałem się pozbyć wynik..nazajutrz powrót plamy benzyny.... Myślę nad zakupem skimmera, ale mam jedno pytanie czy mocno wzburza lustro wody?? Chciałbym uniknąć pływających w kółko roślin powierzchniowych, czy może tak nie będzie. Proszę o wszelką rade co do walki z tymi bakteriami. Z góry dzięki i pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: kożuch bakteryjny, pistie, skimmer czy warto?

Postautor: Hunter » 3 kwietnia 18, 18:09

Skimmer przy roślinach pływających? Nie widzę tego w kolorowych barwach :( Skimmer z reguły ma ściągać film z tafli wody, więc będzie też ściągał rośliny. Może nie od razu wciągał i mielił piste ;) ale na pewno zapychał wlot. Przejrzyj filmy na YT np skimmera od Eheima, spójrz na zasadę działania.
Jeśli warunki w akwarium pomagają to polecam kilka molinezji. Robią robotę.
Możesz też spróbować poszukać przyczyny powstawania filmu. Np mniej karmić/zmienić karmę.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

forgotten30
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 25 marca 18, 18:02

Re: kożuch bakteryjny, pistie, skimmer czy warto?

Postautor: forgotten30 » 3 kwietnia 18, 18:35

Patrzyłem na filmiki przed chwilą i wyłapałem skimmer azoo 250 od 10 l do 250. Może być idealnym zakupem, na Moje 200l ustawić minimalną moc tak żeby wciągnęło ten kożuch. Kożuch się pojawił bo zrobiłem restart akwarium i może to być jeszcze efekt dojrzewania ale stawiam na kurz który osiada na lustrze wody zamieniający się w błonę. Molinezjie odpadają z tytułu, iż zrobiłem akwarium w stylu BW. Brak ryb w akwarium.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: kożuch bakteryjny, pistie, skimmer czy warto?

Postautor: Hunter » 4 kwietnia 18, 04:30

Twoje akwarium, więc testuj ;)
Jednak zauważ, że nawet azoo ściąga wszystko co pływa na tafli, bo taka jest jego rola. Na tym filmie spokojnie daje sobie radę z pływającą rzęsą co jest jego wielkim plusem, bo to chwast i wielu próbuje z nią walczć ;) ale zauważ, że już większy odpadły liść innej rośliny zatrzymał się przy wlocie. Jeśli masz sporo pisty w baniaku to ściągnie całą blokując wejście do skimmera i kożuch powróci.

Mam skimmer z filtra HW i mam ten sam problem. Po przycince muszę dokładnie zbierać wszystkie szczątki roślin pływające po tafli, bo momentalnie zatyka mi wlot. Ja mam o tyle dobrze, że kubełek HW przy zapchanym skimmerze i tak ciągnie wode dołem i nie zapowietrza kubła, ale obawiam sie, że skimmer Azoo/Eheim czy inne urządzenie działające na identycznej zasadzie może się zapowietrzać.

Wszystko zależy od tego ile tej pisty posiadasz. Jeśli 1-2 sztuki to może nie będzie problemu, no ale to roślina... więc będzie się rozrastać powiększając swoją masę ;)
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości