Akwarium 112l - jaki zestaw?

Krabuszek
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 13 marca 18, 00:15

Akwarium 112l - jaki zestaw?

Postautor: Krabuszek » 13 marca 18, 00:34

Na wstępie chciałbym się ze wszystkimi bardzo serdecznie przywitać i poprosić o pomoc dla początkującego akwarysty.

Niedługo mam zamiar zacząć swoją przygodę z akwarystyką, staram się jak najwięcej o tym czytać i nabierać "teoretycznego doświadczenia", żeby moim milusińskim było jak najlepiej i nie narazić ich na nic szkodzącego zdrowiu. Wyczytałem, że pierwsze akwarium nie powinno być wcale małe, a wręcz przeciwnie - im większe, tym lepsze dla rybek, więc zdecydowałem się na wielkość 115l... no i tutaj pojawia się klops, bo chciałbym zakupić od razu kompletny zestaw ze wszystkimi niezbędnymi akcesoriami, znalazłem dwie propozycje, które wydały mi się całkiem w porządku i mieszczące się w moim budżecie (do 500zł, nie licząc szafki i samych rybek).

Chciałbym zaczerpnąć rad, który zestaw będzie bardziej wydatniejszy i funkcjonalny lub czy ktoś mi poleci lepszy, gotowy zestaw 112l.
Od razu uprzedzam, że chcę dokonać zakupu przez internet, nie mam możliwości niestety odwiedzenia sklepów stacjonarnych i zależy mi na gotowym zestawie, gdyż jak wspominałem na początku zaczynam dopiero swoją przygodę :)
Poniżej podrzucam dwa zestawy, które wpadły mi w oko:
https://sklep.aquaelzoo.pl/zestawy-dla- ... 49009.html
http://allegro.pl/full-zestaw-akwarium- ... 26686.html

Z góry dziękuję każdej osobie, która dotrwała do końca, uff :D

Awatar użytkownika
Donayo
Narybek
Narybek
Posty: 77
Rejestracja: 14 lutego 18, 04:02
Lokalizacja: Poznań

Re: Akwarium 112l - jaki zestaw?

Postautor: Donayo » 13 marca 18, 00:55

Sam stałem przed podobnym dylematem jeszcze niedawno.
Zestawów nie polecam, wszystkie mają jakieś wady.
Lepiej poskładać coś samemu lub z propozycji bardziej doświadczonych osób.
Ja osobiście skorzystałem z takiego polecenia i zamówiłem fajny zestaw przez internet z pewnego sklepu.
Zestaw przedstawia się następująco:

1. Akwarium 80x35x40 ze szkła Float Premium o grubości 6mm
2. Pokrywa AquaSzut Aqua4Family 80x35 + Aquael Leddy Tube 16W Sunny
3. Filtr AquaSzut T-HEAD 750 + gąbka 15x10x10 - 30 PPI
4. Grzałka IKOLA G-525 100W

Do tego dobrałem pokarm i różne pierdoły, całość wyniosła mnie 540zł.
Jeśli chcesz więcej szczegółów, zapraszam na PW, bo nie chcę być posądzony o robienie reklamy :)

EDIT:
W pierwszym zestawie grzałka jest bez regulacji co według mnie całkowicie ją dyskwalifikuje.
W drugim zestawie filtr to najtańszy chińczyk, a grzałka też raczej nie jest najlepszej jakości.

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Akwarium 112l - jaki zestaw?

Postautor: barttsw » 13 marca 18, 07:09

@Krabuszek
zakupy przez neta to w dzisiejszych czasach standart i nic w tym dziwnego
a jezeli chodzi o akwarium to jednak proponuje ci nieco wiekszy litraz bo ten co wybrales to najgorszy wymiar jaki mozesz sobie zapewnic
proponuję ci zbiornik 100x40x40
zadnych zestawów bo to tam i tak wiekszosc trzeba bedzie wymienic
filtr HW-302 zasypany jakims dobrym medium biologicznym
grzalka około 100W tu nie szalej kup cos taniego ewentualnie grzalka przepływowa
oswietlenie tu jest spore pole manewru i zalezy od budrzetu
testy kropelkowe:
NO3 - JBL
Gh- JBL
PH-JBL
reszta to zalezy co bedziesz chciał tam trzymac

Krabuszek
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 13 marca 18, 00:15

Re: Akwarium 112l - jaki zestaw?

Postautor: Krabuszek » 13 marca 18, 19:34

Donayo pisze:
Do tego dobrałem pokarm i różne pierdoły, całość wyniosła mnie 540zł.
Jeśli chcesz więcej szczegółów, zapraszam na PW, bo nie chcę być posądzony o robienie reklamy :)

Dziękuję Ci bardzo za pomoc! Jeśli możesz wyślij mi na PW, gdzie robiłeś zakupy i całość Twojego wyposażenia :) Super by było jakbyś mógł jeszcze dołączyć zdjęcie jak to wszystko wygląda

barttsw pisze:@Krabuszek
a jezeli chodzi o akwarium to jednak proponuje ci nieco wiekszy litraz bo ten co wybrales to najgorszy wymiar jaki mozesz sobie zapewnic
proponuję ci zbiornik 100x40x40

Również dziękuje Ci za pomoc! Czy mógłbyś troszeczkę bardziej rozwinąć czemu to jest najgorszy wymiar? 160l to już pokaźny zbiornik, gdzie obawiałem 112l, jak dla początkującej osoby. Wolałbym go nawet zmniejszyć lub ewentualnie, jeśli zajdzie taka potrzeba niewiele powiększyć.

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Akwarium 112l - jaki zestaw?

Postautor: barttsw » 13 marca 18, 21:51

112 ma tak zle dobrane wymiary ze szok lepsza opcja jest 60x50x40 hak chcesz 100l z hakiem
Dla ryb liczy sie powierzchnia dna

Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości