Szafka pod akwarium-

dawidx
Narybek
Narybek
Posty: 53
Rejestracja: 27 stycznia 18, 13:21

Szafka pod akwarium-

Postautor: dawidx » 28 lutego 18, 22:34

Witam

Posiadam taką szafkę pod akwarium (112l 80x35x40) waży ona ok 30 kg jest z płyty obustronnie laminowanej 18 mm, a każdy skręcana śrubami (konfirmatami). Tył szafki z płyty 18 mm, połka po lewej stronie jest też skręcona na stałe.

Szafka jak to w rzeczywistości na zdjęciu wygląda ładniej. ( ale jak za 200zł- jest ok) Tylko pytanie czy wytrzyma czy może wzmocnić ją jakoś dodatkowo ? Jakimiś kątownikami czy coś w tym stylu ? Szafka stoi na parkiecie lakierowanym więc jest on trochę śliski, czy pod szafkę można dać taką mate jak pod akwa? Czy sam ciężar już ją unieruchomi tak, że będzie bezpiecznie?
Szafka nie ma nóżek tylko blat

Dodatkowo jeden konfirmat od blatu górnego lekko wystaje (może z 0,5mm) i nie da się go wkręcić ( kręci się w miejscu i chyba dam go na silikon do drewna) tak jak pozostałe bo gwint jest tak wyrobiony niestety a nowego w tym miejscu już nie nawiercę :) Boję się o dno jak zaleje wodą. Co prawda mam matę pod akwa :)
Czekam na jakieś opinie :)



Obrazek

andrzejkowac
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 609
Rejestracja: 26 października 06, 11:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Szafka pod akwarium-

Postautor: andrzejkowac » 1 marca 18, 08:53

112l tony nie waży posadź na niej ze dwóch solidnie zbudowanych kolegów i zobacz jak się zachowa ale na moje oko spokojnie można stawiać ,ten wystający konfirmat wyjmij ,mata pod szafkę moze być tylko czy podłoga prosta ?
Młode ampularie oddam

dawidx
Narybek
Narybek
Posty: 53
Rejestracja: 27 stycznia 18, 13:21

Re: Szafka pod akwarium-

Postautor: dawidx » 1 marca 18, 11:51

andrzejkowac pisze:112l tony nie waży posadź na niej ze dwóch solidnie zbudowanych kolegów i zobacz jak się zachowa ale na moje oko spokojnie można stawiać ,ten wystający konfirmat wyjmij ,mata pod szafkę moze być tylko czy podłoga prosta ?


Podłoga sprawdzana 2m poziomnicą może z 1-2 mm jest ale niedczuwalne praktycznie.

Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości