programator sterownik power led

jurkin
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 597
Rejestracja: 11 stycznia 15, 21:07
Lokalizacja: Gródek

Re: programator sterownik power led

Postautor: jurkin » 25 stycznia 18, 08:42

Z Waszych wcześniejszych dyskusjach i rozważaniach w innych tematach na temat ledów, wywnioskowałem że może nie najlepszym, ale najprostszym zastawem będzie 50/50 % FS i 6500k. święconce na pól mocy, dla tego poszedłem w tym kierunku, ale jeszcze są wolne dwa kanały więc coś można będzie pododawać. Na 30 szt 6500 wychodzi po 6szt. 10K i 3,5- 4,5kK, nie za mało?

Jak dla mnie to najlepsze widmo i ilość światła to jest te które dają świetlówki 2X 39W akwastar T5, ładnie na tym wszystko rośnie, zero glona, no i sinice ustępują, na tym co mam, 26sz-6500 I 10szt-FS dobrze się czuje właśnie tylko sinice, kilkukrotnie zmieniałem ledy na świetlówki, mam taką możliwość, i efekt ten sam.

edt;
W sumie będzie około 80 diod, ile to będzie prądu żarło?

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: programator sterownik power led

Postautor: barttsw » 25 stycznia 18, 08:59

jurkin pisze:W sumie będzie około 80 diod, ile to będzie prądu żarło?

daj 90 sobie bedziesz miał juz lampe pod holledra :)
blacha 2-3mm i 6 rzędów po 15 diód
a co chodzi o pobór prądu to zależy jak to wysterujesz

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2215
Rejestracja: 3 lutego 15, 14:43

Re: programator sterownik power led

Postautor: abiba » 25 stycznia 18, 14:34

jurkin pisze:Z Waszych wcześniejszych dyskusjach i rozważaniach w innych tematach na temat leduw, wywnioskowałem że może nie najlepszym, ale najprostszym zastawem będzie 50/50 % FS i 6500k. święconce na pól mocy, dla tego poszedłem w tym kierunku, ale jeszcze są wolne dwa kanały więc coś można będzie pododawać. Na 30 szt 6500 wychodzi po 6szt. 10K i 3,5- 4,5kK, nie za mało?

...


I to jest ciagle aktualne ale rozważania nie uwzględniały sterownika umozliwiającego płynne sterowanie itp.
Aby mieć możliwość regulacji i/lub wpływania na widmo musisz mieć zainstalowane więcej mocy (diod i zasilacz) niż faktycznie potrzebujesz . Im większy zapas w każdym kanale tym swobodniej będziem mógł rtegulować światłem .
Mając 4 kanały proponuję 2 z nich zarezerwować na czerwone i niebieskie (lub kanały z przwagą czerwonego i niebieskiego) .
Do rozważenia pozostaje konstrukcja kanału białego oraz FS bo w zależnośći od preferencji można różnie to rozwiązać .

jurkin
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 597
Rejestracja: 11 stycznia 15, 21:07
Lokalizacja: Gródek

Re: programator sterownik power led

Postautor: jurkin » 26 stycznia 18, 00:13

barttsw pisze:daj 90 sobie bedziesz miał juz lampe pod holledra :)
blacha 2-3mm i 6 rzędów po 15 diód
a co chodzi o pobór prądu to zależy jak to wysterujesz

Mam juwel rio 180 i właśnie zamiast tych plastikowych klap w pokrywie zrobiłem je z blachy alu 3mm.

abiba pisze:Do rozważenia pozostaje konstrukcja kanału białego oraz FS bo w zależnośći od preferencji można różnie to rozwiązać .

No ja chciałem zrobić to w ten sposób, powolny świt, przez jakiś czas FS i białe świecą jednakową mocą, potem białe przygasają a FS świecą mocniej, i w odwrotnej kolejności do zmierzchu, a teraz nie wiem, namieszałeś mi trochę :) zaproponujesz jakiś zestaw diod żeby rośliny były szczęśliwe?

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2215
Rejestracja: 3 lutego 15, 14:43

Re: programator sterownik power led

Postautor: abiba » 26 stycznia 18, 15:16

możesz tak zrobić - na oddzielnym kanale FS i oddzielnie białe zwłaszcza jak nie jesteś przekonany do udziału tych 2 pasm .

Istnieje równbiż stopniowego właczenia najpierw lwewj strony potem prawej płynnie zwiekszając moc po to aby odwrotnie płynnie grupowo wyłaczać (jesli to ma być symulacja świt zmierzch ) ale to rozwiazanie wymaga ustalonej z góry proporcji diod .

Mozesz uwzględnić obie opcje aby łatwo zmienić odpowiednio krosując grupy bez koniecznośći ponownego przedrutowania całej belki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości