Kwestia grzałek do akwarium - czy grzałka bez czujnika może spowodować pożar?

HunterMH
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 29 grudnia 17, 20:06

Kwestia grzałek do akwarium - czy grzałka bez czujnika może spowodować pożar?

Postautor: HunterMH » 29 grudnia 17, 20:11

Witam,
tak jak w temacie.
Szukam grzałek do akwarium 72l i natknąłem się na model Aquael Easy Heater, który posiada "Ochronny wyłącznik termiczny. Oznacza to, iż w przypadku omyłkowego włączenia jej poza wodą, lub też niekontrolowanego wycieku wody ze zbiornika grzałka nie przepali się, nie spowoduje zagrożenia pożarowego lecz automatycznie się wyłączy."
Czy to oznacza, że np. modele Aquael z serii Comfortzone tego nie posiadają i w przypadku wycieku wody/awarii grzałki może się zająć ogniem?
Pytanie może głupie, ale skoro akwarium jest włączone równiez pod naszą nieobecność chciałbym wiedzieć.
Pozdrawiam

Qubek
Ikra
Ikra
Posty: 7
Rejestracja: 28 grudnia 17, 12:10

Re: Kwestia grzałek do akwarium - czy grzałka bez czujnika może spowodować pożar?

Postautor: Qubek » 2 stycznia 18, 15:11

Moim zdaniem z innymi modelami nic by Ci sie nie stało. Wiesz ja do akwarium mam grzałke którą polecam "Thermo PLUS 50" firmy diversa.
Naprawde dobra ładnie sie prezentuje w akwarium bo jak sam producent pisze jest wykonana ze specjalnego szkła. Ładnie utrzymuje temperature i też działa pod moją nie obecność i jeszcze nic sie nie stało:)
Mam nadzieje że pomogłem;)

Awatar użytkownika
Doody
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1673
Rejestracja: 3 marca 09, 12:45
Lokalizacja: Kępno

Re: Kwestia grzałek do akwarium - czy grzałka bez czujnika może spowodować pożar?

Postautor: Doody » 2 stycznia 18, 15:38

Jeżeli grzałka ma termostat (a uważam, że innych nie powinno się stosować), wyłączy się po osiągnięciu zadanej temperatury. Gdy nie będzie zanurzona, powinna się stale wyłączać gdy osiągnie np. 25 stopni. Ale oprócz termostatu powinien być osobny termik wyłączający ją na stałe przy braku zanurzenia.
440l - Roślinne

Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości